مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1577 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 01 اسفند 1392 -ساعت : 14:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آلاینده های واحدهای صنعتی، سلامت شهروندان کوهی خیل را تهدید می کند

مازند شورا: رییس شورای اسلامی شهر کوهی خیل از رعایت نشدن نکات زیست محیطی در واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی جویبار انتقاد کرد و گفت: این آلاینده ها سلامت شهروندان را به خطر انداخته است.

مازند شورا: رضا قاسمی ˈ روز پنجشنبه در آیین معارفه شهردار جدید کوهی خیل افزود : تنها شهرک شهرستان جویبار در جوار شهر کوهیخیل مشغول فعالیت است.

وی تعداد واحدهای صنعتی فعال دراین مجموعه را 34 واحد برشمرد و ادامه داد: این واحدهای صنعتی در انتخاب مواد اولیه مناسب و نصب دستگاه های کاهنده آلودگی کوتاهی می کنند که این روند باعث شده تا آلاینده ها موجب ایجاد مشکلات سلامتی در شهروندان شده است.

رییس شورای اسلامی شهر کوهیخیل با تاکید بر اینکه شهروندان این شهر با هدف کمک به تولید و اشتغال سال ها قبل 50 هکتار از زمین های بکر و مناسب شهر را برای ایجاد این شهرک اهدا کردند ، گفت : رعایت نکات زیست محیطی برای تامین سلامت شهروندان خواسته اندک مردم این شهر است که رعایت نمی شود .

وی همچنین از پیشنهاد جدید شورای اسلامی شهر کوهیخیل برای تامین سلامت و فضای تندرستی دراین شهر خبرداد و افزود : واحدهای صنعتی برای اجرای طرح هایی نظیر ایجاد فضای سبز و پارک ها در این شهر می توانند مشارکت کنند.

قاسمی به کمبود امکانات و اعتبارات برای اجرای طرح های ایمن سازی جاده های مواصلاتی به عنوان بخشی از مشکلات این شهر نام برد و گفت : جاده 12 متری دریا به سمت جویبار که از این شهر می گذرد با آزادسازی 99 هزار متر مربع از اراضی حاشیه جاده توسط مردم همچنان اقدام لازم صورت نگرفته است .

وی عدم کنترل آب های سطحی در شهر کوهیخیل را از دیگر مشکلات این شهر برشمرد و افزود : بروز این مشکلات هرساله خسارت های بسیاری را برشهروندان تحمیل می کند.

شهر کوهیخیل با دو هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای شهرستان جویبار است/ ایرنالینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کوهی خیل - جویبار - شورای شهر - آلاینده - رضا قاسمی - -

نظر شما در مورد : آلاینده های واحدهای صنعتی، سلامت شهروندان کوهی خیل را تهدید می کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها