مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 157 -تاریخ انتشار : جمعه 24 مهر 1394 -ساعت : 13:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برگزاری نخستین همایش مشترك روسای شوراهای اسلامی شهرستان های كشور

مازند شورا: نخستین همایش مشترک روسای شوراهای اسلامی شهرستان های کشور به میزبانی استان خراسان رضوی در تالار شهر مشهد برگزار شد.

مازند شورا: دکتر غلامرضا بصیری پور رییس شورای عالی استان ها در نخستین همایش مشترک روسای شوراهای اسلامی شهرستان های کشور  که چهارشنبه 22 مهر برگزار شد، انتقال تجارب، ارتقاء سطح شوراها، ایجاد هماهنگی و آشنایی بین شوراهای کشور را از مهمترین اهداف این همایش دانست.

وی با اشاره به اهداف این همایش با بیان اینکه از روسای شورای اسلامی شهرستان دعوت شده است، عنوان کرد: با همدلی و همزبانی بین شوراییان کشور این همایش برگزار شده است.

رییس شورای عالی استان ها سوالات زیادی پیرامون مسائل قضاوت و حقوقی برای شوراها وجود دارد که با حضور مسئولان کشور در این همایش به آن ها پرداخته خواهد شد.

بصیری پور در ادامه به سفرهای استانی خود اشاره کرد و گفت: در 23 سفر استانی که داشتیم یکی از مطالبات شوراها برگزاری نشست مشترک به میزبانی شهر مشهد بود که خدا را شاکریم این توفیق حاصل شد.

بصیری پور با بیان اینکه در جهت پویایی شوراها ، تمام تلاش خود را به کار خواهم گرفت، افزود: علی رغم کم لطفی برخی از اعضا همچنان محکم پای کار ایستاده ام.

وی در ادامه با اشاره به جامعه آماری شورائیان گفت: شوراها خانواده بزرگی  متشکل از 117 هزار عضو در 38 هزار واحد شورایی  هستند . این جامعه ظرفیت بالایی دارند ، که باید از این ظرفیت استفاده شود.

رییس شورای عالی استان ها همچنین با تسلیت شهادت حجاج در فاجعه منا اظهار داشت: بی کفایتی،  سوء مدیریت و بعضاً تعمد آل سعود منجر به وقوع این فاجعه شد.

 امیداوریم جهان اسلام از طریق مجامع بین المللی ، مدیریت مراسم حج را از آل سعود بگیرند.

در ادامه همایش دو روزه روسای شوراهای اسلامی شهرستان ها در شهر مشهد مقدس ، علیرضا رشیدیان استاندار مشهد نیز با بیان اینکه شوراهای اسلامی یکی از اساسی‌ترین نهادهای تقویت‌کننده ساختارهای نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: برای تقویت این نهاد اجتماعی، ترویج و تعمیق اخلاق در مناسبات و روابط اجتماعی بسیار اهمیت دارد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهمیت تقویت پیوند مردم و شوراها عنوان کرد: مردم و نمایندگان آنها در شورا باید در راستای تحقق فرهنگ شهری ایفای نقش کنند.

رشیدیان اعتماد را بزرگترین سرمایه اجتماعی شوراها دانست و گفت: اعضای شوراهای شهر نه‌تنها در مسائل مادی رسالتی بر دوش دارند بلکه نسبت به مسائل معنوی مسئولیت خطیری بر دوش دارند.

وی با بیان اینکه جامعه اسلامی دارای مولفه‌های اساسی است، گفت: آزادی‌های مسئولانه، فقر‌زدایی، جلوگیری از تبعیض، احترام به مشارکت‌ها و مذاهب و عنایت به نیازهای فرهنگی از جمله مهمترین مولفه‌های جامعه اسلامی است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تنگناهای اقتصادی کشور، برلزوم برنامه ریزی برای پایداری درآمد شهرداری ها از طریق شناسایی روش های سرمایه گذاری و تحقق بودجه های پیش بینی شده تاکید کرد.

رشیدیان آمادگی در لحظات بحران شهری را یکی از مهم‌ترین وظایف مدیران در کلانشهرها و شهرستان‌ها دانست و گفت: در حال حاضر 65 درصد استان خراسان رضوی روی گسل زلزله قرار دارد پس شرایط ایجاد می‌کند تا مسئولان شهری همواره آمادگی خود را حفظ کنند.

اگر شوراهای شهر یک نگاه ملی نداشته باشند قطعا به مرور زمان وارد یک فضای رقابتی می‌شوند. شوراها در کنار توجه به موضوعات شهری و عمرانی باید در راستای ارتقای شاخص های فرهنگی و کاهش ناهنجاری ها اجتماعی تلاش کنند.

تحکیم بنیان خانواده و توجه به موضوعات حوزه زنان و دختران از دیگر مواردی بود که استاندار بر توجه به آن از سوی شوراها تاکید کرد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : غلامرضا بصیری پور - -

مطالب مرتبط با : برگزاری نخستین همایش مشترك روسای شوراهای اسلامی شهرستان های كشور
نظر شما در مورد : برگزاری نخستین همایش مشترك روسای شوراهای اسلامی شهرستان های كشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها