بالا بردن سطح مطالبات مردم، دستاورد مديريت شهری بود

تاریخ انتشار : شنبه 28 اسفند 1395 - ساعت : 10:46

کد مطلب: 17732 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسعود مدینه:

بالا بردن سطح مطالبات مردم، دستاورد مديريت شهری بود

مازندشورا: غیر ممکنهای ساری تنها با راه اندازی اتاقهای اقدام و عمل و اجرایی سازی آن مصوباتی بود که سالها در اندیشه ی مسئولین ، مدیران و شهروندان ساروی به عنوان چشم انداز و مقاصد آرمانی غوطه ور بود.

مازندشورا: هر بار که پایانی از سال فرا می رسد ، امید و شادی و هیجان ورود به سال جدید بر وجودمان مستولی می گردد و انبوهی از ای کاشها و بایدها و نبایدهایی از سالی که گذشت را به نام آذوقه ی تجربه ، با خویش مرور می کنیم و در کوله بار همت و تجدید میثاق با خود و اطرافیان روانه ی بهار می شویم.

اما این بار در آستانه ی ورود به دو بهار هستیم بهار روزگار جدید و بهار شورایی جدید قرین هم شده اند و عهد و پیمان روزهای شروع چهارمین دوره ی شورای اسلامی شهر ساری در جوار عملکردمان در این مسیر چهارساله ی تعهد نیز هر لحظه پیش چشمانمان به تصویر کشیده می شود.

اما تعهدات و تفکرات شروع و مسیر تعهد چهارسال گذشته را نمی توان تنها برای خود مرور کرد ، این بار ارائه‌ی گزارش و به اشتراک گذاری تجربیات و شمردن نتایج عملکرد ، در ایام آخر این دوره و روزهای پایانی سال ، وظیفه ایست که به عنوان نماینده ی تفکر و شخصیت شهروندان بر دوش ماست که به لطف خداوند امروز دستان ما خالی از ثمره و عملکرد نیست.

اولین و ارزشمند ترین رویکرد ما در جلسات مشترك شورا و مديران شهرداري این بود که  از ارائه سخنان و نظرات انتزاعی که نمی‌توانست حلال مشکلات شهروندان باشد پرهیز کردیم و بیشتر به سراغ بحث و تبادل نظر و اظهارنظرها و صحبت ها پيرامون موضوعاتي كه قابليت اجرايي دارند رفتیم بر همین اساس ، بزرگترین دستاورد دوره ی چهارم شورای اسلامی شهر ساری را در یک جمله این چنین بیان می نمایم :

تاسیس و راه اندازی اتاقهای فکر متعدد در حوزه های مختلف چاره ی کار ما نبود ، غیر ممکنهای ساری تنها با راه اندازی اتاقهای اقدام و عمل و اجرایی سازی آن مصوباتی بود که سالها در اندیشه ی مسئولین ، مدیران و شهروندان ساروی به عنوان چشم انداز و مقاصد آرمانی غوطه ور بود.

هدف غايي قانونگذار از پيش بيني و تشكيل نهاد شورا ، تفکرها و جلسات فکر مداوم و مصوبات متعدد مجلد در کتابخانه ها نبود ، بلکه  اجرای خواسته ها و ارائه خدمات افزونتر به مردم بر اساس اندیشه ی تخصصی و عملیاتی بوده و بر همين اساس تغيير و تحولي كه در كاركرد نهاد مديريت شهري مركز استان طی این دوره  رخ داده قطعا معدل اين دوره شورا بالاتر برده است و در خصوص عملكرد شهرداري نيز ضمن اشاره به  به این موضوع که شورا و شهرداری دو عضو لاینفک مدیریت شهری می باشند از زاویه ای دیگر می توان  با عنايت به سطح رضايتمندي شهروندان، تلاش وافر شهرداری براي عمران و آباداني اين شهر را بصورت مستقل نیز تقدیر کرد.

 

شهر ما می بایست به گستره اي از معاني آشنا با روح انساني تبدیل می شد تا شهروندان بتوانند از زندگي در ساری لذت ببرند و اين امر به معني نوعي بهره مندي بصري و حسی از عناصري بود كه متناسب با تفکر و سلیقه ی شهروندان اجرا می شد ، امروز با نگاهی حتی سطحی و گذرا به زیبایی های معماری و مبلمان شهری ، تعالی و ارتقاء حس شهروندی  قابل مشاهده است البته این پایان کار نبوده و نخواهد بود شهر يك موجود زنده رو به رشد است و همان طور كه براي انسان در حال رشد سايز پوشاك تغيير مي كند ، در شهر نيز اين تغيير ديده مي شود و لذا طراحي شهري ما طوری پایه ریزی شد كه با قطعا با تداوم روند و روال مدیریت فعلی با تحولات شهري از جهات توسعه عمرانی ، گردشگری ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی و نیز بهداشت بصری  همخواني پيدا خواهد کرد.

فلاسفه مي گويند آينده همان روند طبيعي گذشته است. خوشبختانه شاهد اين هستيم كه طی چهار سال گذشته در ساري اتفاقات بسيار خوبي رقم خورد. پروژه هايي چون ميانگذر شمالي، پل سردار شهيد نوري، آزادسازي امامزاده يحيي، پارك ملل، پارك اتحاد، پارك ملت، ميدان ابن شهرآشوب ساروي، هدايت آبهاي سطحي، بازگشايي معابر و...  كه نام بردن و حرف زدن از آنها كار آساني است اما اجراي آنها كار بسيار سختي بود، همگي با همت شورا و شهرداري به انجام رسيد و اين اميدواري وجود دارد كه روند مزبور در آينده نيز تداوم يابد.

شايد اجرای این تعداد پروژه ی موفق در سالهاي نه چندان دور از روياهاي مردم ساري بود اما امروز ديگر اينها به مطالبه ساروي ها تبديل شده و شهروندان مركز استان پروژه هاي بزرگ تري را جستجو مي كنند.

به نظر بنده بالا بردن سطح مطالبات دستاورد دیگر برتر این دوره از شورا ،از سوي مديريت شهري براي مردم بوده است

تجربه هایی این چنین ، نشان مي دهد كه ما توانايي لازم را براي حركت هاي بديع داريم ما طوری رفتار و عمل کردیم که حرکت در این مسیر بدیهی و الزامی به نظر می رسد و ریل گذاری انتظارات شهروندان ساری برای توسعه و رشد روز افزون همراه با واگن هایی از عملکرد تخصصی و خالصانه و سوزان بانانی متمرکز بر خدمت رسانی بعد از ما ماندگار خواهد شد و و ديگران ملزم به ادامه ی این مسیر خواهند بود و برای آنکه در پایان دوره ی پنجم شورا و پایان هر سال آتی شاهد لبخند رضایت بر لبان شهروندان شریف ساری شاهد باشند دست از تلاش کنار نخواهند کشید.

 

در پایان، با بیان آرزویی دست یافتنی که متضمن بلوغ فکری  و رشد اجرایی ما در تمامی ابعاد گردشگری، عمران ، فرهنگ، اقتصاد و رفاه اجتماعی می باشد بهترین ها را برای ساری از درگاه خداوند مسئلت دارم.

هر روزتان نوروز و نوروزتان سرشار از آرامش

نویسنده :

برچسب ها : #سید مسعود مدینه نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بالا بردن سطح مطالبات مردم، دستاورد مديريت شهری بود

*

*


X https://sport45.site/