کوچ داوطلبین از فرمانداری و بخشداری به دفاتر پیشخوان

تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 اسفند 1395 - ساعت : 11:35

کد مطلب: 16088 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ثبت نام شوراها دو مرحله‌ای می شود؟

کوچ داوطلبین از فرمانداری و بخشداری به دفاتر پیشخوان

اختصاصی مازندشورا: دولت طرح ثبت نام اولیه کاندیداهای شوراهای اسلامی در دفاتر پیشخوان دولت را مطرح کرد تا تمام روند ثبت نام در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها انجام نشود و از فشار کاری بر روی این نهادها کاسته شود

اختصاصی مازندشورا: پس از کش و قوس‌های بسیار زمان نهایی ثبت نام داوطبین شوراهای اسلامی شهر و روستا نهایی شد. طبق قانون قرار بود روند ثبت نام از تاریخ 30 اسفند 95 آغاز و تا 6 فروردین ادامه خواهد داشت.

در ابتدا بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران این زمان را نامناسب می‌دانستند زیرا مصادف با تعطیلات نوروز بود اما برخی نیز به علت بالا بودن تعداد داوطلبین ورود به شوراهای اسلامی، موافق این تاریخ بودند زیرا ارباب رجوع در این بازه زمانی به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها کم است و تمام پرسنل بر روی ثبت نام داوطلبین متمرکز خواهند بود.

اما در ماه‌های گذشته تاریخ‌های متفاوتی مطرح شده بود که مهم‌ترین آن توافق مجلس و دولت بر  12 اسفند بود اما با مخالفت شورای نگهبان، تاریخ ثبت نام تغییری نیافت.

از طرفی پیش‌بینی می‌شود با توجه به تجربه ثبت نام داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی که سال گذشته برگزار شد، در انتخابات شوراهای اسلامی تعداد بسیار بالایی از شهروندان برای حضور در شوراهای اسلامی اعلام داوطلبی کنند که روند ثبت نام و بررسی صلاحیت آنها را دشوار کند.

به همین دلیل دولت طرح ثبت نام اولیه کاندیداهای شوراهای اسلامی در دفاتر پیشخوان دولت را مطرح کرد تا تمام روند ثبت نام در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها انجام نشود و از فشار کاری بر روی این نهادها کاسته شود.

در همین راستا سخنگوی وزارت کشور عنوان کرد که از هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها درخواست کردیم به منظور تسهیل در فرآیند ثبت‌نام، امکان فرایند پیش ثبت نام برای داوطلبان ایجاد شود.

به این صورت که داوطلبان از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و دفاتر پستی روستاها بتوانند مدارک خود را به این مراکز ارائه دهند و سپس در زمان ثبت نام یعنی در بازه زمانی 30 اسفند تا 6 فروردین برای تایید مدارک خود به بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها مراجعه کنند و مدارک خود را در زمان کوتاهتری تکمیل کنند.

 در این روند داوطلبان حدودا 10 روز مانده به زمان اصلی ثبت نام با مراجعه به دفاتر پستی روستاها و دفاتر پیشخوان دولت در شهرها می‌توانند مدارک خود را ارائه دهند، در این صورت فرصت کافی برای اصلاح و تکمیل مدارک ناقص وجود خواهد داشت.

البته این طرح برای اجرایی شدن نیاز به تایید هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها دارد و هنوز قطعیتی در انجام آن وجود ندارد.

نویسنده :
منبع : تحریریه مازندشورا

برچسب ها : #فرمانداری ها #بخشداری ها #دفاتر پیشخوان دولت #ثبت نام کاندیداها

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کوچ داوطلبین از فرمانداری و بخشداری به دفاتر پیشخوان

*

*


X https://sport45.site/