مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 174 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 مهر 1394 -ساعت : 08:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سوگند نامه و منشور اخلاقی و اداری شهرداری ها تصويب شد

مازند شورا: مدير كل دفتر نوسازي،تحول اداري و فناوري اطلاعات سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور از تصويب «سوگندنامه و منشور اخلاقي و اداري شهرداري‌ها» در نهمين جلسه شوراي توسعه مديريت و سرمايه انساني شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور خبر داد.

مازند شورا: مدير كل دفتر نوسازي،تحول اداري و فناوري اطلاعات سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور  از تصويب «سوگندنامه و منشور اخلاقي و اداري شهرداري‌ها» در نهمين جلسه شوراي توسعه مديريت و سرمايه انساني شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور خبر داد.

محمد حسن آبادي با بيان مطلب فوق گفت :به‌منظور تحقق بند 21 سياست‌هاي كلي نظام اداري ابلاغي مقام معظم رهبري‌(مدظله‌العالي) مبني بر نهادينه‌سازي وجدان‌كاري، انضباط ‌اجتماعي، فرهنگ خودكنترلي، امانت‌داري، صرفه‌جويي، ساده‌زيستي و حفظ‌ بيت‌المال و همچنين در اجراي طرح ارتقاء فرهنگ و سلامت اداري، نقشه راه نوسازي و تحول در مديريت و نظام اداري شهرداري‌هاي كشور ابلاغي در تاريخ 14/2/1393 وزير محترم كشور، «سوگندنامه و منشور اخلاقي و اداري شهرداري‌ها» كه توسط دفتر نوسازي، تحول اداري و فناوري اطلاعات سازمان تهيه شده بود در نهمين جلسه شوراي توسعه مديريت و سرمايه انساني شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور در مورخ 14/7/1394 به تصويب رسيد.

وي افزود : منشور اخلاقي سندي حاوي معيارهاي اخلاقي ـ ارزشي است كه براي ايجاد هماهنگي و وحدت رويه و روش در بين مديران و كاركنان يك سازمان تدوين مي‌شود و آنان را در رفتار و عملكردهايشان به‌سوي آرمان‌هاي ارزشي سازماني هدايت مي‌كند و راهنماي عمل آنان در مسير خدمتشان است.

حسن آبادي در ادامه اظهار كرد : در تدوين «سوگند نامهو منشور اخلاقي و اداري شهرداري‌ها»كدهاي اخلاقي و ارزشهايي را كه در تحقق ماموريت شهرداري با توجه به ذي نفعان موردنياز هستند، شناسايي  و از ميان آنان ارزش هاي اخلاقي و رفتارهاي كليدي كه در شهرداري از بالاترين اولويت برخوردار بوده‌اند، گردآوري شده است.

وي افزود : اصول حاكم در تهيه اين منشور و سوگندنامه،«اصل برابري»، «اصل حاكميت قانون و مناسبات اداري»، اصل «شهروندمداري»، «اصل احترام و اعتماد»، «اصل شفافيت»، «اصل پاسخگويي»، «اصل عدم سوء استفاده از موقعيت شغلي»، «اصل تعهد و وفاداري»، و «اصل بكارگيري مهارت و تخصص» لحاظ شده است.

حسن آبادي در ادامه گفت : با ابلاغ اين سوگندنامه و منشور اخلاقي و اداري به استانداري‌ها و شهرداري‌ها، شهرداري‌ها موظفند در استخدام كاركنان خود در چارچوب قوانين و مقررات ذيربط، پس از طي مراحل استخدامي و گزينش و در بدو ورود به شهرداري، تمهيدات لازم براي اداي سوگند و امضاي منشور توسط آنان را فراهم كرده و سوگندنامه و منشور امضاء شده را در پرونده استخدامي آنان نگهداري نمايند.

وي افزود : مراسم اداي سوگند و قرائت منشور، در استانداري‌ها با حضور استاندار و ساير معاونين و مديران‌كل ذيربط همزمان با شروع به‌كار بطور هماهنگ برگزار مي‌شود.

به گفته حسن آبادي ، شهرداران در اولين جلسه شوراي اسلامي شهر پس از صدور حكم انتصاب آنان توسط مقامات قانوني ذيربط، سوگندنامه و منشور اخلاقي را قرائت نموده و امضاء خواهند نمود.

وي افزود : همچنين شهرداري‌ها مي‌بايست منشور اخلاقي و اداري را در مكان‌هاي مناسب براي رويت كاركنان و مراجعه كنندگان قرار دهند.

حسن آبادي در خاتمه متذكر شد : سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور و استانداري‌ها موظفند به نحوي عمل نمايند تا در تمامي دستورالعمل‌ها، شيوه‌نامه‌ها، ضوابط اداري و استخدامي، رعايت مفاد سوگندنامه و منشور اخلاقي و اداري مذكور را در ارتقاء، انتصاب و تمديد قراردادهاي استخدامي، تداوم خدمت كاركنان و بهره‌مندي از فوق‌العاده‌هاي غير مستمر و اعمال تشويقات و تنبيهات آنها لحاظ نمايند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : - -

نظر شما در مورد : سوگند نامه و منشور اخلاقی و اداری شهرداری ها تصويب شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها