ناگفته‌های دکتر احمد زیار لاریمی از جلسه معارفه مهدی عبوری

تاریخ انتشار : شنبه 28 اسفند 1395 - ساعت : 14:57

کد مطلب: 17776 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اولویت‌ شورای پنجم شناسایی نیروهای نخبه و جوان ساری باشد؛

ناگفته‌های دکتر احمد زیار لاریمی از جلسه معارفه مهدی عبوری

اختصاصی مازندشورا: مهدی عبوری روزی که به عنوان شهردار انتخاب شد کل شهر بر علیه او جبهه گرفتند و پذیرش مردم برای اینکه جوانی 30 ساله شهردار شود کمی مشکل بود/ در آن جلسه مهدی عبوری تاکید کرد: من یک نفر از معاونین آقای حجازی را عوض نخواهم کرد تا زمانی که با سیاست و خط مش فعالیت کنند و اگر از مسیر خارج شدند آنها را تعویض می‌کنم

اختصاصی مازندشورا: دکتر احمد زیار لاریمی یکی از اولویت‌‌های شورای پنجم را تأسیس سرای جوان دانست و گفت: در حال حاضر بزرگترین مشکلات در خانواده بحث جوانان و اشتغال، ازدواج و مسکن است و رقم بالایی در شهر ساری بیکار وجود دارد که این امر دغدغه اصلی خانواده‌های ساروی است. وی افزود: تأسیس سرای جوان باید با هدف شناسایی، جذب و حمایت از جوانان نخبه در همه زمینه‌ها صورت گیرد تا در آن محل شناسایی و محل رجوع آنان شود و از تجربیات و ظرفیت آنان در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شد.

زیار لاریمی تاکید کرد: جوانان در شهر ساری ظرفیت زیادی دارند مانند آقای عبوری. روزی که به عنوان شهردار انتخاب شد کل شهر بر علیه او جبهه گرفتند و پذیرش مردم برای اینکه جوانی 30 ساله شهردار شود کمی مشکل بود که کشف وی از طرف آقای سید رمضان شجاعی بود چون هفت سال با وی در صدا و سیما فعالیت داشتند  و از توانمندی و جسارت عبوری آگاهی داشت که به مسئولین و شورای شهر و مدیران اظهار کرد: اگر در شهر ساری منتظر اتفاق جدید هستید باید عبوری به عنوان شهردار انتخاب شود. بعد شاهد موضع‌گیری‌هایی بر علیه عبوری  بودیم که با اصرار آقای شجاعی و جلسات متعدد با مسئولان استانی آنها را متقاعد کرد که آقای عبوری فردی توانمند برای شهردار شدن است.

این استاد دانشگاه افزود: بعد از انتخاب و در جلسه تودیع و معارفه که همه مسؤلان حضور داشتند آقای شجاعی به معرفی شهردار جدید پرداخت و بعد از آن عبوری به ایراد سخنرانی پرداخت و یک نکته کلیدی گفت. در آن جلسه مهدی عبوری تاکید کرد: من یک نفر از معاونین آقای حجازی را عوض نخواهم کرد تا زمانی که با سیاست و خط  مش فعالیت کنند و اگر از مسیر خارج شدند آنها را تعویض می‌کنم. وجود آقای حمید فرزانه به عنوان معاون عبوری که هنوز فعالیت دارد نشان از تدبیر و جسارت شهردار جوان است که با جریان مخالف خود فعالیت کند و از وی استفاده کند و در این امر موفق نیز بود.

دکتر احمد زیارلاریمی گفت: بعد از دیدن خدمات شهرداری افرادی که با حضور وی مخالف بودند شاهد توفیقات زیادی از سوی شهردار جوان بودند و این نشان می‌دهد واگذاری مسئولیت به جوانان امید بخش است و نتیجه مثبتی از آن حاصل می‌شود و در هشت سال دفاع مقدس نیز جوانان توانمندی خود را به نمایش گذاشتند و به لحاظ انگیزه‌ای که دارند در نقش پذیری تاثیرگذار هستند.

زیارلاریمی با بیان اینکه تاکنون به نیروهای جوان و تحصیل ‌کرده ساروی بها داده نشد، تصریح کرد: در سه سال اخیر اتفاقاتی در حال شکل‌گیری است اما باز هم در حد انتظار نیست. باید به جوانان و تحصیل ‌کرده‌ها اطمینان کرد و اگر این اطمینان حاصل شود و اعتماد به جوانان کسب شود شاهد پیشرفت این شهر خواهیم بود و باید در این ظرفیت‌سازی شود و بستر لازم فراهم شود.

وی در انتها افزود: باید چند نیروی توانمند و مستعد مانند آقای عبوری تربیت شوند تا از آنها بهره برد. این نیروها شاید وجود داشته باشند اما در این 37 سال کشف نشد و باید یکی از اولویت‌های شورای پنجم شناسایی نیروی نخبه باشد تا در زمان لازم از آنها بهره‌مند شد.


منبع : موثق

برچسب ها : #احمدزیارلاریمی #زیار لاریمی #عبوری #معارفه عبوری


ناگفته‌های دکتر احمد زیار لاریمی از جلسه معارفه مهدی عبوری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ناگفته‌های دکتر احمد زیار لاریمی از جلسه معارفه مهدی عبوری

*

*


X https://sport45.site/