مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 164 -تاریخ انتشار : جمعه 24 مهر 1394 -ساعت : 12:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهر10 هزار نفری کلاردشت در غرب مازندران بدون شهرداراست

مازند شورا: اعضای شورای اسلامی شهر 10 هزار نفری کلاردشت در غرب مازندران پس از موافقت با استعفای چهارماه پیش شهردار، هنوز جایگزینی برای وی انتخاب نکردند و این امر خدمات رسانی به مردم و اجرای طرح های شهری را با مشکل مواجه کرده است.

مازند شورا: اعضای شورای اسلامی شهر کلاردشت چهار ماه پیش با استعفای 'علیرضا طاهری نسب ' شهردار این شهر موافقت کرده است ولی تاکنون اعضای این نهاد مدنی برای معرفی شهردار جدید اقدامی نکردند.

اگرچه با استعفای شهردار وقت مسئولان ذیربط بویژه رئیس شورای اسلامی شهر کلاردشت در نشست های مختلف اداری و حتی در گفت وگوی خبری با رسانه ها اعلام کردند که بزودی نسبت به انتخاب فرد دیگری به عنوان شهردار و معرفی او به استانداری اقدام خواهند کرد و علاوه برآن روند عملیات اجرایی طرح های نیمه تمام حوزه شهری با جدیت و شتاب بیشتری ادامه می یابد اما به نظر می رسد که هیچ یک ازاین وعده ها تاکنون به نحو مطلوب محقق نشده است.

ازسویی امیرعلی دلفان که پیش از این به عنوان معاون شهردار سابق فعالیت می کرد و به سمت سرپرست شهرداری این شهرانتخاب شد تا به نوعی امور شهری و طرح های درحال اجرا را دراین شهر به پیش برد.

با این وجود، براساس قانون شرح وظایف شوراهای اسلامی شهر در شهرهای کمتر از 20 هزار نفر یکی از وظایف اساسی شوراهای اسلامی، انتخاب فردی به عنوان شهردار و معرفی او به استانداری برای دریافت حکم بوده است و استاندار نیز موظف است پس از مدت 10 روز نسبت به ابلاغ حکم مدیریت شهری دراین شهرها اقدام کند.

برهمین اساس شماری از شهروندان این شهر از شرایط حاکم در شهرداری این شهر انتقاد داشته و خواستار اقدام فوری اعضای شورای اسلامی شهر کلاردشت برای انتخاب فرد دیگری به عنوان شهردار دراین منطقه شدند.

شهروندی از منطقه حسن کیف، گفت: شهری که به واسطه برخورداری از آب و هوای مطبوع کوهستانی و مناظر زیبای طبیعی در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال میزبان میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است ، متاسفانه از داشتن یک شهردار بی بهره است.

رضا دلفان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: امروز وضعیت دراین شهر به گونه ای است که مسئولان منطقه به جای آن که در انجام وظایف محوله برای تامین رفاه و آبادانی منطقه تلاش کنند بخشی از اوقات کاری خود را صرف مسائل حاشیه ای بویژه حل اختلافات درمیان اعضای شورای شهر کرده اند که چنین وضعیتی جای تامل دارد.

وی، اظهار داشت: کلاردشت از جمله شهرهای غرب مازندران است که سیل سال 90 خسارت های سنگینی به بخش های مختلف بویژه زیرساخت های این شهر زده است. ترمیم این خرابی ها ناشی از این بلای طبیعی جز در سایه هم افزایی ، همگرایی و مشارکت بهتر در میان اعضای شورای شهر و برخورداری از یک مدیر توانمند در شهرداری ممکن نیست.

این شهروند، گفت : درصورتی که اگر هم افزایی بیشتری در میان اعضای شورای شهر ، مدیریت شهر و نیز سایر مسئولان ادارات و دستگاه های اجرایی وجود داشت امروز وضعیت این شهربه این گونه نبود.

دیگر شهروند کلاردشتی نیز گفت: نابسامانی های موجود در حوزه مدیریت شهری کلاردشت موضوع تازه ای نیست و مردم دراین شهر سال ها است که از این وضعیت در شهرداری و شورای شهر در رنج و دچار خسران هستند.

علی معصومی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، افزود : به استناد صحبت های اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداری مستعفی از نیروهای کارآزموده ، توانمند، متخصص ، دارای مدارج علمی بالا و از همه مهم تر وزارت کشوری بود اما بنا به دلایلی از جمله نداشتن هم افزایی اعضای شورای شهر با او از ادامه فعالیتش در شهرداری استفعا داد.

وی، اظهار داشت: هم اینک وضعیت این شهر طوری است که شهروندان از حداقل امکانات شهری حتی از برخورداری از پیاده روهای شهری بی بهره اند و سزاوار نیست شهری که سالیانه میزبان میلیون ها گردشگر و مسافر داخلی و خارجی است با چنین شیوه ای مدیریت شهری اداره شود.

رئیس پیشین و یکی از اعضای شورای اسلامی شهرکلاردشت گفت : شهردار پیشین این شهر جزو مدیران زبده ، کارآمد و توانمند شهرداری بود که متاسفانه به علت نبود هم افزایی برخی از اعضای شورای شهراستعفا داد.

وحید مسلمی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، افزود: با این وجود به دلیل اختلافات سلیقه ای به همراه اختلاف نظر برخی از اعضای شورای اسلامی با استعفای شهردار پیشین موافقت شده است.

وی اظهارداشت: هم اینک در چنین شرایطی وضعیت شهرداری به لحاظ اقتصادی بسیار نامطلوب بوده به نحوی که اکنون این اداره با بدهی حدود 70 میلیارد ریالی مواجه است.

مسلمی، ابراز امیدواری کرد با تصمیمی که به تازگی ازسوی اعضای شورای اسلامی این شهر گرفته شده فرد جدیدی برای تصدی شهرداری انتخاب و قرار است به زودی برای احراز صلاحیت و دریافت حکم به استانداری مازندران معرفی شود.

شهرستان کلاردشت دارای 20 هزار نفر است که ازاین تعداد بیش از 10 هزار نفر در شهر سکونت دارندلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی معصومی - رضا دلفان - علیرضا طاهری نسب - -

مطالب مرتبط با : شهر10 هزار نفری کلاردشت در غرب مازندران بدون شهرداراست
نظر شما در مورد : شهر10 هزار نفری کلاردشت در غرب مازندران بدون شهرداراست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها