مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1607 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 بهمن 1392 -ساعت : 07:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیام‌آوران «حل معضل پسماند» به بهشهر رسیدند

مازند شورا: یک زوج تهرانی که با شعار «حل معضل پسماند»، رکاب‌زنی را از آستارا آغاز کردند؛ ساعتی پیش به بهشهر در شرق مازندران رسیدند.

مازند شورا: محمدعلی علایی و همسرش مریم کرم‌دوست در 29 دی 92 همزمان با روز هوای پاک با هدف تبلیغ شعار حل معضل پسماند  و با هماهنگی و حمایت سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ورزش‌های همگانی و انجمن ورزش و گردشگری، رکابزنی را از آستار آغاز کردند.

این زوج کوهنورد و رکابزن، قصد دارند آن‌ چه را که در مسیر آستارا تا گرگان از وضعیت مدیریت پسماند و زباله‌ها می‌بینند در همایش پسماند که اسفندماه 92 در سازمان محیط زیست کشور برگزار می‌شود، راهکارهای خود را به‌صورت مکتوب ارائه دهند.

محمدعلی علایی و همسرش، ساعتی پیش در پارک ملت بهشهر، مورد استقبال جمعی از ورزشکاران و مسئولان این شهرستان قرار گرفتند.

محمدعلی علایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: در برخی شهرها برای کودکان پایه پنج و شش ابتدایی کارگاه‌های آموزشی برگزار کردیم و متوجه شدیم که بچه‌ها بیش‌تر از ما بزرگ‌ترها به مسائل زیست‌محیطی اهمیت می‌دهند.

وی بیان داشت: غیر از استقبال خوب مسئولان، جلسات علمی بسیار خوبی هم در شهرهایی که تجربیات و اطلاعات مناسبی در مورد پسماند داشتند برگزار شد و توانستیم اطلاعات خودمان را هم بالا ببریم.

علایی، نخستین جرقه‌های این حرکت را از نوروز 92 هنگامی که با همسرش از گمیشان‌تپه در گلستان پیاده به سمت آستارا حرکت می‌کردند عنوان و خاطرنشان کرد: در طول مسیر وقتی چهره زشت ساحل را می‌دیدیم خیلی اذیت می‌شدیم و همین صحنه‌ها را در جنگل و جاده‌ها هم شاهد بودیم.

این دوستدار طبیعت تصریح کرد: از آن‌جایی که هردوی ما کوهنورد هستیم و کوهنوردان همیشه پیشرو پاکسازی طبیعت هستند تصمیم گرفتیم با حرکت نمادین خود سهمی در حل معضل پسماند داشته باشیم.

به گزارش فارس، این زوج جوان تا دو سه روز آینده و پس از 827 کیلومتر رکاب‌زنی به گرگان می‌رسند و در همایشی که با هدف حل معضلات زباله و مدیریت پسماند برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهشهر - مدیریت پسماند - زباله - پیام‌آوران حل معضل - -

نظر شما در مورد : پیام‌آوران «حل معضل پسماند» به بهشهر رسیدند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها