مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 16088 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 اسفند 1395 -ساعت : 11:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کوچ داوطلبین از فرمانداری و بخشداری به دفاتر پیشخوان

ثبت نام شوراها دو مرحله‌ای می شود؟

کوچ داوطلبین از فرمانداری و بخشداری به دفاتر پیشخوان

اختصاصی مازندشورا: دولت طرح ثبت نام اولیه کاندیداهای شوراهای اسلامی در دفاتر پیشخوان دولت را مطرح کرد تا تمام روند ثبت نام در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها انجام نشود و از فشار کاری بر روی این نهادها کاسته شود

اختصاصی مازندشورا: پس از کش و قوس‌های بسیار زمان نهایی ثبت نام داوطبین شوراهای اسلامی شهر و روستا نهایی شد. طبق قانون قرار بود روند ثبت نام از تاریخ 30 اسفند 95 آغاز و تا 6 فروردین ادامه خواهد داشت.

در ابتدا بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران این زمان را نامناسب می‌دانستند زیرا مصادف با تعطیلات نوروز بود اما برخی نیز به علت بالا بودن تعداد داوطلبین ورود به شوراهای اسلامی، موافق این تاریخ بودند زیرا ارباب رجوع در این بازه زمانی به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها کم است و تمام پرسنل بر روی ثبت نام داوطلبین متمرکز خواهند بود.

اما در ماه‌های گذشته تاریخ‌های متفاوتی مطرح شده بود که مهم‌ترین آن توافق مجلس و دولت بر  12 اسفند بود اما با مخالفت شورای نگهبان، تاریخ ثبت نام تغییری نیافت.

از طرفی پیش‌بینی می‌شود با توجه به تجربه ثبت نام داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی که سال گذشته برگزار شد، در انتخابات شوراهای اسلامی تعداد بسیار بالایی از شهروندان برای حضور در شوراهای اسلامی اعلام داوطلبی کنند که روند ثبت نام و بررسی صلاحیت آنها را دشوار کند.

به همین دلیل دولت طرح ثبت نام اولیه کاندیداهای شوراهای اسلامی در دفاتر پیشخوان دولت را مطرح کرد تا تمام روند ثبت نام در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها انجام نشود و از فشار کاری بر روی این نهادها کاسته شود.

در همین راستا سخنگوی وزارت کشور عنوان کرد که از هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها درخواست کردیم به منظور تسهیل در فرآیند ثبت‌نام، امکان فرایند پیش ثبت نام برای داوطلبان ایجاد شود.

به این صورت که داوطلبان از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و دفاتر پستی روستاها بتوانند مدارک خود را به این مراکز ارائه دهند و سپس در زمان ثبت نام یعنی در بازه زمانی 30 اسفند تا 6 فروردین برای تایید مدارک خود به بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها مراجعه کنند و مدارک خود را در زمان کوتاهتری تکمیل کنند.

 در این روند داوطلبان حدودا 10 روز مانده به زمان اصلی ثبت نام با مراجعه به دفاتر پستی روستاها و دفاتر پیشخوان دولت در شهرها می‌توانند مدارک خود را ارائه دهند، در این صورت فرصت کافی برای اصلاح و تکمیل مدارک ناقص وجود خواهد داشت.

البته این طرح برای اجرایی شدن نیاز به تایید هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها دارد و هنوز قطعیتی در انجام آن وجود ندارد.

نویسنده :
منبع : تحریریه مازندشورا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرمانداری ها - بخشداری ها - دفاتر پیشخوان دولت - ثبت نام کاندیداها -

نظر شما در مورد : کوچ داوطلبین از فرمانداری و بخشداری به دفاتر پیشخوان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*