مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1732 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 بهمن 1392 -ساعت : 13:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قانون کار برای کارگران شهرداری ها لحاظ نمی‌ شوند

مازند شورا: مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی مازندران گفت: کارگران شهرداری‌ها از محروم‌ترین اقشار جامعه هستند و در اکثر موارد از داشتن حداقل‌های زندگی محروم می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی مازندران گفت: کارگران شهرداری‌ها از محروم‌ترین اقشار جامعه هستند و در اکثر موارد از داشتن حداقل‌های زندگی محروم می‌شوند.

به گزارش مازند شورا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان علی بابایی کارنامی بابیان اینکه متاسفانه بعضی ازکارگران شهرداری‌ها تحت فشار شرکتهای پیمانکاری قرار دارند و بسیاری از کارگران شهرداری بیمه نیستند یا حق بیمه آنان پرداخت نشده است گفت: این کارگران حقوقی بسیار پایین‌تر از مصوبه شورای عالی کار دریافت می‌کنند و مزایایی همچون حق اولاد، حق خواربار، حق مسکن، اضافه کاری، حق شب کاری و بسیاری مزایای دیگر را دریافت نمی‌کنند.

وی افزود: بعضا دیده می‌شود که تعدادی از پیمانکاران تمام مزایای مربوط به کارگر را از شهرداری‌ها می‌گیرند، اما در شهرداری‌ها ناظرینی وجود دارد که به جای نظارت، متاسفانه مدافع پیمانکار هستند.

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی مازندران با تاکید بر تقویت و شکل گیری نهاد‌های کارگری درشهرداری‌ها تصریح کرد: یکی از برنامه‌های تدوین شده اداره کل توجه و جدیت بازرسین کار در فضای کسب وکار است.

بابایی کارنامی خاطرنشان کرد: ساماندهی کارگران ساختمانی و شکل گیری انجمن‌های صنفی ازاولویت‌های دیگر اداره کل در مازندران است كه بايد توسط شهرداري ها به بهترين نحو پيگيري و انجام گردد تا كرامت اين قشر از كارگران در چارچوب قانون حفظ شود.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - کارکنان شهرداری - قانون کار - مدیرکل تعاون، کارو ر - -

نظر شما در مورد : قانون کار برای کارگران شهرداری ها لحاظ نمی‌ شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها