مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1796 -تاریخ انتشار : سه شنبه 01 بهمن 1392 -ساعت : 10:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اقبال عمومی از آنِ شهری است که از لحاظ فرهنگی خوش بدرخشد + عکس

مازند شورا: سهم آموزش و پرورش در اجرایی شدن حقوق شهروندی که مطالبه تاریخی مردم و شهروندان میباشد فراترازباورهای ماست.

به گزارش مازند شورا به نقل از روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی بهشهر حمید آزموده شهردار بهشهر دیداری با محصلان و شهرداران کوچک مدرسه  پسرانه شاهد داشته اند.

حمیدآزموده شهردار بهشهر هدف از این دیدار و حضور در مدرسه  پسرانه شاهد را اهمیت آموزش به دانش آموزان درارایه طرحهای فرهنگی شهری وموفقیت درمدیریت شهری دانسته وعنوان داشته است که: سهم آموزش و پرورش در اجرایی شدن حقوق شهروندی که مطالبه تاریخی مردم و شهروندان میباشد فراترازباورهای ماست.

شهردار بهشهر در این دیدار در جمع داش آموزان مدرسه شاهد با اشاره به اینکه آغاز و انجام هر طرح و برنامه تحولی در مقیاس جامعه بزرگتر باید از رهگذرمخاطبانی که قرار است سالهای دیگر در جایگاه مسئولان ، وارد مناسبات اجتماعی شوند، مهم بوده  ادامه داده است که : این گروه مخاطبان که در مدل کوچکی از یک جامعه در حال تمرین زیست مدنی و اجتماعی هستند، فرزندان ایران و دانش اموزان هستند و وضعیت شهروندی امروزما در شهرها  هر چه هست، برآیند آموزش‌هایی است که در مدارس و با آگاه سازی معلمانمان آغاز می شود .

حمید آزموده شهردار بهشهر ادامه داده است که: با بررسي اجمالي مي توان به اين نتيجه رسيد كه منشا بسياري از مشكلات حقوقي و حتي اجتماعي در شهر ما، عدم آشنايي اكثريت افراد جامعه با بديهي ترين حقوق شهروندي است و چنانچه به اين مهم از سنين پايين پرداخته شده و آموزش اصول اوليه آن در برنامه ريزي، مورد توجه قرار گرفته و عملي شود، بخش بزرگي از مشكلات حقوقي مردم، اصولابه وجود نخواهد آمد و جامعه يي آگاه به اين مباني مي تواند انرژي خود را در سازندگي و رشد كشور صرف كند.

شهردار بهشهربا این عنوان که آموزش حقوق شهروندی میبایست به  عنوان یک کتاب درسی در مدارس نهادینه گردد تصریح کرده است که: آموزش و پرورش میبایست دانش آموز را براي رویارویی فعال با محیط اجتماعی آماده کند و به صورت عملی تجربیاتی پرورش صحیح اجتماعی و شهروندی را در کتابهای درسی آموزش دهد.
حمید آزموده با ارج نهادن به معلمان و با تشکر از زحمتشان در آموزش دانش آموزان به عنوان شناسایی وظائف شهروندی که خارج از کتاب درسی میباشد توضیح داده است که: آموزش و پرورش و مجموعه نهادهاي ذي ربط مي توانند ضمن عمل به اين تعهد اخلاقی ، راه را بر آموزش موثر و بنيادي  و مفاهيم حقوق شهروندي فراهم سازند.

در پایان یکی از دانش آموزان  کلاس سوم ، اقای قلندری  بعنوان رابط با شهرداری و شهردارمدرسه انتخاب و کلیه دانش آموزان با عنوان اینکه چه انتظاراتی از شهردار خواهد داشت نامه ایی را به شهرداری ارسال که هدایایی به رسم یادبود تقدیم خواهد گردید .

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهشهر - شهردار - حمید آزموده - مدرسه شاهد - -

نظر شما در مورد : اقبال عمومی از آنِ شهری است که از لحاظ فرهنگی خوش بدرخشد + عکس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها