مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1780 -تاریخ انتشار : جمعه 04 بهمن 1392 -ساعت : 14:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر کشور:

تصمیم دولت در واگذاری برخی فعالیت‌ها به شوراهای اسلامی

مازند شورا - وزیر كشور گفت:دولت مصمم است كه هم بحث مدیریت یكپارچه شهری را پیگیری كند و هم برخی فعالیت هایی كه شوراهای اسلامی ظرفیت اجرای آن را داشته باشند به آنان واگذار كنند.

وزیر كشور گفت:دولت مصمم است كه هم بحث مدیریت یكپارچه شهری را پیگیری كند و هم برخی فعالیت هایی كه شوراهای اسلامی ظرفیت اجرای آن را داشته باشند به آنان واگذار كنند.

به گزارش مازند شورا به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی،عبدالرضا رحمانی فضلی عصر سه شنبه اول بهمن ماه در حاشیه اجلاس شورای عالی استانها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اراده وزارت كشور در جهت حمایت از شوراهای اسلامی و در راس آنها شورای عالی استانها است.

وی با اشاره به نشست شورای عالی استانها افزود: در این نشست 70 نفر از اعضای شورای اسلامی استانها كه منتخب شوراهای شهر و روستا در هر استان هستند حضور دارند.

وزیر كشور گفت: طبق ماده 15 قانون شوراها باید انتخابات شورای عالی استانها برگزار و هیات رییسه آن انتخاب شوند كه بتوانند فعالیت خود را دنبال كنند.

رحمانی فضلی خاطرنشان كرد: ما به دنبال آن هستیم كه با حمایت قانونی، درست و قوی از شوراها نقش آنان را در انجام وظایف قانونی آنها تقویت كنیم.

وی اظهار داشت: دولت مصمم است كه هم بحث مدیریت یكپارچه شهری را پیگیری كند و هم برخی فعالیت هایی كه شوراها ظرفیت آن را دارند به ترتیب به آنان واگذار كند.

وزیر كشور اظهار امیدواری كرد كه شوراها با تكیه بر ظرفیت های قانونی و تعامل مثبت با شهرداری ها بتوانند در جهت خواست مردم حركت كنند.

رحمانی فضلی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه واگذاری مسوولیت های دولت به شوراها چه زمانی عملیاتی می شود، گفت: دولت اراده این كار را دارد و بخشی ازاعظم فعالیت های اقتصادی را طبق اصل 44 واگذار می كند و بقیه فعالیت هایی كه در حیطه صف است و شوراها می توانند آن را انجام دهند واگذار خواهد كرد.

وی افزود: شورای عالی استانها باید آسیب شناسی لازم را انجام دهد و بعد بررسی كند كه كدام یك از وظایف را شوراها می توانند از دوش دولت بردارند و خودشان متولی آن شوند.

وزیر كشور ادامه داد: وزارت كشور نیز در این زمینه همكاری لازم را با شوراهای عالی اسلامی خواهد داشت.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر این كه اصلاح قانون شوراها و شهرداری ها در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: وزارت كشور قانون شوراها و شهرداری ها ، تقسیمات كشوری، احزاب و انتخابات را در دست بررسی داشته است.

وی افزود: لایحه تقسیمات كشوری آماده و به دولت ارسال شده است و پیش نویس قانون احزاب نیز برای نظرسنجی در پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور قراردارد.

وزیر كشور اظهارداشت:ذمقدمات اصلاح قانون انتخابات نیز آغاز شده و نظرخواهی می كنیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: شوراها به عنوان متولی قانون شوراها و شهرداری ها اگر آمادگی اصلاح این قانون راداشته باشند نظرات خود را به ما اعلام كنند و ما نیز به مرور این قوانین را اصلاح خواهیم كرد.

 

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : وزیر کشور - دولت - شوراها - اختیارات - رحمانی فضلی - -

نظر شما در مورد : تصمیم دولت در واگذاری برخی فعالیت‌ها به شوراهای اسلامی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها