مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1782 -تاریخ انتشار : جمعه 04 بهمن 1392 -ساعت : 13:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رتبه كارشناسي ارشد برای شهردارهای بالای 200 هزار نفر جمعيت

مازند شورا: مديركل نوسازی و تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهياری‌های كشور گفت: شورا توسعه مديريت و سرمايه انسانی سازمان تصويب كرده كه شهرداران بالای 200 هزار نفر بدون طرح پرونده در شورای مربوطه رتبه كارشناسی ارشد دريافت كند.

مازند شورا: مدیركل نوسازی و تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های كشور گفت: شورا توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان تصویب كرده كه شهرداران بالای 200 هزار نفر بدون طرح پرونده در شورای مربوطه رتبه كارشناسی ارشد دریافت كند.

محمد حسن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره ایجاد شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های كشور، اظهار داشت: بر اساس ماده 116 قانون مدیریت، خدمات كشوری شورایی به نام توسعه مدیریت و سرمایه انسانی تشكیل شد كه رئیس سابق آن رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بود كه با تغییر و تحولات صورت گرفته در حال حاضر معاون توسعه منابع رئیس جمهور ریاست این شورا را بر عهده دارند.

وی ادامه داد:با توجه به گستره فعالیت‌ها و وظایف سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های كشور و اینكه شهرداری‌ها یك مجموعه شبه‌بازرگانی هستند و نمی‌شود با مباحث دولتی اقدامی در این نهادهای غیردولتی انجام داد.

حسن‌آبادی خاطرنشان كرد: بر این اساس طرحی برای ایجاد شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شهرداری‌ها و دهیاری‌های كشور مطرح شد و مباحث مربوط به مراحل اداری و استخدامی در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز در این شورا بررسی می‌شود كه با این طرح موافقت شده است.

وی خاطرنشان كرد: معاون عمرانی وزیر كشور به عنوان رئیس شورا دو نفر از صاحبنظران در مدیریت شهری و امور اداری - استخدامی نماینده معاونت توسعه سرمایه انسانی، معاون نوسازی و تحول اداری سازمان، معاون امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها حسب مورد به عنوان اعضا و معاون دفتر به عنوان دبیر این شورا انتخاب شدند.

حسن‌آبادی درباره وظایف این شورا اظهار داشت: پاسخگویی به استعلامات، ابهامات در حوزه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، راهبری شوراهای اداری و استخدامی شهرداری‌ها در استان‌ها و كلانشهرها و چگونگی طرح مسیر ارتقای شغلی كارشناسان و مدیران از وظایف این شورا بوده است.

مدیر كل نوسازی و تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بیان داشت: این شورا در 25 دی برگزار شده است و در جلسه نخست كه با حضور اعضا برگزار شد یكسری از تصمیمات در شورای اداری و استخدامی را اصلاح و نماینده این شورا در شوراهای استانها و كلانشهرها مستقر می‌شود.

حسن‌آبادی گفت: در گام نخست تفویض اختیارات احراز رتبه كارشناس ارشد در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را به این شوراهای استان و كلانشهرها واگذار كرده‌ایم و كارشناس خبره و عالی نیز با توجه به عملكرد شوراها در آینده واگذار می‌شود.

وی خاطرنشان كرد: به دلیل اینكه شوراها وارد موضوعات مهمی می‌شوند سامانه الكترونیكی طراحی می‌شود كه مصوبات آنها را در این سامانه قرار می‌گیرد.

حسن‌آبادی با بیان اینكه حقوق و مزایای شهرداران باید بازنگری شود گفت: آیین‌نامه این موضوع در دستور كار شورا قرار گرفته است و شورا تصویب كرده كه شهرداران بالای 200 هزار نفر بدون طرح پرونده در شورای مربوطه رتبه كارشناسی ارشد را دریافت كند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - کارشناسی ارشد - رتبه - مدیركل نوسازی و تحول - -

نظر شما در مورد : رتبه كارشناسي ارشد برای شهردارهای بالای 200 هزار نفر جمعيت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها