مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1605 -تاریخ انتشار : شنبه 26 بهمن 1392 -ساعت : 21:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تکمیل پروژه پل دوم هادی‌‌شهر نیازمند اعتبار است

مازند شورا: رئیس شورای اسلامی شهر هادی‌شهر گفت: اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه پل دوم هادی‌شهر اختصاص یابد.

مازند شورا: مهدی محمدجانپور عصر امروز در نخستین نشست هم‌اندیشی اعضای سه شورای شهر بابلسر و اعضای شورای شهرستان بابلسر در سالن اجتماعات شهرداری هادی‌شهر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظیفه‌های شورای اسلامی شهر پس از انتخاب رئیس شورا انتخاب یک شهردار اصلح و کارآمد است که به این منظور شورای شهر هادی‌شهر گزینه‌ای را برای انتخاب شهردار معرفی کرد اما بعد از گذشت چهار ماه پاسخی از سوی استانداری دریافت نشد.

وی افزود: به خاطر اینکه مشکلات سطح شهر بیشتر نشود و بتوانیم پاسخگوی نیازهای مردم باشیم به ناچار از گزینه اول گذشتیم و گزینه دیگری را به استانداری معرفی کردیم که بعد از 10 روز حکم ایشان صادر شد اما به دلیل مشکلات بحرانی در غرب مازندران، نتوانستیم معارفه را به طور علنی برگزار کنیم لذا با برگزاری معارفه داخلی، شهردار جدید مشغول به کار شد.

محمدجانپور اذعان داشت: قرار است بعد از رفع‌شدن مشکلات غرب مازندران با حضور مدیران استانی برنامه معارفه نادعلی نیازی شهردار جدید هادی‌شهر برگزار ‌شود.

رئیس شورای شهر هادی‌شهر با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر به‌عنوان نماینده مردم باید برای خدمت‌رسانی به مردم گام بردارند اذعان داشت: باید از هرگونه مواضعی که منافع مردم را به خطر انداخته و بازدارنده خدمت‌رسانی به مردم باشد بپرهیزیم.

وی با اشاره به احداث پل دوم هادی‌شهر و با بیان اینکه اجرای این پل با عرض 14 متر و طول 72 متر بوده که با ایجاد آن، بسیاری از مسائل مربوط به ترافیک این بخش حل می‌شود، اذعان داشت: تاکنون حدود 85 درصد از کار فیزیکی این پروژه انجام شده است.

محمدجانپور با اعلام اینکه مشکل عدم اجرای مابقی پل دوم، راه دسترسی نیست، گفت: مشکل اصلی وعده‌هایی است که محقق نشده و قول‌هایی است که عمل نشده است.

رئیس شورای شهر هادی‌شهر با بیان اینکه نماینده شهرستان بابلسر در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داده بود تا بودجه لازم برای اتمام این پروژه را تامین کند، بیان داشت: به دلیل عدم اختصاص اعتبارات لازم و گذشت زمان در حال حاضر این طرح با مشکل مواجه شده و نیمه‌کاره رها شده است.

پرهیز از اختلافات سلیقه‌ای

رئیس شورای شهرستان بابلسر نیز با بیان اینکه هادی‌شهر شهری نوپا با قدمتی بسیار بالا است، اظهار داشت: با تعامل و همکاری می‌شود از بسیاری مشکلات جلوگیری کرد.

رضا رستگار با اشاره به اینکه انجام برخی کارها در توان شهردار نیست افزود: یکی از وظایف شورا همکاری و تعامل با شهردار است که اگر اعضای شورا نتوانند حامی شهردار باشند، شهردار نمی‌تواند در کار خود موفق باشد.

وی با بیان اینکه از اختلافات سلیقه‌ای بپرهیزیم و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم، گفت: درآمدهای حریم شهری باید در حوزه استحفاظی شهر مصرف شود.

رئیس شورای شهرستان بابلسر با تاکید به زیباسازی ورودی شهر اذعان داشت: اگر ورودی شهر زیبا باشد به زیبایی شهر می‌افزاید کما اینکه قانون اجازه استفاده 100 درصدی از درآمدهای حریم حوزه شهر را برای آبادانی سطح شهر داده است.

زیباسازی فضای سبز بین‌شهری

عضو شورای شهر بابلسر نیز با بیان اینکه جدیت و پشتکار اعضای شورای شهر و شهرستان، سبب هم‌افزایی و پیشرفت شهرستان می‌شود، افزود: وحدت و یکپارچگی میان اعضای شورا سبب رشد و تعالی برنامه‌ها می‌شود و توجه شود تا اختلاف نظرها سبب گره‌افتادن در تصمیمات و امور مردم نشود.

سمانه بخشنده با تاکید به تداوم برگزاری این جلسات در هر فصل اظهار داشت: نخستین جلسه شاید به شکل نمادین برگزار شده باشد اما هدف این است در دیدارهای بعدی نگاهی کارشناسانه به مسائل داشته باشیم و برای رفع مشکلات شهرستان گام برداریم.

مسئول کمیسیون توسعه عمرانی شورای شهر بابلسر با بیان اینکه می‌خواهیم برای یک دوره چهارساله نقشه راهی برای توسعه شهرها داشته باشیم، عنوان کرد: در حال حاضر رفع مشکلات زباله شهرستان بابلسر، عقب‌نشینی زمین نیروی هوایی و فرودگاه احمدکلا در شهر بهنمیر و اختصاص بودجه برای اتمام پل دوم هادی‌شهر از جمله مشکلاتی است که در این نشست‌ها مطرح شد.

وی با بیان اینکه باید برای رفع این مشکلات اقدامات جدی صورت گیرد، افزود: به زیباسازی فضای سبز بین‌شهری توجه شود.

عضو شورای شهر بابلسر با بیان اینکه وجود زباله و علف‌های هرز در ورودی شهرها چهره شهر را نازیبا کرده است، بیان داشت: شهر بابلسر با توجه به اینکه سالانه پذیرای چندین میلیون گردشگر از نقاط مختلف کشور است، زیبایی ورودی‌های آن همواره باید در راس کارها باشد تا مسافران هنگام ورود به شهر با منظره‌ای چشم‌نواز مواجه شوند.

بخشنده تصریح کرد: با نصب المان، گل‌های فصلی و دائمی و نورپردازی، منظر و سیمای زیبایی را در شهر ایجاد کنیم تا شهروندان و مسافران از آن بهره‌مند شوند./ فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هادی شهر - بابلسر - زیبا سازی - فضای سبز - شورای شهر - مهدی محمدجانپور - پل دوم - -

نظر شما در مورد : تکمیل پروژه پل دوم هادی‌‌شهر نیازمند اعتبار است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها