مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1789 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 بهمن 1392 -ساعت : 21:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توهین به خبرنگار و دانشگاه  توسط واحد نظارت شهرداری ساری

توهین به خبرنگار و دانشگاه توسط واحد نظارت شهرداری ساری

مازند شورا: متاسفانه ماموران واحد نظارت شهرداری ساری بدون توجه به فضای دانشگاهی، حرمت دانشگاه را شکستند و به اساتید و کارکنان و دانشجویان توهین کردند. برخی ماموران واحد نظارت با بی نزاکتی تمام جلوی دانشجویان به پرسنل دانشگاه توهین و به برخی از اساتید دانشگاه با الفاظی زشت که قلم از بیان آن قاصر است توهین کردند

دانشگاه پیام نور ساری در مرکز شهر ساری پذیرای هزاران دانشجوی ساروی است و نقش مهمی در رشد و توسعه  شهرستان ساری داشته و دارد.اخیرا این دانشگاه که با کمبود فضای آموزشی مواجه است ساخت فضایی آموزشی را در داخل دانشگاه آغاز کرده است.شهرداری ساری به جای اینکه کمکی به این واحد دانشگاهی نماید با اعزام ماموران واحد نظارت از توسعه فضای آموزشی دانشگاه جلوگیری کرد.تمام دستگاه های دیگر هم به شهرداری بدهکار هستند اما گویا شهرداری ساری دیواری کوتاه تر از دانشگاه پیام نور پیدا نکرده است.

متاسفانه ماموران واحد نظارت شهرداری ساری بدون توجه به فضای دانشگاهی، حرمت دانشگاه را شکستند و به اساتید و کارکنان و دانشجویان توهین کردند. برخی ماموران واحد نظارت با بی نزاکتی تمام جلوی دانشجویان به پرسنل دانشگاه توهین و به برخی از اساتید دانشگاه با الفاظی زشت که قلم از بیان آن قاصر است توهین کردند.گویا محیط دانشگاه را با چاله میدان اشتباه گرفته بودند.

امروز که برای انجام کار اداری به  دانشگاه پیام نور ساری در خیابان پانزده خرداد مراجعه کردم و با این صحنه ها مواجه شدم وظیفه خبرنگاری ایجاب می‌کرد که مستندات اعمال ماموران واحد نظارت را با تهیه عکس و فیلم به اطلاع جامعه برسانم. بعد از تهیه چند عکس از داخل دانشگاه قصد داشتم که از اتومبیل وانت مزدای شهرداری که جلوی درب دانشگاه بود عکس بگیرم که چند نفر از ماموران شهرداری مزاحم کارم شدم و گفتند چرا عکس و گزارش می‌گیری؟ به آنها گفتم خبرنگارم و خبرنگار چشم بینای جامعه است و باید به وطیفه خود عمل کند.با نثار چندین فحش و ناسزا به من یقه ام را گرفتند و موبایل را به زور از من گرفتند.کارت خبرنگاری ام را خواستند که آن را هم از من گرفتند. مشتی هم به من‌ زدند. حضور دانشجویان و برخی پرسنل موجب شد تا مرا رها کنند. باید موضوع را به حراست دانشگاه اطلاع می دادم که این کار را کردم.

وقتی که نیروها در شهرداری ساری بدون ضابطه استخدام می شوند و آموزشهای لازم را نمی بینند چه توقعی از رفتار ماموران آن می توان داشت.من مطمئن هستم این نیروها هیچ اطلاعی از ساحت دانشگاه نداشتند و اگر اندازه ای سواد داشتند این طور در محیط دانشگاه رفتار نمی کردند و این گونه با خبرنگار برخورد نمی کردند. من از توهین به خودم ناراحت نیستم اما واقعا از توهین به ساحت دانشگاه شدیدا متاسف هستم.براستی چرا این اتفاق افتاد؟

وقتی اعضای شورای شهر سعی در تحمیل نیروهای ستادی خود به شهرداری دارند این مشکلات هست. چون در جلسات شورا حضور دارم وقتی رفتار اعضای شورا در برابر برخی مصوبات را می بینم تاسف می خورم.جالب است چندی پیش طرحی در شورا مطرح شد که شهرداری ساری مجوز دانشگاه علمی کاربردی را اخذ نماید که برخی اعضای شورای شهر به شدت مخالفت کردند و بیان داشتند با وجود دانشگاه مدارک تحصیلی کارکنان شهرداری ارتقا می یابد و ما باید حقوق بیشتری برای آنها پرداخت کنیم.وقتی چنین تفکری بر اعضای شورای شهر حاکم است از ماموران آنها چه انتظاری می توان داشت؟وقتی لیدرهای ستادهای اعضای شورا جای کارشناسان نخبه را اشغال می کنند چه انتظاری می توان داشت؟وقتی ریاست شورا به جای اینکه یک استاد دانشگاه را به عنوان مشاور خود انتخاب کند ویا یک کارشناس امور اجتماعی که سالها تجربه دارد یک جوان بی تجربه را به عنوان مشاور خود انتخاب می کند چه توقعی می توان داشت؟

راستی نمایندگان ما چه می کنند.آیا نمایندگان ما می دانند که ساری مرکز استان فاقد دانشگاه دولتی بویژه در حوزه علوم انسانی است و فقدان دانشگاه دولتی که اساتید نخبه در آن حضور داشته باشند مهمترین دلیل توسعه نیافتگی ساری است. چیزی که کمتر به آن توجه شده است.مرکز استانی که دانشکده حقوق ندارد. دانشکده علوم سیاسی ندارد.دانشکده علوم اجتماعی ندارد. و بدون اغراق و جانبداری از پیام نور می گویم دانشگاه پیام نور ساری علیرغم کمبود امکانات با داشتن رشته هایی چون حقوق، علوم سیاسی،علوم اجتماعی و رشته های مدیریت و اقتصاد و رشته های فنی و ده ها رشته دیگر امروز جای خالی یک دانشگاه دولتی بزرگ را در مرکز استان پر کرده است و باید از آن حمایت کرد. خیلی از دانشجویانی که توان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد و یا هزینه دانشجو شدن در شهرهای دیگر را ندارند امروز در پیام نور ساری تحصیل می کنند. دانشجویان زیادی از پیام نوربه مدارج عالی تحصیلی راه یافتند و در مقاطع تحصیلی بالاتر در دانشگاه های معتبر دولتی ادامه تحصیل دادند و به مقام استادی رسیدند. باید از دانشگاه حمایت کرد چون به فرموده امام راحل دانشگاه مبدا همه تحولات است.
 

محمد تیموری - سردبیر هفته نامه کایرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پیام نور - ساری - دانشگاه- شهرداری - حراست - دانشجو - -

نظر شما در مورد : توهین به خبرنگار و دانشگاه توسط واحد نظارت شهرداری ساری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها