مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1660 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 بهمن 1392 -ساعت : 21:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مازندران از بحران خارج شد/خسارت‌های برف در هیئت دولت مطرح می‌شود

وزیر راه و شهرسازی:

مازندران از بحران خارج شد/خسارت‌های برف در هیئت دولت مطرح می‌شود

مازند شورا: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برآورد خسارت‌های وارده در بخش ساختمان‌ها بعد از بازگشایی راه‌ها انجام می‌شود، گفت: بنیاد مسکن میزان خسارت‌های وارد به واحدهای تجاری، مسکونی و اداری غرب مازندران را به طور دقیق براورد کند.

مازند شورا: عباس آخوندی بعدازظهر امروز در بازدید از مناطق بحران‌زده سرمای این شهرستان در جمع خبرنگاران درباره آخرین اقدامات انجام شده برای خروج از بحران در غرب مازندران افزود: با تلاش همه نیروهای ملی و محلی شریان‌های اصلی غرب مازندران بازگشایی است.

وی با اشاره به اینکه بازگشایی بخشی از راه‌های روستایی مانده است، گفت: در شرایط فعلی نکته مهم بحث ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی است که باید برآورد خسارت شوند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برف‌ها به تدریج آب و راه‌ها باز می‌شوند، تصریح کرد: باید برای بهسازی ساختمان‌های مسکونی تخریب شده برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به اینکه از مدیران بنیاد مسکن خواستیم هر چه سریع‌تر ارزیابی دقیقی از میزان خسارت‌ها انجام دهند، گفت: گزارش‌های برآورد شده در جلسه هئیت وزیران مطرح می‌شود تا بازسازی ساختمان‌های خسارت دیده شروع شود.

آخوندی با بیان اینکه این میزان بارش در چند 10 سال گذشته غیر معمول بوده است، تصریح کرد: خسارت دامی، کشاورزی و شیلات بسیار زیاد بود که به وزارت جهاد کشاورزی بر می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر راه‌های روستایی باز شده است، گفت: با تلاش‌هایی که انجام می‌شود، امیدواریم ظرف 48 ساعته آینده مشکلات ‌بخش روستایی برطرف می‌شود‌.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه در این مدت حادثه جاده‌ای نداشتیم این صبر و حوصله مردم و همکاری بین مسئولان را نشان می‌دهد، خاطر نشان کرد: در حال مازندران از بحران خارج شده است و در 22 استان بارش برف و سرما داریم.

وی با بیان اینکه نیروهای راهداری در همه استان‌های کشور در حال تلاش هستند، گفت: از مردم می‌خواهیم با توجه به یخ‌زدگی جاده‌ها از سفرهای غیر ضروری بپرهیزند.

آخوندی با اعلام اینکه بارها اعلام کردم که راهداری مهم‌تر از راه‌سازی است، افزود: از مردم می‌خواهیم با توجه به شدت سرما وارد جادها نشوند و اگر وارد جاده شدند تجهیزات ایمنی به همراه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ارزش راه‌های کشور 200 هزار میلیارد تومان است، گفت: برای ایمنی بیشتر باید راهداری کنیم که نیاز به تجهیزات است تا راهی امن برای مردم ایجاد کنیم./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آخوندی - وزیر راه - مدیریت بحران - غرب مازندران - هیئت دولت - -

نظر شما در مورد : مازندران از بحران خارج شد/خسارت‌های برف در هیئت دولت مطرح می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها