مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1606 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 بهمن 1392 -ساعت : 07:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
عزم جدی دولت برای  جبران خسارت ناشی از برف به بخش های کشاورزی غرب مازندران

وزیر جهاد کشاورزی با حضور در غرب استان خبر داد:

عزم جدی دولت برای جبران خسارت ناشی از برف به بخش های کشاورزی غرب مازندران

مازند شورا: وزیرجهاد کشاورزی گفت: عزم دولت تدبیر و امید برای جبران خسارت های ناشی از برف و سرمای هفته پیش به بخش های کشاورزی غرب مازندران بسیار جدی است./ متاسفانه این حادثه غیرمترقبه خسارت های سنگینی به بخش های مختلف کشاورزی بویژه باغ های مرکبات وارد کرده است به نحوی که آثار آن در دو تا سه سال آینده باقی خواهد ماند.

،مازند شورا: محمود حجتی روز چهارشنبه درحاشیه بازدید از تعدادی از واحدهای مرغداری و باغ های مرکبات آسیب دیده ناشی از برف و سرمای اخیر درنوشهر به خبرنگاران گفت: با تهیه گزارش جامع، دقیق و مستند از خسارت های وارده برف به بخش های کشاورزی این مناطق و ارایه آن به معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، دولت به زودی برای جبران خسارت ها دراین بخش برنامه ریزی خواهد کرد.

وی اظهارداشت: متاسفانه این حادثه غیرمترقبه خسارت های سنگینی به بخش های مختلف کشاورزی بویژه باغ های مرکبات وارد کرده است به نحوی که آثارآن در دو تا سه سال آینده باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به جایگاه بسیارمطلوب مازندران دربخش تولید انواع محصولات کشاورزی تصریح کرد: بازدید مستمر مسوولان کشوری، استانی و محلی از بخش های آسیب دیده کشاورزی نشان از آن دارد که دولت توجه ویژه به این بخش دارد.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین یکی از مشکلات عمده صندوق بیمه کشاورزی در ارایه خدمات به کشاورزان را مربوط به بخش ساختاری دانست و گفت: متاسفانه منابع بودجه ای این صندوق بسیار محدود است و پاسخگوی تمام تعهداتش نیست.

حجتی، برف، سرما زدگی، خشکسالی، آفات و سیل را از عوامل تهدید کننده بخش های کشاورزی در کشور برشمرد و تاکید کرد: باید این موارد در فهرست تعهدات صندوق بیمه کشاورزی قرارداشته باشد تا کشاورزان بتوانند از مزایای بیمه در زمان اضطراری بهره مند شوند.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت درصدد است که با کمک مجلس شورای اسلامی اعتبارات صندوق بیمه محصولات کشاورزی را در سال آینده به حدود 10 برابرافزایش دهد.

وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز با هدف بررسی خسارات ناشی از برف سنگین و یخبندان هفته پیش بر کشاورزی مازندران به این استان بویژه غرب مازندران سفر کرد./ ایرنالینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : وزیر جهاد کشاورزی - مازندران - بحران - مدیریت بحران - غرب مازندران - کشاورزی - باغات - مرکبات - یخ زدگی - -

نظر شما در مورد : عزم جدی دولت برای جبران خسارت ناشی از برف به بخش های کشاورزی غرب مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها