مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1764 -تاریخ انتشار : سه شنبه 08 بهمن 1392 -ساعت : 21:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کمیسیون ماده 100 فروش غیرقانونی شهر است

مازند شورا: شهردار کلاردشت گفت: کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها فروش غیرقانونی شهر است.

مازند شورا: علیرضا طاهری‌نسب بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کلاردشت یکی از مناطق زیبا و گردشگری کشور است که نه تنها مورد توجه گردشگران داخلی است بلکه مورد توجه جهانگردان اروپایی و آسیایی نیز است.

وی با اشاره به اینکه این منطقه زیبا به دلیل سیل سال 90 و همچنین گازرسانی در چند سال اخیر که هنوز هم به پایان نرسیده دچار تخریب و آسیب جدی شده است، گفت: بازسازی و آسفالت خیابان‌های تخریبی آن برای شهرداری با توجه به مشکل اعتباری سخت شده است.

شهردار کلاردشت خاطرنشان کرد: برای بازسازی این شهر مخروبه و داشتن یک مبلمان ایده‌آل و درخور شأن مردم این منطقه نیاز به مشارکت همه جانبه مردمی است.

طاهری نسب با اشاره به اینکه با کلاردشت از قبل آشنایی دارم، گفت: بازسازی معابر این شهر با توجه به ضعف مالی شهرداری کار آسانی نیست.

درآمد شهرداری نباید از طریق ساخت‌وساز تأمین شود

شهردار کلاردشت با اشاره به درآمد کاذب شهرداری از طریق ساخت و سازهای غیرقانونی گفت: روند نامناسب درآمد بیشتر شهرداری‌های ما به ویژه شهرهایی که جاذبه گردشگری دارند از طریق ساخت و سازهای غیرقانونی و با اعمال کمیسیون ماده 100 تأمین می‌شود، و این به معنی فروش غیرقانونی شهرها است.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت گردشگرپذیری شهرهای شمالی به ویژه کلاردشت این روند درآمدزایی برای شهرداری‌ها نیاز به تغییر نگرش دارد.

طاهری‌نسب ادامه داد: به جای کمک و رسمیت دادن به ساخت و سازهای غیرقانونی، غیرمجاز و فروش شهر از طریق جریمه‌های توافقی در کمیسیون ماده 100 باید با این پدیده ناهنجار مقابله کرد و اجازه نداد در زمینه ساخت و ساز تخلف صورت گیرد.

جذب سرمایه‌گذار در اولویت کاری شهرداری کلاردشت

وی گفت: کلاردشت یکی از مناطق ویژه گردشگری است که همه ساله صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی تنها از طبیعت و آب و هوای آن استفاده می‌کنند، یعنی بستر برای ماندگاری و استفاده بهینه از طبیعت خدادادی فراهم نیست.

شهردار کلاردشت خاطرنشان کرد: برای فراهم آوردن بستری مناسب برای جذب و ماندگاری گردشگر در منطقه به سرمایه‌گذاری که بتواند با آورده‌های خود زمینه زیر ساخت‌های گردشگری را فراهم کند نیاز است.

طاهری نسب افزود: من به عنوان شهردار از سرمایه‌گذارانی که مایل‌اند در زمینه‌های گردشگری در کلاردشت سرمایه‌گذاری کنند بستر  آورده‌های سرمایه‌گذار را تضمین می‌کنم.

فراخوان از همه کلاردشتی‌ها

طاهری‌نسب از همه کلاردشتی‌هایی که در منطقه حضور دارند و یا کسانی که در خارج از کشور، تهران و یا استان‌های دیگر هستند خواست تادر آبادانی منطقه کلاردشت به شهرداری کمک کنند.

کمیته زیباسازی شهر تشکیل می‌شود

شهردار کلاردشت در پاسخ به این سئوال که برای ساماندهی تابلوهای سطح شهر چه طرح‌های را در دستور کار دارند، گفت: یکی ازاهداف مهم شهرداری تشکیل این کمیته و ساماندهی تابلوهای نامنظم و چینش مبلمان شهری است.

وی بیان داشت: شهردار عضو آخر شورای شهر و نماینده این شورا در شهرداری است.

طاهری‌نسب با اشاره به جایگاه قانونی شوراهای شهر گفت: یکی از مشکلات شهرداری‌های ما که عمومیت نیز پیدا کرده است، وارد شدن ریز اعضای شورای شهر به مسائل داخلی شهرداری است و این با قانون شوراها مطابقت ندارد.

وی اضافه کرد: اگر هر یک از اعضای شورا بخواهد خواسته شخصی‌اش را اعمال کند مردم شهر و منطقه آسیب می‌بینند.

این مسئول در پایان گفت: اگر مدیر شهرداری بخواهد برای حفظ خودش تن به خواسته‌های هر یک از اعضاء بدهد نمی‌تواند، مدیر باشد./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کلاردشت - طاهری نسب - درآمد شهرداری - ساخت و ساز - ماده صد - -

نظر شما در مورد : کمیسیون ماده 100 فروش غیرقانونی شهر است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها