مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 17787 -تاریخ انتشار : شنبه 28 اسفند 1395 -ساعت : 16:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پیمانکاران اقتصادی و سیاسی استحقاق ورود به شورا را ندارند

دکترهمت محمدنژاد مدرس دانشگاه؛

پیمانکاران اقتصادی و سیاسی استحقاق ورود به شورا را ندارند

اختصاصی مازندشورا: سوال مهم این است که شخصی که برای ورود به شورای شهر که تمام دریافتی یک عضو در طول 4سال کمتر از 50 میلیون تومان است، با چه منطقی بیش از 500 میلیون تومان هزینه می‌کند؟

اختصاصی مازندشورا: دکتر همت محمدنژاد عضوهیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ساری گفت: احساس تکلیف برای حضور در رقابت های انتخاباتی برای ورود به شورای شهر به عنوان پارلمان محلی به منظور خدمت به شهروندان فی النفسه ارزشمند و نشانه خردمندی و تعمیق فعالیتهای سیاسی و اجتماعی دریک جامعه پویا و زنده است.

وی افزود: با این وجود تماشای اقدامات خارج از منطق و عقل برخی از افراد که با منطق ورود به هرشیوه ممکن سعی دارند برکرسی پارلمان محلی مرکز استان جلوس نمایند واقعا تاسف انگیز و نگران کننده است.

دکتر محمدنژاد تصریح کرد: خدمت به مردم و نقش آفرینی موثر در ایجاد شهری آباد با کمک و مشارکت شهروندان امری مهم و تحسین برانگیز است اما اینکه فردی یا افرادی برای حصول این نتیجه میلیاردها تومان هزینه نمایند و از هر روش ممکن و ناممکن برای تحقق این هدف استفاده کنند هرگز نمی‌تواند عقلانی و قابل قبول باشد.

دکترهمت محمدنژاد گفت: سوال مهم و کلیدی همه شهروندان این است که شخصی که برای ورود به شورای شهر که تمام دریافتی یک عضو در طول 4 سال و در شرایط ایده آل کمتر از 50 میلیون تومان است، بیش از 500 میلیون تومان هزینه می‌کند، چگونه و با چه اقدامی می‌تواند باعث بازگشت هزینه خود شود؟ آیا این سوال در ذهن شهروندان به وجود نمی‌آید که تنها راه بازگشت این هزینه هنگفت، زد و بندهای سیاسی و اقتصادی و مشارکت در پروژه‌های ساختمانی دیگران به عنوان کارچاق کن و دلال و واسطه است؟ آیا هیچ راه منطقی، شرافتمندانه و مبتنی بر تفکر خدمت بی منت برای بازگشت این هزینه وجود دارد؟

وی با تاکید بر این نکته مهم که کاندیداهایی که میلیاردی برای ورود به شورای شهر خرج می‌کنند هرگز نمی‌توانند دغدغه خدمت به مردم را داشته باشند، می‌گوید: به نظر من کاندیدای شورای شهر ابتدا باید با خودش صادق باشد و در مرحله بعد با شهروندان صادق باشد و به دور از هر گونه عوام فریبی و زد و بند مافیایی، برنامه خود را برای ایجاد تحول در مدیریت شهری و توسعه متوازن شهر ارائه نماید تا مردم با اطلاع کافی و شناخت درست نسبت به انتخاب فرد اصلح اقدام نمایند.

دکتر محمدنژاد می‌افزاید؛ خوشبختانه ترفند این افراد که سعی دارند در قالب فضای دوقطبی ایجاد شده از اب گل آلود ماهی بگیرند و با چاشنی پول و وعده‌های رنگارنگ رای مردم را در سبد خود قراردهند کاملا نخ نما شده است و سیمای کوتوله‌های فرهنگی و پیمانکاران اقتصادی و سیاسی که خارج از حد و اندازه خود سعی دارند بر جایگاه رفیع و ارزشمند شورای شهر چنگ اندازند برای شهروندان کاملا عیان شده است.

دکتر محمدنژاد تصریح کرد: البته از دستگاه‌های مسئول انتظار می‌رود مسیر اینگونه پول‌های بادآورده را به درستی رصد نمایند و از دخالت احتمالی پول‌های کثیف که همیشه تهدیدی جدی برای تحقق دموکراسی واقعی و شایسته سالاری است ممانعت نمایند. چرا که شورای شهر که فلسفه تشکیل آن ریشه در تعالیم نورانی و سعادت بخش دین مبین اسلام دارد نباید به حضور پول پرستان و نمایندگان لابی‌های سیاسی و چهره های خاص که بیشتر نماینده افراد خاص هستند تا نماینده آحاد شهروندان مخدوش شود.

دکتر محمدنژاد تصریح کرد نهاد مقدس شورای شهر باید عالی ترین نماد خردگرایی، منطق، دموکراسی و تصمیمات عقلایی باشد تا فرآیند مدیریت شهری در شرایطی صحیح و به دور از هرگونه اقدام پوپولیستی تسهیل گردد و رویای شهروندان برای زندگی در شهری مدرن و زیبا تحقق یابد که این حق مردم است.

 


پیمانکاران اقتصادی و سیاسی استحقاق ورود به شورا را ندارند

نویسنده :
منبع : موثق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : همت محمدنژاد -

نظر شما در مورد : پیمانکاران اقتصادی و سیاسی استحقاق ورود به شورا را ندارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*