مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1786 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 03 بهمن 1392 -ساعت : 11:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پراکندگی و انباشت زباله سیمای نوشهر را زشت کرد

مازند شورا: فرماندار نوشهر گفت: متاسفانه پراکندگی و انباشات زباله، سیمای نوشهر را زشت کرده است.

مازند شورا: محمد علی قمی اویلی عصر امروز در مراسم روز هوای پاک اظهار کرد: تمامی مسئولان نهادهای ذیربط و قشرهای مختلف مردم باید درحفاظت از محیط زیست همکاری همه جانبه داشته باشند.

وی، معضل زباله و ورود انواع آلاینده ها از طریق رودخانه ها به داخل دریا را از عوامل بسیار موثر تهدیدکننده محیط زیست منطقه دانست و تاکید کرد: باید این معضل بخشی با فرهنگ سازی و بخش دیگر آن با تخصیص اعتبارات رفع شود.

قمی با ابراز نگرانی از انباشت و پراکندگی زباله در حاشیه محور نوشهر و رویان گفت: وجود زباله در حاشیه این محور پرتردد غرب مازندران در ورودی این شهر، متاسفانه سیمای منطقه را نازیبا کرده است که باید از تمام توان اجرایی شهرستان برای پاکسازی منطقه از زباله استفاده کرد.

فرماندار نوشهر، بیشترین زباله های موجود در حاشیه این محور ارتباطی را مربوط به اهالی غیربومی بویژه مسافران دانست.

وی گفت: این اقدام ازسوی مس و دوستداران محیط زیست برای جمع آوری زباله در این منطقه به مناسبت هفته هوای پاک در واقع می تواند در ترویج فرهنگ جامعه در حفاظت از محیط زیست بسیاراثرگذار باشد.

علی اصغر حسین عمویی، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست نوشهر نیز انرژی پاک، مسئولیت های اجتماعی و آسمان آبی را شعار امسال هفته هوای پاک عنوان کرد و گفت: هدف از این اقدام پاکسازی طبیعت، کاهش آلودگی و نجات زمین از زباله است.

وی ابراز امیدواری کرد: مردم منطقه با اتکا به عقاید فردی، اخلاقی، اجتماعی و دینی خویش گام های مؤثری را در جهت داشتن محیطی پاک و عاری از زباله بردارند.

بیست و نهم ماه دی تا پنجم ماه بهمن هرسال به عنوان هفته هوای پاک نامگذاری شده است./ تسنیم

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محیط زیست - زباله - نوشهر - -

نظر شما در مورد : پراکندگی و انباشت زباله سیمای نوشهر را زشت کرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها