مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1629 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 بهمن 1392 -ساعت : 10:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تشکیل کار‌گروه شورای توسعه در بهنمیر

رئیس شورای شهرستان بابلسر از تشکیل کار‌گروه شورای توسعه در بهنمیر خبر داد و گفت: با تعامل و همکاری بین اعضای شورای شهر بسیاری از معضلات شهری سطح شهرستان حل می‌شود.

مازند شورا: نشست هم‌اندیشی اعضای شورای سه شهر بابلسر با اعضای شورای شهرستان صبح امروز برای نخستین‌بار در شهرستان بابلسر برگزار شد.

این نشست در راستای هم‌اندیشی و هم‌افزایی با طرح مسائل و ارائه پیشنهادات اعضای شورا برای بهبود وضع موجود و رفع مشکلات شهرستان برگزار و قرار شد به صورت مداوم هر سه ماه یک بار برگزار شود.

 رئیس شورای شهرستان بابلسر نیز اظهار داشت: اعضای شورای شهر با همدلی و تعامل می‌توانند برای رسیدگی به معضلات و مشکلات شهری و رفع مشکلات مردم و کارهای زیربنایی گام بردارند.

رضا رستگار با بیان اینکه اگر شهرستان بخواهد فرآیند پیشرفت را در پیش بگیرد باید از تجربیات اعضای شورا استفاده کند گفت: اعضای شورا باید با بررسی نیازها و مشکلات موجود شهرها و انجام کارشناسی‌های دقیق بر اساس اولویت‌بندی به توسعه منابع و رفع نیازها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه یک شورای کارآمد باید متشکل از افرادی با نگاه باز و آینده‌نگر باشد،تصریح کرد:  از ایده‌های خلاقانه و سازنده استقبال می‌کنیم.

رئیس شورای شهرستان بابلسر، از تشکیل کار‌گروه شورای توسعه در بهنمیر خبر داد و گفت: با تعامل و همکاری بین اعضای شورای شهر بسیاری از معضلات شهری سطح شهرستان حل می‌شود.

رئیس شورای شهر بهنمیر نیز با بیان اینکه مردم از اعضای شورا انتظارهایی دارند و باید انتظار آنها را برآورده کنیم اظهار داشت: شورا تنها نهاد اجتماعی است که می‌تواند تاثیر زیادی بر مردم داشته باشد.

قدرت کریمیان با بیان اینکه برای جذب توریست نیاز است شهرستان از یک معماری واحدی برخوردار باشد افزود: عدم توجه به این امر از جمله مشکلات این شهرستان است و نیاز است شورای شهرستان به این موضوع  بیشتر توجه کند.

وی خاطرنشان کرد: به سمتی حرکت کنیم که به نحو احسن از فرصت‌ها برای ارتقای سطح شهرستان استفاده کنیم.

رفع معضل زباله

عضو شورای شهر بابلسر و رئیس کمیسیون عمرانی شهرستان بابلسر نیز اظهار داشت: از وقتی که وارد شورای شهرستان شدیم یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما تعامل بین اعضای شورای سه شهر بوده است

سمانه بخشنده هدف از این نشست را تعریف مشترک و واحد از موضوعات شهری و رفع مشکلات آن برشمرد و افزود: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل شهرستان بابلسر معضل زباله است که نیاز به نگاه شهرستانی دارد.

وی با بیان اینکه عاملیت اجرایی طرح‌ها و پیشنهادات اعضای شورا شهرداران، دهیاران و شوراها هستند عنوان کرد: برای رسیدن به تولید و درآمد پایدار از همه امکانات و توانمندی شهرها استفاده کنیم.

بخشنده به زیباسازی شهرها و توسعه فضای سبز بین‌شهری تاکید کرد و گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان بابلسر وظیفه ماست که از هم‌اکنون آماده استقبال و پذیرایی و اسکان مهمانان نوروزی باشیم.

جلوگیری از خیانت در بیت‌المال

عضو شورای شهر هادی‌شهر نیز با بیان اینکه به بعد معماری و عمرانی کل شهرستان توجه شود، گفت: ساخت و سازهای شهری از یک الگوی واحد پیروی نمی‌کنند.

علی رضایی‌راد با اشاره به اینکه اتفاقی که در این سال‌ها بیشتر شاهد آن هستیم معماری شهری ماست که به شکل ناهنجار بیننده را از نظر بصری آزار می‌دهد بیان داشت: طرح و نماد کل شهرستان بابلسر از یک طرح و نماد واحد برخوردار شود به طوری که شهرستان را با آن نماد می‌شناسند.

وی با بیان اینکه اگر کارهای اجرایی با نظم و ترتیب همراه باشد به نتیجه می‌رسد گفت: اعضای شورا کارها را با مطالعه انجام دهند و از بیت‌المال به نحو احسن استفاده کنند.

عضو شورای شهر بابلسر با انتقاد از نحوه ساخت پل دوم هادی‌شهر تصریح کرد: این پل بدون رعایت اصول فنی ساخته شده است.

رضایی خاطرنشان کرد: در حالی که بر اساس قانون، عرض پل‌های داخل شهری باید یک و نیم متر و عرض پل‌های کنار شهر حداقل یک متر باشد این پل با عرض دو 40 سانتی‌متر ساخته شده است و بسیار حادثه‌ساز است.

وی خاطرنشان کرد: برخی با بی‌درایتی و رعایت نکردن قوانین و مقررات فقط می‌خواهند کارهای اجرایی انجام دهند بهتر است اعضای شورا جلوی خیانت در بیت‌المال را بگیرند.

رفع مشکلات مردم

عضو شورای اسلامی مازندران نیز با بیان اینکه کارها را با برنامه انجام دهیم اظهار داشت: اعضای شورا در این جلسات طرح‌های راهبردی خود را ارائه دهند و برگزاری جلسات صرف دور هم نشستن نباشد بلکه با داشتن برنامه برای رفع مشکلات و معضلات شهرستان اقدام کنند.

اکبر محسن‌پور افزود: از اعضای شورای شهرستان می‌خواهیم مشکل مردم را حل کنند نه اینکه خود مشکل مردم باشند.

وی تصریح کرد: رئیس شورای شهرستان نسبت به مشکلات شهرستان یک دید کلی داشته باشند و اگر معضل چشمگیری در سطح شهرستان وجود دارد نسبت به رفع آن تلاش کند.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای شهر - توسعه - بابلسر - بهنمیر - -

نظر شما در مورد : تشکیل کار‌گروه شورای توسعه در بهنمیر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها