مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1709 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 بهمن 1392 -ساعت : 22:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آب شرب 100 روستای غرب مازندران قطع است

مازند شورا: مدیر عامل آبفار مازندران با بیان اینکه در پی بارش سنگین برف و قطعی برق آب شرب 148 روستا با بیش از 35هزار مشترک قطع شده بود ،گفت: با تلاش ماموران آبفار استان آب شرب 48روستا وصل و اکنون 100روستای غرب همچنان با قطعی آب مواجه هستند

به گزارش مازند شورا به نقل از اداره روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران ˈ مجید عبداللهی ˈ روز دوشنبه همچنین در حاشیه رسیدگی به مشکلات ناشی از قطعی آب در روستاهای غرب مازندران گفت:در حال حاضر آب شرب 14 روستای رامسر،32 روستا عباس آباد و تنکابن،13 روستای چالوس،32 روستای نور و 9 روستا در نوشهر با 26هزار مشترک قطع است.

وی با بیان اینکه تلاش برای وصل مجدد آب ادامه دارد ادامه داد:بر اثر بارش برف سنگین و قطعی برق بسیاری از تاسیسات آبرسانی موجود در روستاها که با انرژی برق کار می کنند از کار افتاد.

عبدالهی با اشاره به این نکته که در مناطقی که تاسیسات آب با ژنراتور کار می کنند مشکلی وجود ندارد ، افزود: برای رفع مشکل موجود در مرحله اول تلاش کردیم تا با 4 تانکر سیار، آب شرب را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی افزود:در حال حاضر بر اثر شدت سرما و ادامه بارش برف، بخشی از تاسیسات آبرسانی در این مناطق خسارت دیده و لوله ها ، شیرآلات و کنتور آب به دلیل یخ زدگی دچار شکستگی شده است.

مدیر عامل آبفار استان مازندران اظهار داشت: عمده ترین مشکلات مسدود بودن راهها و عدم دسترسی به روستاها برای خدمات رسانی،کمبود تانکر و ژنراتورهای سیار و قطعی برق است.

وی گفت:با در خواست کمک از استان های معین برای روستاها بحران زده، سه دستگاه تانکر سیار و یک دستگاه وانت پیکاپ از استانهای سمنان ، گلستان و قم در منطقه حضور دارند و استانهای قزوین ،گیلان و زنجان نیز برای رفع مشکلات موجود و ارسال آب بسته بندی ، دستگاه بسته بندی آب ،تانکر و ژنراتور سیار اعلام آمادگی کردند.

وی افزود:با تلاش های صورت گرفته اکیپ های مدیریت بحران، هم اکنون آب شرب 47 روستا شامل 26 روستای چالوس و 5 روستای محمود آباد وصل و با راه اندازی تاسیسات سایت چشمه گردوک آب شرب 16 روستای مجتمع شرق نوشهر نیز برقرار شده است.

مدیر عامل آبفار مازندران از مشترکین خواست تا به موارد ایمنی در یخ زدگی لوله ها توجه کنند و با عایق کاری لوله ها و کنتورها به وسیله پشم شیشه،گونی و یا قرار دادن کیسه های خاک اره در محفظه کنتور و عایق بندی لوله های آب در فضای باز ساختمان و نیز تعبیه درپوش مناسب برای کنتور و اتصالات و همچنین پر کردن حوضچه کنتور آب با کیسه های پوشال از یخ زدگی و ترکیدگی لوله ها و کنتور آب جلوگیری کنند.

وی بیان داشت: در صورت یخ زدگی کنتور و لوله ها از ریختن آب جوش بر روی کنتور پرهیز و با ریختن آب ولرم برای باز شدن ملایم جریان آب اقدام کنند.

مازندران سه میلیون 170 هزار نفر جمعیت دارد که بیش از 47درصد آنان در روستاهای ساکن هستندلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قطع آب - غرب مازندران - مدیریت بحران - ریزش برف - -

نظر شما در مورد : آب شرب 100 روستای غرب مازندران قطع است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها