مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1743 -تاریخ انتشار : شنبه 12 بهمن 1392 -ساعت : 13:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

غرس 400 اصله نهال در طرح توسعه فضای سبز شهر پول

مازند شورا: شهردار پول مازندران از اجرای طرح کاشت درخت در این شهر خبر داد و گفت: 400 اصله نهال در طرح توسعه فضای شهر پول غرس شد.


مازند شورا: قربانعلی خزایی‌پول امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر افزود: طرح نهال‌کاری در معابر و حریم جاده‌های شهر پول کجور به اجرا گذاشته شد.

وی با بیان اینکه عملیات درختکاری معابر شهر پول همچنان در حال انجام است، افزود: طرح درختکاری خیابان‌ها و معابر سطح پول به منظور افزایش سرانه فضای سبز و در راستای تحقق و سرعت بخشی به توسعه فضای سبز در دستور کار حوزه خدمات شهری قرار گرفته است.

شهردار پول بیان داشت: طرح فوق با کاشت چند نوع درخت از جمله چنار و خرزهره و چند گونه دیگر در حال انجام است.

 وی اظهار داشت: با کارگروهی کشاورزی که در شهرداری پول تشکیل شد بر اساس کارشناسی‌های انجام شده، این گونه‌های درختی براساس اقلیم آب و هوایی و شرایط منطقه انتخاب شده است.

خزایی‌پول تصریح کرد: تعداد 400 اصله نهال در این طرح غرس می‌شود و مطمئنا فضای سبز شهری منطقه به شکلی چشم‌نواز تر اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات جاده‌سازی رینگ داخل شهر پول نیز آغاز شد و همچنین ادامه دارد، افزود: عملیات شبکه‌سازی و روشنایی مسیر سه کیلومتری از پمپ بنزین " آستانکرود " تا شهر پول با همکاری شرکت توزیع برق غرب مازندران انجام می‌شود.

شهردار پول خاطرنشان کرد: همچنین نصب فاز شب در معابر درون شهری که در دستور کار شهرداری قرار گرفته بود نیز در حال اجرا است.

وی با اعلام اینکه در آینده‌ای نزدیک مدیریت آب شرب شهر به اداره آب و فاضلاب شهرستان نوشهر واگذار می‌شود، تصریح کرد: عکس‌برداری هوایی توسط کارشناسان یک شرکت خصوصی برای تعیین حریم و بافت شهری انجام شد.

خزایی‌پول همچنین به طرح نامگذاری معابر و کوچه‌های شهر اشاره کرد و افزود: کسانی که در امور شهری و عقب‌نشینی با شهرداری همکاری کنند از خدمات بیشتری بهره‌مند می‌شوند.

وی در پایان با اعلام اینکه در حال مذاکره با بنیاد مسکن شهرستان نوشهر هستیم تا وام ساخت مسکن از 125 میلیون ریال به 300 میلیون ریال شهری ارتقا یابد، گفت: این طرح از ابتدای سال 93 اجرایی می‌شود.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - پول - غرس - درخت - فضای سبز - -

نظر شما در مورد : غرس 400 اصله نهال در طرح توسعه فضای سبز شهر پول

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها