مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 159 -تاریخ انتشار : جمعه 24 مهر 1394 -ساعت : 13:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

كاهش اعضای شورا به صلاح نیست

مازند شورا: دکتر بصیری پور در دومین روز همایش روسای شوراهای اسلامی شهرستان های سراسر کشور با اشاره به طرح کاهش اعضای شوراهای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی اولویت را به مدیریت واحد شهری قرار دهد، کاهش تعداد اعضا با توجه به نظرات شوراهای سراسر کشور به صلاح نیست.

مازند شورا: دکتر غلامرضا بصیری پور رئیس شورای عالی استانها در دومین روز همایش روسای شوراهای اسلامی شهرستانهای سراسر کشور ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه حزن و اندوه اهل بیت علیه االسلام در رابطه با نامه های دریافتی که در طول همایش دریافت کرده است اظهارداشت: این نامه ها مختلف هستند و با توحه به مباحث آن به معاونت ها جهت رسیدگی  ارسال خواهم کرد.

وی با اشاره به جلسه دیروز با نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: از این جمع با مشورت خودتان 15 نفر انتخاب شوند تا جلسه ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون مشکلات شوراها برگزار کنیم.


رئیس شورای عالی استانها، ضمن تاکید بر مطالعه کتاب قانون شوراها تصریح کرد: باید به مجلسی ها گفته شود که چرا با وجود اشاره 9 اصل قانون اساسی و جایگاه رفیع آن قوانین هنوز شوراها به جایگاه واقعی خود نرسیده اند.

بصیری پور در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم پرداخت 2 میلیون تومان به برخی از شورای شهرستانها افزود: مقصر در این موضوع روسای شوراهای استانها هستند که کوتاهی کردند و در خواست نکردند ولی قول داده می شود که در هفته آتی مبلغ فوق به حسابشان واریز شود.

وی ضمن گلایه ای از شوراها ادامه داد: برای یکسری از اطلاعات به شوراها تماس های بی شماری گرفته می شود ولی متاسفانه شوراها جوابگو باشند. درخواست می شود شوراهای سراسر کشور به تقاضا های شورای عالی استانها اهتمام کنند.

این مقام مسئول با اشاره به طرح اختصاص 2 درصد ازمالیات بر ارزش افزوده به شوراها بیان کرد: تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی می تواند شوراهای شهرستانها را متحول کند؛ لذا از مجلس شورای اسلامی در خواست میکنیم این طرح را در اولویت قرار دهند.

بصیری پور در ادامه با اشاره به طرح کاهش اعضا خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی اولویت را به مدیریت محلی و مدیریت واحد شهری قرار دهد، کاهش تعداد اعضا با توجه به نظرات شوراهای سراسر کشور به صلاح نیست.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : غلامرضا بصیری پور - كاهش اعضای شورا - -

نظر شما در مورد : كاهش اعضای شورا به صلاح نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها