مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1725 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 بهمن 1392 -ساعت : 09:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداری‌ها اوراق مشارکت منتشر می‌کنند

مازند شورا: به موجب این مصوبه، بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت برای اجرای طرح‌های قطار شهری با نرخ مالیاتی صفر است.

مازند شورا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امشب (یکشنبه) مجلس، به شهرداری‌ها اجازه دادند تا سقف هفت هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کنند.

نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۳، بند «د» تبصره شش ماده واحده لایحه بودجه را به تصویب رساندند که بر اساس آن به شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آنها اجازه داده می‌شود به طور مشترک یا انفرادی با مجوز بانک مرکزی و با اطلاع وزارت کشور تا سقف هفتاد هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت و صکوک با تضمین خود با بازپرداخت اصل و سود آن توسط شهرداری‌ها منتشر کنند.

به موجب این مصوبه، بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت برای اجرای طرح‌های قطار شهری با نرخ مالیاتی صفر است.

با توجه به مغایرت این بند از لایحه بودجه با برنامه پنجم، رییس مجلس آن را به رای نمایندگان گذاشت که نمایندگان با ۱۵۹ رای موافق، ۲۶ رای مخالف و پنج رای ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر به آن رای دادند.

در ادامه بند دیگری به تصویب مجلس رسید که بر اساس آن اوراق مشارکت و صکوک منتشر شده دولت و شهرداری‌ها از پرداخت مالیات مضاعف است. مغایرت این بند با برنامه پنجم نیز موجب شد رییس مجلس آن را به رای نمایندگان بگذارد که نهایتا نمایندگان با ۱۶۱ رای موافق، ۲۱ رای مخالف و چهار رای ممتنع از ۲۱۳ نماینده حاضر این حکم را نیز به تصویب رساندند./ ایسنالینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اوراق مشارکت - مجلس - شهرداری - -

نظر شما در مورد : شهرداری‌ها اوراق مشارکت منتشر می‌کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها