مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1613 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 بهمن 1392 -ساعت : 07:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مشورح اولین نشست رسانه ای شهردار و اعضای شورای شهر امیرکلا + تصاویر

مشورح اولین نشست رسانه ای شهردار و اعضای شورای شهر امیرکلا + تصاویر

مازند شورا: در حال حاضر شهرداری چهار میلیارد تومان درآمد داشته و بخش اعظمی از بدهی‌های موجود را کاهش دادیم/ تشکیل کمیسیون های تخصصی در شهرداری امیرکلا/ افزایش بودجه شهرداری امیرکلا به 9 میلیارد تومان/ احداث پارک بانوان در سال 93/ مبارزه با فساد و رشوه‌خواری یک تکلیف است/ احداث دومین جایگاه سی.‌ان.‌جی

مازند شورا: رضا سلیمانی امیری صبح امروز در نخستین نشست رسمی شهردار و اعضا شورای شهر امیرکلا با خبرنگاران با اشاره به اینکه وحدت، همدلی و آرامش سرلوحه کار شورای دور چهارم امیرکلا است اظهار داشت: نخستین اقدام خردمندانه اعضا شورا انتخاب شفیعی به عنوان شهردارامیرکلا بود تا با پیگیری‌های مجدانه وی مشکلات این شهر رفع شود.

سلیمانی تصریح کرد: رایزنی با مسئولان کشوری، استانی، شهرستانی و نمایندگان مجلس در راستای رفع مشکلات شهر از دیگر اقدامات اعضاء شورای شهر و شهردار امیرکلا است.

درآمد چهار میلیارد تومانی شهرداری امیرکلا

وی بیان داشت: در مدت 6 ماه فعالیت شورا براساس آمار و ارقام در پنج ماه نخست سال جاری درآمد شهرداری تنها سه میلیارد تومان بود و بودجه شهرداری نیز چهار میلیارد و 500 میلیون تومان پیش‌بینی شد که با تلاش و برنامه‌ریزی درست در حال حاضر شهرداری چهار میلیارد تومان درآمد داشته و بخش اعظمی از بدهی‌های موجود را کاهش دادیم.

رئیس شورای شهر امیرکلا با اشاره به اینکه در مسئولیت شورای دور چهارم هیچ ملک و اموال شهرداری به فروش نرسیده است، گفت: این در حالی است که در دور قبلی شورا در ماه‌های اول سال جاری شاهد فروش املاک شهرداری بودیم.

سلیمانی اظهارداشت: افزایش درآمد از طریق مشارکت و حضور سرمایه‌گذار در منطقه از مهم‌ترین برنامه‌های شهردار امیرکلا برای رفع مشکلات موجود است.

این مسئول تصریح کرد: اجرای طرح جامع حریم شهر برای توسعه منطقه، اجرای پروژه مهم امیر تا امیر برای رفع مشکلات آبهای سطحی، پیگیری و خرید زمین برای تاسیس بیمارستان بابل کلینیک، احداث درمانگاه و اداره تامین اجتماعی به مساحت هزار و 600 متر مربع برای درمان رایگان بیماران، تهیه طرح اجرای پروژه گردشگری و تملک بعضی املاک برای بهره‌برداری از فاز اول جاده ساحلی به طول یک کیلومتر که تاکنون جدول گذاری آن انجام گرفت از اقدامات دور چهارم شورای امیرکلا است.

سلیمانی از احداث سرای مهر برای بازنشستگان در مکان جاده ساحلی خبر داد و افزود: به مسائل ورزشی نیز توجه شده و اعضا شورا با حضور در مجامع ورزشی و کمک به هیئت‌های ورزشی مختلف در راستای حمایت از آنها گام برمی‌دارند.

تشکیل کمیسیون های تخصصی در شهرداری امیرکلا

وی اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات موثر شورای امیرکلا تشکیل کمیسیون متعدد بانوان، حمل و نقل، آموزشی، ورزشی، فنی و عمرانی، مالی و درآمدزایی در راستای ارتقا فعالیت شهرداری است.

سلیمانی نبود بخشداری را مهم‌ترین معظل شهرامیرکلا برشمرد و گفت: وجود بخشداری از مهم‌ترین مطالبات شهر برای حل مسائل اجتماعی است.

رئیس شورای شهر امیرکلا افزود: با تعریف پروژه‌های مختلف در تمام نقاط شهری از سوی شهردار امیرکلا سبب آرامش و رضایت نسبی در مردم شده است.

افزایش بودجه شهرداری امیرکلا به 9 میلیارد تومان

سیدمرتضی شفیعی در نخستین نشست شهردار و اعضای شورای شهر امیرکلا با اصحاب رسانه اظهار داشت: از خدمت به مردم امیرکلا با وجود سابقه دینی که در سطح کشور به قم ثانی معروف است افتخار می‌کنم.

وی افزود: خدمات ارائه شده به مردم امیرکلا شایسته شهری با قدمت 60 ساله نیست و ما سعی داریم با همدلی ایجاد شده با اعضای شورا این کاستی‌ها را کاهش دهیم.

شهردار امیرکلا از بدهی2 میلیارد و500 میلیون تومانی شهرداری امیرکلا خبر داد و بیان داشت: بیشترین بدهی شهرداری به ادارات از جمله تامین اجتماعی، صندوق حمایت و پیمارانکاران بوده که با رایزنی اعضا شورا، شهرداری و نمایندگان مجلس مقرر شد بدهی ادارات به صورت تقسیط و ماهانه پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه 500 میلیون تومان هزینه جاری و بدهی گذشته شهرداری پرداخت می‌شود، گفت: درصدد شناسایی نقاط ضعف و برنامه‌ریزی برای افزایش منابع درآمدی هستیم و با همکاری و همدلی اعضا شورا سعی داریم بدعت بدی که گذشتگان درباره وصول مطالبات شهری داشتند را رفع و با شناسایی مطالبات، حدود 4 میلیارد تومان درآمد وصولی برای شهرداری داشته باشیم.

این مسئول از برنامه‌ریزی مدون در سه آیتم کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خبر داد و تصریح کرد: سعی داریم نیازمندی روزمره شهروندان را شناسایی و اقدام به بهبود وضعیت موجود کنیم که از جمله جمع‌آوری زباله و آب‌های سطحی است.

شفیعی افزود: در برنامه میان مدت نیز پروژه‌هایی را در سال 93 در دست اقدام داریم و بودجه لازم برای این پروژه‌ها تعریف شده تا به کمک شورا و شهرداری این برنامه‌ها در چهار سال اجرا شود.

وی همچنین مهیا کردن فضا شهری برای سرمایه‌گذاری را از اقدامات دیگر برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و منابع درآمدی شهرداری که از محل صدور پروانه بوده سعی کردیم خدمات ویژه به مناطق مختلف ارائه داده و امنیت سرمایه‌گذاری که مهم‌ترین فاکتور در جذب سرمایه‌گذار است را فراهم تا با افزایش درآمد و سطح خدمات شهری بتوانیم امیرکلا را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

وی متذکر شد: در بحث صدور پروانه ساختمانی 24 مورد پروانه ساختمانی با 12 هزار متر مربع، 32 مورد صدور پایان کار حدود 19 هزار متر مربع و در بخش شهرسازی توافقات تغییر کاربری 30 مورد بوده که به دبیرخانه کمیسیون ماده پنج ارسال شد.

وی به اقدامات بخش فنی و عمرانی اشاره کرد و گفت:  جدول‌گذاری نهر به طول یک‌هزار و 500 متر، یک‌هزار و 700 متر برای ایجاد جوی، ایجاد کانال به طول  500متر برای جمع‌آوری آبهای سطحی، 2هزار متر زیرسازی و آسفالت و به کارگیری چهار هزار تن مصالح برای آسفالت و لکه‌گیری معابر از اقدامات بخش فنی و عمرانی است تا شهروندان از عدالت اجتماعی برخوردار شوند.

شهردار امیرکلا اضافه کرد: ساماندهی پارک‌ها و میادین سطح شهر در محلات مختلف، انجام سیل‌بند محله کردکلا، اجرا فاز دوم پروژه عظیم کانال هزار امیر تا امیر در کمربندی، بیس‌ریزی چهار هزار تن در سطح کوچه‌های شهر، تعویض 30 مورد دریچه پل فلزی، نصب تابلوی ترافیک شهری برای راهنمایی مسافران، رفع مشکل روشنایی معابر با تعویض لامپ و تجهیزات، ساماندهی فضای سبز شهری، ساماندهی دو میدان ورودی شهر میدان امام علی(ع) و امیرپازواری، ساماندهی ورودی شهرها، هم‌سطح‌ سازی پیاده‌روی‌های سطح شهر از دیگر اقدامات انجام گرفته است.

احداث پارک بانوان در سال 93

وی احداث پارک بانوان را از مهم‌ترین پروژه‌های سال 93 برشمرد و گفت: اجرا پارک بانوان در ادامه عملیات زیرسازی آسفالت و بهسازی بلوار ساحلی،کاهش ترافیک محور اصلی برای تقویت صنعت توریست، اجرا بلوار وسط محور میدان امام، ساماندهی پارک نواری طرفین کمربندی، اجرا باند کندرو محور دوچرخه در طول کمربندی، اخذ مجوز سازمان حمل و نقل برای مرتفع شدن حمل و نقل درون شهری، اجرا طرح جامع حریم شهر و اصلاح حریم شهر، ساماندهی و بهسازی شبکه جمع‌آوری آبهای سطحی، کاهش اجرا پروژه‌های مقطعی و محلی، ساماندهی بازار جمعه بازار و اخذ سیستم GIS از دیگر عملکرد ارائه شده است.

وی بیان داشت: شهرداری امیرکلا علاوه بر پروژه‌های عمرانی و خدماتی وظایف مهمی در بحث فرهنگی، توسعه ورزش همگانی داشته و یکی از نادرترین شهرداری‌هایی است که در بخش آموزش شهروندی فعالیت دارد.

شفیعی بودجه سال 93 را 9 میلیارد تومان برشمرد و گفت: به کمک اعضای شورا و شهرداری در صدد تخصیص بودجه برای اجرای پروژه‌ها برای رفاه شهروندان هستیم.

مبارزه با فساد و رشوه‌خواری یک تکلیف است

محمد حسن نقویان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه شرعی یک مسئول اسلامی مبارزه با فساد و رشوه‌خواری در ادارات بوده و امروزه عدم نظارت کافی مهم‌ترین عامل بروز اختلاس‌ها است.

نقویان با اشاره به اینکه دور چهارم شورا انجام وظایف خود را عمل بر مبنای اخلاص و رضایت الهی،حفظ وحدت کلمه و متکی به فرهنگ اسلامی قرارداده است گفت: باید خدمت به مردم با روحیه بسیجی و عمل به وظیفه قانونی شوراها و ارتباط دائمی با مردم انجام شود.

رئیس کمیسیون ورزشی امیرکلا نیز گفت: جلوگیری از عدم ورود افرادی با اختلاف سلیقه و وابسته به جناح سیاسی خاص در شورا در دستور کار اعضا شورا قرار دارد.

قاسم جعفریان اظهار داشت: مهم‌ترین عامل موفقیت هر شهری تعامل و وحدت بین شورا و شهرداری است، اگر بهترین تیم اجرایی وجود داشته باشد اما عامل وحدت نباشد شکست آن دستگاه اجرایی حتمی است که این تعامل بین شورای دور چهارم و شهرداری امیرکلا حاکم است.

جعفریان با اشاره به اینکه شهر امیرکلا دارای بافت قدیمی بوده و هنوز نوسازی نشده و ساخت و سازی نداشته است اذعان داشت: با تعامل شهرداری و اعضای شورا درصدد جذب سرمایه‌گذار برای اقدامات شهری هستیم.

وی با بیان اینکه امیرکلا فاقد پاساژ تجاری است خاطرنشان کرد: مردم امیرکلا فاقد پاساژ بوده و درصدد احداث چند پاساژ در امیرکلا هستیم که در این راستا نشست‌هایی با سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی صورت گرفته و برنامه‌های مهمی در دست اقدام است.

رئیس کمیسیون ورزشی امیرکلا از اقدامات ویژه در حوزه ارتقاء ورزشی شهر امیرکلا خبر داد و گفت: برگزاری نشست با پیشکسوتان هیئت‌های ورزشی سطح شهر برای ارائه راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات ورزشی و همچنین کمک‌های مالی و خرید لباس و تجهیزات برای ورزشکاران از جمله اقدامات این کمیسیون است.

اختصاص 65 درصد بودجه به بخش عمرانی

عضو کمیسیون مالی، درآمد و برنامه‌ریزی شورای شهر امیرکلا نیز گفت: 65 درصد بودجه شهرداری امیرکلا به بخش عمرانی اختصاص یافت.

محمد حسین‌تبار با تقدیر از عملکرد مثبت شهردار امیرکلا خاطرنشان کرد: شهردار با استفاده از متخصصان شهرداری سعی دارد بودجه‌ای واقعی برای سال 93 تهیه کنند تا براساس آن بودجه اقدام کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه اعم بودجه شهرداری‌ها به امر عمرانی اختصاص دارد تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله آرمانی هر شهرداری سمت و سو دادن بودجه به سمت مسائل عمرانی برای کسب درآمد مناسب برای شهرداری است.

حسین‌تبار از اختصاص بودجه 65 درصدی به امر عمرانی خبر داد و اظهار داشت: اختصاص بودجه شهرداری امیرکلا در سال 92 به امر عمرانی حدود 50 درصد و برای امور جاری نیز 50 درصد بود که با تلاش شهرداری و کارشناسان بودجه این میزان در سال 93 به 65 درصد در بخش عمرانی و 35 درصد در بخش امور جاری تغییر کرده است.

احداث دومین جایگاه سی.‌ان.‌جی

رئیس کمیسیون حمل و نقل شهرامیرکلا نیز گفت: دومین جایگاه سی ان جی در امیرکلا احداث می شود.

محسن قائمی مهم‌ترین دغدغه اعضا شورا امیرکلا را در این دوره تدوین سند چشم‌انداز چهار ساله برشمرد و افزود: بررسی بهبود وضعیت مطلوب شهروندان از نظر فضای بهداشتی و عمرانی در چهار سال مسئولیت اعضا از شرح وظایف شورا است و عملکرد شورای شهر در سند چشم‌انداز توسعه، توجه به رویکرد بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی است.

قائمی با اشاره به اینکه احداث دومین جایگاه سی‌ان‌جی در کمربندی امیرکلا مهم‌ترین برنامه آینده شورای شهر است، تصریح کرد: احداث جایگاه سی‌ان‌جی علاوه بر درآمدزایی برای مجموعه شهرداری و شهر، از تجمع و اتلاف وقت شهروندان در صف سوخت‌گیری کاسته می‌شود.

وی اظهارداشت: پنج خیابان اصلی شهری شامل خیابان امام، کمربندی امامی مازندرانی، 20 متری شهید بهشتی، خیابان طالقانی و اجرا فاز دوم و سوم بلوار ساحلی از پنج شبکه برون رفت‌شهری است که باید به هم متصل تا ناوگان حمل و نقل درون‌شهری را در این مسیر فعال کنیم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شهر امیرکلا بیان داشت: در این طرح تمام تاکسی‌ها در این شبکه‌ها رفت و آمد کرده تا بار ترافیک خیابان‌های اصلی کم شود./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : امیرکلا - بابل - شهرداری - شورای شهر - رضا سلیمانی امیری - سید مرتضی شفیعی - محمد حسن نقویان - قاسم جعفریان - محسن قائمی - محمد حسین‌تبار - -

مطالب مرتبط با : مشورح اولین نشست رسانه ای شهردار و اعضای شورای شهر امیرکلا + تصاویر
نظر شما در مورد : مشورح اولین نشست رسانه ای شهردار و اعضای شورای شهر امیرکلا + تصاویر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها