مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 160 -تاریخ انتشار : جمعه 24 مهر 1394 -ساعت : 13:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن

5 درخواست روسای شوراهای اسلامی شهرستانهای سراسر كشور از علی لاریجانی

مازند شورا: شورائیان حاضر در همایش روسای شوراهای اسلامی شهرستانهای سراسر کشور در دومین روز این همایش بیانیه ای را به امضا رساندند.

مازند شورا: دومین روز همایش روسای شورای شهرستانهای سراسر کشور پس از ایراد سخنرانی دکتر بصیری پور و معاون حقوقی شورای عالی استانهای کشور و  برنامه پرسش و پاسخ بین اعضا شورای حاضر و  رئیس شورای عالی استانها و  معاونین وی پیرامون مباحث حقوقی، آموزشی و تسهیلات به پایان رسید.

اعضا دراین همایش  سوالات و در خواست های متعددی داشتند که  طی بیانه به  5 مورد آن اشاره کردند و پس از امضا به ریاست مجلس شورای اسلامی ارسال  کردند.

متن کامل بیانیه همایش روسای شوراهای اسلامی شهرستان های سراسر کشور به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و تحیات الهی و آرزوی توفیق برای جنابعالی و خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

 احتراماً ، اینجانبان روسای شوراهای اسلامی استانها و شهرستانهای کشور که در اولین همایش در شهر مقدس مشهد در 22 و 23 مهرماه به مدت دو روز با حضور مسئولین کشوری برگزار گردید، و جناب آقای ابوترابی نایب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش حضور داشتند . در راستای تقویت جایگاه شوراهای اسلامی کشوری که براساس اصول ششم، هفتم، یکصدم تا یکصد و ششم قانون اساسی جایگاه شورای اسلامی تبیین نموده است و انتظار می رود که نمایندگان محترم مجلس در راستای تقویت این جایگاه که 117 هزار منتخب مردم عزیز کشورمان با آرای مردم حضور دارند بیش از پیش تقویت نمایند که متأسفانه شاهد هستیم در روند تصمیمات و مصوبات مجلس از جمله کاهش تعداد اعضای شوراهای اسلامی کشور که اخیرا به تصویب مجلس رسیده اقداماتی صورت می گیرد که سبب نگرانی شوراهای اسلامی کشور را فراهم نموده است ، ضمن درخواست پیشگیری از چنین تصمیماتی مستدعی است  نسبت به اجرایی نمودن موارد ذیل دستور شایسته را بعمل آورند.


1- برگزاری جلسه ای با حضور رؤسای محترم شوراهای اسلامی استانها و شورای عالی استانها در آبانماه سال جاری جهت تشریح مسائل و مشکلات شوراهای اسلامی کشور


2- در دستور کار قرار گرفتن طرح پیشنهادی شورای عالی استاها در خصوص تخصیص 2 درصد از بند ب ماده 39 مالیات بر ارزش افزوده برای شوراهای فرادست با قید دوفوریت در مجلس شورای اسلامی


3- در دستور کار قرار گرفتن طرح پیشنهاد شورای عالی استانها در خصوص اصلاح ماده 58 قانون بخشی از تنظیم مقررات مالی دولت مصوب اسفندماه 1393 مجلس شورای اسلامی با قید دوفوریت


4-اولویت واگذاری خدمات محلی به شوراها و شهرداریها و دهیاریهای کشور


5- اینکه اصلاح از موادی از قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران در دستورکار مجلس قرار دارد و بی شک این موضوع کاهش اختیارات و وظایف شوراهای کل کشورمی باشد خواهشمند است از دستور کار خارج گردد.


امید است واحد شهری که بر اساس مصوبات شورای عالی اداری، مصوبات مجلس ، قانون برنامه سوم و چهارم و پنجم و اصل 44 قانون اساسی که علیرغم تصویب و ابلاغ به دولت ولی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است که ضرورت دارد مجلس شورای اسلامی در این خصوص اقدام جدی بعمل آورد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : 5 درخواست روسای شورا - -

نظر شما در مورد : 5 درخواست روسای شوراهای اسلامی شهرستانهای سراسر كشور از علی لاریجانی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها