پیمانکاران اقتصادی و سیاسی استحقاق ورود به شورا را ندارند

تاریخ انتشار : شنبه 28 اسفند 1395 - ساعت : 16:38

کد مطلب: 17787 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دکترهمت محمدنژاد مدرس دانشگاه؛

پیمانکاران اقتصادی و سیاسی استحقاق ورود به شورا را ندارند

اختصاصی مازندشورا: سوال مهم این است که شخصی که برای ورود به شورای شهر که تمام دریافتی یک عضو در طول 4سال کمتر از 50 میلیون تومان است، با چه منطقی بیش از 500 میلیون تومان هزینه می‌کند؟

اختصاصی مازندشورا: دکتر همت محمدنژاد عضوهیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ساری گفت: احساس تکلیف برای حضور در رقابت های انتخاباتی برای ورود به شورای شهر به عنوان پارلمان محلی به منظور خدمت به شهروندان فی النفسه ارزشمند و نشانه خردمندی و تعمیق فعالیتهای سیاسی و اجتماعی دریک جامعه پویا و زنده است.

وی افزود: با این وجود تماشای اقدامات خارج از منطق و عقل برخی از افراد که با منطق ورود به هرشیوه ممکن سعی دارند برکرسی پارلمان محلی مرکز استان جلوس نمایند واقعا تاسف انگیز و نگران کننده است.

دکتر محمدنژاد تصریح کرد: خدمت به مردم و نقش آفرینی موثر در ایجاد شهری آباد با کمک و مشارکت شهروندان امری مهم و تحسین برانگیز است اما اینکه فردی یا افرادی برای حصول این نتیجه میلیاردها تومان هزینه نمایند و از هر روش ممکن و ناممکن برای تحقق این هدف استفاده کنند هرگز نمی‌تواند عقلانی و قابل قبول باشد.

دکترهمت محمدنژاد گفت: سوال مهم و کلیدی همه شهروندان این است که شخصی که برای ورود به شورای شهر که تمام دریافتی یک عضو در طول 4 سال و در شرایط ایده آل کمتر از 50 میلیون تومان است، بیش از 500 میلیون تومان هزینه می‌کند، چگونه و با چه اقدامی می‌تواند باعث بازگشت هزینه خود شود؟ آیا این سوال در ذهن شهروندان به وجود نمی‌آید که تنها راه بازگشت این هزینه هنگفت، زد و بندهای سیاسی و اقتصادی و مشارکت در پروژه‌های ساختمانی دیگران به عنوان کارچاق کن و دلال و واسطه است؟ آیا هیچ راه منطقی، شرافتمندانه و مبتنی بر تفکر خدمت بی منت برای بازگشت این هزینه وجود دارد؟

وی با تاکید بر این نکته مهم که کاندیداهایی که میلیاردی برای ورود به شورای شهر خرج می‌کنند هرگز نمی‌توانند دغدغه خدمت به مردم را داشته باشند، می‌گوید: به نظر من کاندیدای شورای شهر ابتدا باید با خودش صادق باشد و در مرحله بعد با شهروندان صادق باشد و به دور از هر گونه عوام فریبی و زد و بند مافیایی، برنامه خود را برای ایجاد تحول در مدیریت شهری و توسعه متوازن شهر ارائه نماید تا مردم با اطلاع کافی و شناخت درست نسبت به انتخاب فرد اصلح اقدام نمایند.

دکتر محمدنژاد می‌افزاید؛ خوشبختانه ترفند این افراد که سعی دارند در قالب فضای دوقطبی ایجاد شده از اب گل آلود ماهی بگیرند و با چاشنی پول و وعده‌های رنگارنگ رای مردم را در سبد خود قراردهند کاملا نخ نما شده است و سیمای کوتوله‌های فرهنگی و پیمانکاران اقتصادی و سیاسی که خارج از حد و اندازه خود سعی دارند بر جایگاه رفیع و ارزشمند شورای شهر چنگ اندازند برای شهروندان کاملا عیان شده است.

دکتر محمدنژاد تصریح کرد: البته از دستگاه‌های مسئول انتظار می‌رود مسیر اینگونه پول‌های بادآورده را به درستی رصد نمایند و از دخالت احتمالی پول‌های کثیف که همیشه تهدیدی جدی برای تحقق دموکراسی واقعی و شایسته سالاری است ممانعت نمایند. چرا که شورای شهر که فلسفه تشکیل آن ریشه در تعالیم نورانی و سعادت بخش دین مبین اسلام دارد نباید به حضور پول پرستان و نمایندگان لابی‌های سیاسی و چهره های خاص که بیشتر نماینده افراد خاص هستند تا نماینده آحاد شهروندان مخدوش شود.

دکتر محمدنژاد تصریح کرد نهاد مقدس شورای شهر باید عالی ترین نماد خردگرایی، منطق، دموکراسی و تصمیمات عقلایی باشد تا فرآیند مدیریت شهری در شرایطی صحیح و به دور از هرگونه اقدام پوپولیستی تسهیل گردد و رویای شهروندان برای زندگی در شهری مدرن و زیبا تحقق یابد که این حق مردم است.

 

نویسنده :
منبع : موثق

برچسب ها : #همت محمدنژاد


پیمانکاران اقتصادی و سیاسی استحقاق ورود به شورا را ندارند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پیمانکاران اقتصادی و سیاسی استحقاق ورود به شورا را ندارند

*

*


X https://sport45.site/