مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1673 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 بهمن 1392 -ساعت : 18:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن

95 درصد قطعی برق غرب مازندران تا پایان امشب رفع می شود/ کم کاری صدا و سیما در انعکاس بحران

مازند شورا: استاندار مازندران با بیان اقدامات انجام شده در حوزه رفع قطعی برق عنوان داشت: تا پایان امشب قطعی 95 درصد برق غرب مازندران رفع خواهد شد.

مازند شورا: ربیع فلاح جلودار بعد از ظهر پنجشنبه در ستاد مدیریت بحران استان در نوشهر با اشاره به بارش بی سابقه برف در غرب مازندران در طی نیم قرن گذشته و مشکلات ناشی از آن گفت: تا رفع کامل هرگونه مشکلات غرب استان در منطقه حضور داریم.

وي افزود: از صبح امروز امدادرساني به روستاها و بازگشايي راه هاي روستايي با جديت آغاز شده و اميدواريم تا پايان روز جاري پيشرفت خوبي در اين زمينه حاصل شود.

وی در ادامه با قدردانی از حضور نمایندگان مجلس در مناطق بحران زده غرب استان اظهار داشت: این توقع وجود دارد در ایامی که بحث بودجه در مجلس مطرح است مشکلات اعتباری بحران غرب مازندران به طور جدی دیده شود.

فلاح جلودار با بیان اینکه تمام ماشین آلات و تجهیزات راهداری برای بازگشایی راه های اصلی و فرعی روستاها به کار گرفته شده است، ادامه داد: برای بازکردن جاده های روستایی با کمبود تجهیزات ماشینی رو به رو هستیم.

استاندار مازندران علت اصلی تبدیل شدن بارش برف سنگین به بحران را قطعی برق بر اثر پارگی سیم ها برشمرد و گفت : مدیریت بحران از آغاز به صورت جهادی وارد صحنه شد و خوشبختانه با فعالیت های فشرده و سنگینی که در دو روز گذشته صورت گرفت در حال حاضر شهروندان در استفاده از انرژی مشکلی ندارند.

استاندار مازندران با اشاره به بحران برف در سال 86 و عدم پرداخت خسارت خاطرنشان کرد: در سال 86 همین منطقه دچار بارش شدید برف و سرما شد که بیش از هزار میلیارد ریال خسارت وارد گردید اما خسارتی پرداخت نشد.

آب شدن برف به منزله رفع مشکلات نیست

نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان گفت: مدیران کل دستگاه های خدمات رسان بایستی تا رفع کامل مشکلات در منطقه حضور داشته باشند.

قاسم احمدی لاشکی افزود: مسئولین فکر نکنند با دیدن آفتاب و آب شدن برف مشکلات تمام شده بلکه بعد از این آغاز مراجعات مردم و رفع خسارت و مشکلات است.

کم کاری صدا و سیما در انعکاس بحران برف

کمال علیپور نماینده مردم قائم‌شهر ،سوادکوه ، جویبار و سیمرغ در مجلس نیز با قدردانی از حضور بموقع استاندار و مدیران ستادی در ساعات های اولیه وقوع بحران در منطقه گفت: اعتبارات بحرانی بایستی از سوی وزیر کشور در اختیار استاندار قرار گیرد تا مشکلات مرتفع شود.

وی با انتقاد از ارائه برخی گزارشات احتمالی از میزان خسارت وارده خاطرنشان کرد: نباید هرکسی بیاید اعداد و ارقام غیر واقعی از میزان خسارت را اعلام کند درحالی که هنوز بحران در منطقه وجود دارد و دسترسی به مناطق آسیب دیده میسر نشده است.

این نماینده مجلس با انتقاد شدید از عملکرد صدا و سیما در پوشش عمق بحران اظهار داشت: متاسفانه خلاء اطلاع رسانی دقیق و جامع وجود دارد و صدا و سیما نتوانسته عمق این فاجعه سنگین را برای افکار عمومی به تصویر بکشاند./مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیریت بحران - قطع برق - مازندران - غرب مازندران - محمودآباد - نور - نوشهر - چالوس - تنکابن - رامسر - کلاردشت - عباس‌آباد - - -

نظر شما در مورد : 95 درصد قطعی برق غرب مازندران تا پایان امشب رفع می شود/ کم کاری صدا و سیما در انعکاس بحران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها