مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1572 -تاریخ انتشار : جمعه 02 اسفند 1392 -ساعت : 18:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ضرورت تجهیز شهرداری سادات شهر به ماشین آلات

شهردار کتالم و سادات شهر تاکید کرد:

ضرورت تجهیز شهرداری سادات شهر به ماشین آلات

مازند شورا: اکنون بحران تمام شده و مسئولان باید به فکر تجهیز شهرداری ها به دستگاه هایی نظیر لودر، بیل میکانیکی، موتور برق برای مقابله با بحران باشند و به شهرداری ها مساعدت کنند.

مازند شورا: مظاهر باقر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در رامسر اظهار کرد: در نخستین ساعات بارش برف، اقدام به بسیج تمامی امکانات شهرداری کرده و با بکارگیری ماشین آلات بخش خصوصی اقدام به برف روبی و مقابله با این بحران کردیم.

وی افزود: با توجه به حجم سنگین برف در 50 سال اخیر، در پی باز نگهداشتن محورهای اصلی شهر بودیم و با تشکیل کمیته بحران با حضور و همراهی همه اعضای شورای اسلامی شهر کتالم و ساداتشهر، به فکر چاره اندیشی و مقابله با این بحران اقدام کردیم.

شهردار کتالم و سادات شهر رامسر با اشاره به فعالیت شبانه روزی شهرداری کتالم و سادات شهر به صورت 4 شیفت افزود: اگر در همان ساعات اولیه اقدام نمی کردیم، در بحث تردد محور های اصلی همانند برخی از شهرهای مجاور دچار مشکلات اساسی شده بودیم.

وی گفت: در بحران برف امسال خوشبختانه خسارات جانی نداشتیم ولی با توجه به بافت فرسوده شهر، سقف بسیاری از منازل مسکونی، تجاری، انبارها، پارکینگ ها فرو ریخت که با برنامه ریزی و تخصیص  اعتبارات لازم به کمک آسیب دیدگان بشتابند.

شهردار کتالم و سادات شهر افزود:در طول مدت بحران و با توجه به اینکه در شهر کتالم و سادات شهر بسیاری از ادارات در حد نمایندگی نیز دفتری نداریم، بسیاری از مشکلات شهر بر عهده شهرداری و شورای اسلامی شهر است.

وی گفت: با توجه به قطعی برق و متعاقب آن تعطیل شدن نانوایی ها در ساعات اولیه شروع بحران برای تامین آذوقه مردم با در اختیار قرار گرفتن موتورهای برق مساجد و شهرداری برای رفاه حال مردم، اقدام به راه اندازی چهار واحد نانوایی در سطح شهرهای کتالم و سادات شهر کردیم.

باقر سلیمی گفت: انتظار داریم همه دستگاه های ذیربط برای حل بحران هایی نظیر برف امسال برای دو شهر کتالم و سادات شهر، حداقل نمایندگی هایی را تاسیس تا شهرداری بتواند با کمک آنها به مردم سرویس دهی و از پس بحران بر آید و رضایت مردم را بیش از پیش جلب کند.

وی با اشاره به پراکندگی مناطق دو شهر کتالم و سادات شهر و محدود بودن خدمات رسانی و متعاقب آن سخت بودن خدمات رسانی با توجه به پراکندگی افزود: در این بحران ضرورت ایجاد مدیریت یکپارچه شهری بیش از بیش احساس شد.

وی افزود:اکنون بحران تمام شده و مسئولان باید به فکر تجهیز شهرداری ها به دستگاه هایی نظیر لودر، بیل میکانیکی، موتور برق برای مقابله با بحران باشند و به شهرداری ها مساعدت کنند.

شهردار سادات شهر افزود:از حمایت های همه جانبه جمعیت هلال احمر شهرستان و مدیریت آن در خصوص همکاری با شهرداری در جهت مقابله با بحران برف قدردانی می شود زیرا این جمعیت با استقرار یک اکیپ از امدادگران در محل شهرداری کتالم و سادات شهر با همکاری کارکنان شهرداری خدمات خوبی را به آسیب دیدگان برف ارائه کردند.

وی بیان کرد: ماشین آلاتی که در چهار روز پایان بحران برف در اختیار این شهرداری قرار گرفت، دو دستگاه بیل بکو از طرف کمیته بحران شهرستان و یک دستگاه لودر با از طرف سپاه ناحیه بود.

کتالم و سادات شهر از شهرهای زیرپوشش شهرستان رامسر است.



لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سادات شهر - کتالم - بحران برف - مدیریت بحران - شهرداری - مظاهر باقر سلیمی - -

نظر شما در مورد : ضرورت تجهیز شهرداری سادات شهر به ماشین آلات

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها