مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1779 -تاریخ انتشار : شنبه 05 بهمن 1392 -ساعت : 17:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تصمیم رئیس شورا غیر قانونی است + توضیحات سخنگوی فیسبوکی

سخنگوی عزل شده شورای شهر بهشهر

تصمیم رئیس شورا غیر قانونی است + توضیحات سخنگوی فیسبوکی

اختصاصی مازند شورا: بنده با استناد به مواد قانونی مخدوش بودن یکی از تصمیمات کلان شورا را به اطلاع شما می‌رسانم که اگر قصد پیگیری آن را داشتم تخلف قانونی به حساب می‌آمد

اختصاصی مازند شورا: پس از انتشار خبر عضویت سخنگوی شورای شهر بهشهر ایشان از این سمت عزل شد، همزمانی این عزل شائبه ارتباط عزل ایشان با عضویت در فیسبوک را در اذهان تداعی می‌کرد. لذا بلافاصله خبری در رسانه ها منتشر گردید که به عزل اعظم السادات حسینی از سخنگویی شورای شهر بهشهر به علت عضویت در فیسبوک خبر می‌داد. فارغ از علت عزل ایشان از سمت سخنگویی شورای شهر. چندی پیش عباس عسکریان رئیس شورای شهر بهشهر با صدور بیانه ای ارتباط عزل ایشان از مقام سخنگویی شورا با عضویت در فیس بوک را تکذیب کرد. اما سخنگوی شورای شهر بهشهر این اقدام را غیر قانونی خواند از طریق مراجع قانونی مطالبه خود را مطرح نمود تا اینکه فرماندار شهرستان بهشهر در تاریخ 30/10/92 تصمیم رئیس شورا را غیر قانونی اعلام نموده و اعظم السادات حسینی را همچنان سخنگوی شورای شهر بهشهر معرفی نمود. اعظم السادات حسینی پیرامون بیانیه رئیس شورا و تصمیم فرماندار بهشهر توضیحاتی ارائه نمودند که در ادامه می‌آید.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای عسکریان ریاست محترم شورای شهر بهشهر

 با سلام و عرض تبریک زودهنگام به مناسبت نزدیک شدن به ایام ا... دهه مبارک فجر.

 بیانیه بدون سلام و والسلام جنابعالی را مطالعه کردم. البته برایم قابل پیش بینی بود بعد از لغو این تصمیم غیرقانونی از طرف فرماندار محترم شهرستان بهشهر اینچنین آشفته و پریشان شوید ولی تصور نمی کردم بدیهیات اولیه اخلاقی را زیر پا بگذارید!  برای روشن شدن اذهان شهروندان عزیز و طبق تعهد و مسئولیتی که در قبال آنها دارم و برای اضافه شدن به معلومات حضرتعالی و دوستان جوانتان که این متن را برای شما آماده کردند مطالبی را به استحضار می‌رسانم.

1- در بند 1 بیانیه فرمودید (خانم اعظم السادات حسینی خواهان سمت سخنگویی شورا شدند) متاسفم که هنوز نحوه به کاربردن واژگان در عالم سیاست را نمی‌دانید. بنده کاندیدای سمت سخنگویی بودم همانطور که جنابعالی کاندیدای سمت ریاست بودید و سعی زیادی کردید که رای بنده را به دست آورید. در همین بند انتخاب بنده به وسیله رای گیری را مخدوش اعلام کردید و بیان کردید که در صورت مساوی بودن آرا، سابقه ایثارگری و مدرک تحصیلی ملاک قرار می گیرد و به صراحت قانون اشاره کردید... بیشتر متاسف شدم از این که دوستانی که برایتان این متن را تهیه کردند فرق بین قانون انتخابات شوراها و آیین نامه داخلی شورا را نمی‌دانند. بندی که جنابعالی اشاره کردید تبصره ذیل مربوط به ماده 17 (اصلاحی 6/7/82) مربوط به کیفیت انتخابات از فصل دوم قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران مصوب 1/3/75 با اصلاحات و الحاقات بعدی است که اشاره می‌دارد (در صورتی که آرای دو یا چند نفر از داوطلبان مساوی باشد اولویت با ایثارگران می‌باشد و در صورت نبودن افراد مذکور اولویت با فردی است که مدرک تحصیلی بالاتر دارد) این بند مربوط به انتخابات شوراها است نه انتخابات داخلی که آیین نامه ای جداگانه دارد. در ثانی به مدرک تحصیلی بالاتر رقیب بنده اشاره کردید. شایان ذکر است آخرین مدرک تحصیلی ملاک و معیار می باشد که آخرین مدرک ایشان مثل بنده کارشناسی ارشد می‌باشد و عنوان دانشجوی دکترا مدرک تحصیلی به حساب نمی‌آید.

2-حال که صحبت از مخدوش بودن یک تصمیم کاملا قانونی کردید بنده با استناد به مواد قانونی مخدوش بودن یکی از تصمیمات کلان شورا را به اطلاع شما می‌رسانم که اگر قصد پیگیری آن را داشتم تخلف قانونی به حساب می‌آمد طبق قانون ماده 5 دستورالعمل شرح وظایف، ترکیب و تعدادکمیسیونهای شوراهای اسلامی شهر مصوب سی و نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها مورخ 12/10/85 روسای تمام کمیسیون‌ها باید با رای گیری مخفی آن هم با ورقه، دراولین جلسه شروع به کار آن کمیسیون انتخاب شوند در حالیکه تمامی روسای کمیسیون‌های ما به صورت کاملا سلیقه‌ای بدون هیچ گونه رای گیری انتخاب شدند که نتیجه آنرا در عملکرد ضعیف برخی از کمیسیون‌ها شاهد هستیم.

3-در بند3ذکر نمودید که بیان واقعیتها و شفاف سازی بنده مایه سوء استفاده رسانه‌های داخلی و خارجی گردید !!! ظاهرا روال شما و همراهان شماست که مطالب را گزینشی و تحریف شده مشاهده و منتقل نمایید. طی این مدت در دو بیانیه جداگانه اعلام نمودم:

- خطاب به دوستان و همشهریان فهیم: شما بزرگواران را دعوت به آرامش و صبر نموده و تقاضا دارم از هرگونه اقدام و اظهارنظر که موجب حساسیت و التهاب فضا که خواسته دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌باشد جدا خودداری نموده تا انشاا... با تمکین به قانون که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید می‌باشد به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنیم.

- خطاب به شبکه‌های فارسی زبان بیگانه و رسانه های معاند: اینجانب هیچ کدام از این خبرها و تحلیل‌ها که از سوی شبکه‌های معاند و ضد انقلاب پخش می‌شود را به رسمیت نمی‌شناسم... این مردم غیور نیاز به قیم و وکیل و وصی در آن سوی مرزها ندارند. برای حل مسائل داخلی نیازی به دخالت آنها نداریم.

آن چیزی که باعث سوء استفاده احتمالی دشمنان خارجی گردید تصمیمات عجولانه و شتابزده و اظهارات طنزآمیز شما باروزنامه شرق بود نه اعتراض به حق و قانونی بنده.

4- در بند 3 اشاره کردید که دلیل برکناری سخنگوی شورا به علت عضویت در فیس بوک نبوده است اولا بنده برکنار نشده ام و سخنگوی شورای شهر می‌باشم. ثانیا شما را به مصاحبه خودتان با روزنامه شرق مورخ 21 آذر ارجاع می‌دهم که در آن اشاره کردید (خانم حسینی مطالبی را در فیس بوک مطرح می‌کرد که جمع کردن آن برای ما مشکل بود) !!! و با اظهاراتی توهین آمیز خطاب به بانوان بهشهری مرا دعوت به فعالیت در برنامه‌های آشپزی و جنگ شادی نمودید. حداقل دو هفته از این مصاحبه گذشته و شما آن را تکذیب نکردید پس نمی‌توانید ادعا کنید که حرف‌های شما نیست. حال قضاوت کنید چه کسی به شعور همشهریان عزیز توهین کرده است؟

5- هرفردی با حداقل سواد خواندن و نوشتن می‌تواند بند 9 ماده 6 آیین نامه اجرایی تشکیلات و انتخابات داخلی شوراها را به طور کامل بخواند متعجبم از این که شما با مدرک دیپلم قبل از انقلاب که به آن افتخار می‌کنید در روز روشن این قانون را تحریف کرده‌اید. این بند به صراحت اعلام می‌کند (رییس شورا سخنگوی شوراست مگر آنکه شورا فرد دیگری را تعیین کند) آیا رسیدن به پست و مقام ارزش آن را دارد که ما قانون را تحریف کنیم؟ در همین بند عنوان کردید (با توجه به تغییر هیات رئیسه) گویا دوستی که برایتان متن را آماده کرده هیچ اطلاعی از قانون ندارد... براساس ماده 1 دستور العمل شرح وظایف هیات رییسه شوراها منظور از هیات رییسه ساختاری است که متشکل از رییس، نایب رییس، منشی و سخنگو می‌باشد. وقتی نایب رییس، منشی و سخنگو تغییر نکرده‌اند چگونه صحبت از تغییر هیات رییسه می‌کنید؟

6-از کوتاهی و عدم تعامل مناسب با رسانه های محلی گفتید اگر منظورتان از خبرنگاران و رسانه‌های محلی آن خبرنگار مورد نظر شماست بنده به دلیل عدم حسن سابقه ایشان ارتباطی با این فرد ندارم اما با تمامی اصحاب رسانه و اهل قلم ارتباطی بسیار صمیمی و دوستانه دارم. گواه حرف‌های بنده مراسمی است که شخصا جهت تجلیل از خبرنگاران در روز خبرنگار برگزار کردم.

7-در بند 6 به خروج بنده از جلسه مورخ 18/10/92 اشاره کردید و رسمیت داشتن شورا. نمیدانم کجای مطالب و سخنانم توهم غیر رسمی بودن جلسه شورا را به شما منعکس کرده! موضوع مطروحه حکایت از علت عدم طرح موضوع در حضور بنده طی ساعاتی که در جلسه حاضر بودم دارد نه رسمی یا غیر رسمی بودن جلسه شورا! از طرفی شما به عنوان رییس شورا موظف بودید بعد از تنظیم صورتجلسه آن را به رویت و امضای بنده می‌رساندید اما این کاررا نکردیدکه این خود یک تخلف آشکار می‌باشد. شما باید پاسخگو باشید مصوبه ای که به رویت بنده نرسیده چگونه سر از صفحه فیس بوک همان خبرنگار ویژه جنابعالی در می‌آورد؟! من کاملا شما را درک می‌کنم اما نمی‌توانید با قانون بجنگید. همانطور که در نامه به شماره 9949/1/8627 مورخ 30/10/92 فرماندار محترم  مطابق قانون این تصمیم شما را غیر قانونی اعلام کرد که سند آن نیز موجود می باشد.

8-همانطور که خود در مصاحبه با روزنامه شرق فرمودید هیچ اطلاعی از کامپیوتر و فیس بوک ندارید. به نظر می‌رسد در این ماجرا شما فریب دوستان خود را خوردید که به شما مشاوره های غلط دادند. حال که گرفتار قانون شده اید دلیل تصمیم خود را عضویت بنده در فیس بوک نمی‌دانید. آن چیزی که بهشهر را به عنوان شهری عقب مانده از لحاظ حقوق زنان معرفی کرد مصاحبه جنابعالی در باب محدود کردن بانوان به آشپزی و جنگ شادی بود نه صحبت های بنده... چطور به خودتان اجازه دادید وظایف اعضای شورا را با تفکیک جنسیتی مرزبندی کنید؟! شما را ارجاع میدهم به وصیت نامه معمار کبیر انقلاب که فرمودند:" همان طوری که مردها باید در امور سیاسی دخالت کنند و جامعه خودشان را حفظ کنند، زن ها هم باید دخالت کنند و جامعه را حفظ کنند، زن ها هم باید در فعالیت های اجتماعی و سیاسی هم دوش مردها باشند. (صحیفه امام، ج18، ص403)"

9-در بند 8 بنده را فردی پر حاشیه معرفی کردید ... فقط این سوال را از شما دارم. چه کسی از ابتدای شروع به کار شورا به دنبال حاشیه سازی و جنجال آفرینی بود؟! چه کسی اهداف و مقاصد خاص را دنبال میکرد؟! چه کسی در صحن شورا هتاکی به افراد را در دستور  کار خود قرار می داد ؟! و...

10-همانطور که از نام (مسائل شخصی) پیداست این مسائل به شخص بنده مرتبط می شود و همانطورکه خود فرمودید(هیچگونه ارتباطی با شورا و اعضای آن ندارد) . توصیه من به شما این است که حد و اندازه خود را بشناسید و پا را فراتر از گلیم خود قرار ندهید و تابع قانون و مقررات باشید که اگر بحث بر سر مسائل شخصی باشد پای خیلی ها به میان می آید.

11- مطابق قانون سخنگوی شورا عضو هیات رییسه محسوب می شود و عزل اعضا از سمت های خود فقط با رای هیات حل اختلاف امکان پذیر می باشد. شما در جایگاهی نیستید که بنده را از سمت سخنگویی عزل کنید یا بهتر بگویم قانون این اجازه را به شما نمی دهد، که نامه مورخ 30 دی 92 فرماندار محترم پاسخی محکم بر ادعاهای کذب جنابعالی می باشد .

حال سئوال این است: طبق ادعای شما بنده که به طور کامل در جریان چگونگی و چرایی اتخاذ این تصمیم قرار داشتم و بدون هیچ شبه‌ای صادقانه و بی‌پروا به اطلاع اذهان عمومی رساندم چه اتفاقی رخ داده که ظرف مدت چند روز –باتوجه به وجود مستندات- علت اخذ این تصمیم غیرقانونی به دلایل با عناوینی دیگر تغییر می یابد؟! که این خود عذر بدتر از گناه است.

 تمامی موارد قانونی که بنده در این نامه به آن استناد کردم به پیوست این مطلب می باشد تا شاید کمی از قانون آگاهی پیدا کنید و سعی کردم از لغات و اصطلاحات آکادمیک و پیچیده استفاده نکنم تا فهم مطلب برای شما آسانتر باشد. …

ودر پایان، شما مصداق همان جمله ای هستید که خبرنگار ویژه شما در صفحه فیسبوک خود نگاشت: " هرگاه دروغی گفتید و در معرض رسوا شدن قرار گرفتید، یک دروغ بزرگتر بگویید تا با ایجاد بحران بزرگتر ، در واقع از بحران اولیه و پاسخگویی نسبت به آن رهایی یابید. (ماری آنتوانت - ملکه اتریشی فرانسوی ها در روزهای قبل از انقلاب کبیر فرانسه)"

و به قول مولوی: "ماهی از سر گنده گردد، نی ز دم"

والسلام- اعظم السادات حسینی سخنگوی شورای شهر بهشهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهشهر،اعظم السادات ح - -

نظر شما در مورد : تصمیم رئیس شورا غیر قانونی است + توضیحات سخنگوی فیسبوکی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها