مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 15874 -تاریخ انتشار : سه شنبه 17 اسفند 1395 -ساعت : 10:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 تغییرات فرمانداری آمل تمامی ندارد/ بالاخره چه کسی فرماندار آمل است؟!

از عزل منفرد تا نصب آجدانی، یونسی و شاید رسولی و دیگران؛

 تغییرات فرمانداری آمل تمامی ندارد/ بالاخره چه کسی فرماندار آمل است؟!

اختصاصی مازندشورا: حالا مردم آمل که در دو روز اخیر عزل ناگهانی منفرد و انتخاب و انتصاب ناگهانی تر گزینه هایی چون رسولی، آجدانی، یونسی و دوباره رسولی را شاهد بوده اند، حیران مانده ان که بالاخره کدام انتصاب را بپذیرند و اظهارات چه کسی را باور کنند!

مازندشورا- مجید ساجدی فر: پس از حضور استاندار مازندران در جلسه شورای اداری شهرستان آمل و تغییر ناگهانی فرماندار این شهرستان و معرفی فرد جایگزینِ (احمد منفرد فرماندار ویژه)  که موجب تعجب مدیران و مسؤولان این شهر و در ادامه، ترک جلسه امام جمعه آمل، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، فرمانده سپاه و امام جمعه دابودشت شده بود، معادلات انتصاب فرمانداری آمل پیچیده شد.

همان شب  جعفرقمی اویلی مدیرکل سیاسی استانداری مازندران درگفت و گو با خبرگزاری ایرنا حواشی ایجاد شده در آئین معارفه «لطف الله آجدانی» سرپرست فرمانداری آمل را مربوط به تعداد معدودی از مخالفان دولت تدبیر و امید و حامیان دولت سابق در این شهرستان اعلام کرد و گفت: «سرپرست فرمانداری آمل با قوت به کارش ادامه می دهد».

همچنین با اعطای حکم سرپرستی فرمانداری آمل به لطف ا... آجدانی از سوی استانداری، بسیاری کار را تمام شده می پنداشتند اما صبح دوشنبه اخبار جدیدی در خبرگزاری ها و رسانه های استان منتشر شد مبنی بر اینکه «بیش از 100 نفر از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان شاخص، خانواده شهدا و ایثارگران با تجمع مقابل درب فرمانداری ویژه آمل، نسبت به انتصاب آقای آجدانی اعتراض کردند و خواستار تعیین فردی انقلابی، متدین، ارزشی و به‌دور از حواشی سیاسی و جریانات سال 1388 شدند».

در این میان اصلاح طلبان و حامیان دولت نیز بیکار ننشسته اند و در نامه ای سرگشاده به رئیس جهمور، رنج نامه ای را نگاشتند و در آن از دخالت های نماینده حامی قالیباف در عزل و نصب ها و برکناری منفرد (فرماندار حامی دولت) گلایه ها کردند. فعالان سیاسی گروههای مختلف نیز در گفتگو با رسانه های مختلف نسبت به این انتصاب انتقاد کردند و مجموع این موارد باعث شد که جو فرمانداری آمل همچنان متشنج و نابسامان باقی بماند.

 تا اینکه شامگاه دوشنبه (یک روز پس از معارفه) لطف ا... آجدانی که هرگز این همه هجمه ها را علیه خود متصور نبود سرخورده از جنجال ها و تنش ها، در نامه ای به ربیع فلاح مازندران از سمت خود استعفا داد. آجدانی در این نامه خطاب به استاندار مازندران نوشت: «از آن جایی که برخی بی مهری های عده ای، تحقق هدف خدمتگزاری را برای اینجانب که هر پست و صندلی ای که تکیه گاهی جز برای امکان خدمت به مردم باشد از لنگه کفش کهنه و پاره ای نیز بی ارزشتر است ، ناممکن ساخته؛ ضمن اعلام استعفای خود از مسوولیت سرپرستی فرمانداری ویژه آمل ، از حضرتعالی اجازه می خواهم با استعفای اینجانب موافقت کنید تا همچنان و با همه توان در مسوولیت خطیر مدیریت مرکز آموزش و پژوهشهای توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران، خدمتگزار عرصه های علمی، آموزشی و پژوهشی باشم».

استاندار مازندران هم که ظاهرا نه گفتن در ذات ایشان نیست و کوتاه آمدن در برابر هجمه ها آسانترین تصمیم وی هست، بلافاصله با این استعفا موافقت کرد و در انتصابی عجیب«علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران» که به گفته صاحبنظران در سمت فعلی خود نیز چندان موفق نبوده را با حفظ سمت به عنوان «سرپرست فرمانداری ویژه آمل» منصوب کرد.

در حالی که به نظر می رسید این بار قائله فرمانداری آمل به پایان رسیده باشد بلافاصله خبری جدید از عزت الله یوسفیان ملا نماینده آمل در گفتگو با خبرگزاری مهر منتشر شد که در آن آقای نماینده از تایید حکم جعفر رسولی به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل خبر داده و گفت: «این حکم از سوی وزارت کشور صادر شد و چند روز آینده مراسم معارفه فرماندار جدید (رسولی) برگزار می شود».

حالا مردم آمل که در دو روز اخیر عزل ناگهانی منفرد و انتخاب و انتصاب ناگهانی تر گزینه هایی چون رسولی، آجدانی، یونسی و دوباره رسولی را شاهد بوده اند، حیران مانده ان که بالاخره کدام انتصاب را بپذیرند و اظهارات چه کسی را باور کنند!

 در ادامه باید دید ماجرای فرمانداری شهر هزار سنگر آمل چه خواهد شد و  بالاخره چه کسی بر کرسی فرمانداری آمل جلوس خواهد کرد!!       

 


 تغییرات فرمانداری آمل تمامی ندارد/ بالاخره چه کسی فرماندار آمل است؟!لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :  تغییرات فرانداری آم - عزل منفرد - نصب آجدانی - یونسی - رسولی -

نظر شما در مورد :  تغییرات فرمانداری آمل تمامی ندارد/ بالاخره چه کسی فرماندار آمل است؟!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*