مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 172 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 مهر 1394 -ساعت : 09:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن

راه‌اندازی سایت جدید بازیافت زباله در فریدونکنار

مازند شورا: شهردار فریدونکنار با اشاره به اینکه با اختصاص بودجه با فناوری جدید می‌توان زباله‌های شهرستان را سامان‌دهی کرد، گفت: سایت جدید بازیافت زباله در فریدونکنار راه‌اندازی می‌شود.

مازند شورا: شهرستان فریدونکنار از شمال به دریای خزر، از شرق به بابلسر، از غرب به شهرستان محمودآباد و از جنوب به شهرستان آمل محدود است.

 فریدونکنار با دو بخش به مساحت حدود 100 کیلومتر مربع و جمعیت بالای 65 هزار نفر و داشتن 23 روستا و مجاورت با شهرک‌های اقماری معروفی چون خزرشهر، دریاکنار، دریاسر و فرزادشهر و به واسطه قرارگیری در مسیر شاه‌راه شرق به غرب مازندران و ظرفیت‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری حائز اهمیت بوده و ساحل فریدونکنار همه ساله پذیرای تعدادی از هموطنان است.

شهردار فریدونکنار در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فریدونکنار گفت: یکی از مشکلات اساسی شهرهای جلگه‌ای و ساحلی مازندران موضوع دفن زباله و پسماندها است که شهرستان فریدونکنار نیز از این مسئله مستثنی نیست.

علی خان‌بابایی اظهار کرد: در حال حاضر محل دپوی زباله شهری در محدوده حریم مصوب شهر با کاربری تفریحی ـ توریستی ـ گردشگری قرار گرفته که این مسئله موجب بروز مسائل بهداشتی و زیست‌محیطی زیادی اعم از بیماری‌های ناشی از دپوی زباله، آلودگی آب‌های زیرزمینی، ایجاد بوی نامطبوع و زننده، از بین رفتن مناطق ساحلی توریست‌پذیر و نارضایتی بسیار شهروندان و مسافران شده است.

وی بیان کرد: شهرستان فریدونکنار از وسعت کمی برخوردار بوده و از شمال به دریا و از جنوب به زمین‌های کشاورزی با درجه کیفیت بالا و تالاب بین‌المللی که زیستگاه پرندگان مهاجر در زمستان است محصور شده، مکان جدیدی برای دپوی زباله و پسماند نمی‌توان در نظر گرفت.

شهردار فریدونکنار خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل زباله با اختصاص بودجه با فناوری جدید برای شهرستان که میزان تولید زباله آن در روز 70 است، سایت جدید ایجاد کرد تا با بازیافت زباله و حل مشکل شیرابه از تخریب محیط‌زیست و نارضایتی شهروندان و مسافران جلوگیری شود.

خان‌بابایی با اشاره به اینکه با اختصاص بودجه با فناوری جدید می‌توان زباله‌های شهرستان را سامان‌دهی کرد، گفت: سایت جدید بازیافت زباله در فریدونکنار راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: با ایجاد سایت وسیع‌تر و با تجمیع زباله شهرستان‌های آمل، محمودآباد، فریدونکنار و بابلسر که بالای 500 تن زباله در روز دارند حمایت‌های دولت و توانمندی‌های استان و شهرها مشکل زباله شهرستان‌های مرکزی استان برطرف می‌شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فریدونکنار - -

نظر شما در مورد : راه‌اندازی سایت جدید بازیافت زباله در فریدونکنار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها