مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1803 -تاریخ انتشار : یکشنبه 29 دی 1392 -ساعت : 10:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چرا این همه كم لطفی در حق سید محمد آقامیری؟! + متن صحبت های صریح آقا میری و عکس

چرا این همه كم لطفی در حق سید محمد آقامیری؟! + متن صحبت های صریح آقا میری و عکس

مازند شورا: سید محمد آقامیری این روزها مورد كم لطفی برخی از رسانه های مجازی قرار گرفته و به گونه ای با ایشان برخورد شده كه آقامیری با جنگ، جهاد، شهادت و خانوادههای شهدا بیگانه و با قانون، قانونمنداری، اصلاحات و اصولگرایی هیچگونه آشنایی ندارد!

توضیح مازند شورا: سید محمد آقا میری عضو شورای شهر ساری که به صراحت کلام و شجاعت شهره است اخیرا در جلسه شورای شهر ساری در حضور ابراهیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران اظهار داشت: «آقای ابراهیمی جنابعالی مدیر دوره‌ی چكشی آقای احمدی نژاد بر عرصه فرهنگ و هنر بوده‌اید كه در نتیجه آن امروز نه هنری مانده و نه فرهنگ و اكنون در دولت تدبیر و امید نیز مدیر عرصه فرهنگ و هنر استان هستید، سوال بنده این است كه آیا شما رویه خود را اصلاح كرده‌اید و در حالی كه فضای اداری شما امنیتی است و از كارمند گرفته تا هنرمند از واحد حراست شما سخت در هراسند روش مدیریتی شما چیست؟

وی ادامه داد: هنر بدون آزادی معنا ندارد زیرا خلاقیت فقط در سایه حریت امكان پذیر است اما اعمال محدود كننده‌ای برای هنر وجود دارد. تقسیم بندی هنرمندان به ارزشی و غیر ارزشی بی معنا است نفس هنر یعنی ارزش و لذا هنرمند ارزشی معنی ندارد. وی با اشاره به سخنان حجت الاسلام ابراهیمی در این جلسه پیرامون وضع نامطلوب سینما در ساری اظهار داشت: سینما تعطیل شده چون دولت قبلی مخالف آن بود و فیلتر می‌گذاشت تا هنر بروز نكند.

محمد آقا میری که اظهارات او از سوی رسانه رسمی شورای شهر ساری منتشر شده است افزود: ظاهراً مسئول حراست اداره كل ارشاد كارمند رسمی هم نیست و خوف و هراس عجیبی برای پرسنل اداره كل و هنرمندان ایجاد كرد. این فضای پادگانی مناسب فرهنگ و هنر نیست. بهترین حراست بر فرهنگ وهنر از جانب مردم و اهالی فرهنگ و هنر است نظارت بر هنر بصورت امنیتی شیوه ناكار آمد است و موجب هدایت مردم بویژه نسل جوان به سایر رسانه‌ها می‌شود

اما پس از انتقادهای صریح عضو شورای شهر ساری از مدیرت فرهنگ و ارشاد مازندران که نشان از صراحت کلام ایشان دارد، این مسئله دست آویزی شد تا برخی رسانه ها با ادبیاتی زننده وی را مورد هجمه قرار دهند پیرامون این موضوع شعبان وفایی نژاد یادداشتی برای ما ارسال نموده است که در ذیل می‌خوانیم.

سید محمد آقامیری این روزها مورد كم لطفی برخی از رسانه های مجازی قرار گرفته و به گونه ای با ایشان برخورد شده كه آقامیری با جنگ، جهاد، شهادت و خانوادههای شهدا بیگانه و با قانون، قانونمنداری، اصلاحات و اصولگرایی هیچگونه آشنایی ندارد!

بزرگترین گناه سید محمد آقامیری از منظر و دیدگاه نگارنده، صداقت، صراحت و شجاعت در گفتار و كردارش است آقایانی كه بحث خانوادههای شهدا، ایثارگران، جنگ و جهاد را مقابل وی قرار می دهند باید  بدانند سید محمد در دفاع مقدس نه تنها از عزیزترین اعضای خانواده اش(اخوی و خواهرزاده) را فدای انقلاب كرد  بلكه خود نیز از یادگاران جنگ تحمیلی است و دیگر برادرش نیز از جانبازان و رزمندگان این هشت سال می‌باشد لذا وی تنها مصالح جمعی را در نظر گرفته و با هیچ احدی عهد اخوت و سازش ندارد.

وی در مبارزه با آنچه به یقین رسیده، با قدرت ظاهر می شود و نگران هیاهو سازان ، تخریب گران و سیاسی كاران نمی‌باشد " شعار انتخاباتی او در شورای شهر در محور حمایت از عبوری و روحانی با صراحت مطرح شده و در بحث شهردار ساری با صراحت عنوان داشته: اگر چه كه در حمایت از شهرمان و شهروندان عزیز ساروی و رعایت حرمت، قداست و كرامت، انسان ها مورد كم لطفی قرار بگیرند، بنده آنچه كه به عنوان عهد اخوت با اشخاص اعلام نمودم براحتی از آن عبور می كنم ولیكن دفاع از شهرم و شهروندان عزیز را اصل می دانم. عزیزانی كه بحث دفاع از آرمان‌های شهدا را در مقابل سید محمد آقامیری مطرح می‌سازند سری به مزار شهدای بالادزای شهرستان ساری زده و متوجه جایگاه خاندان آقامیری در بین شهدا شوند.

مشكل این قانونمدار و یادگار هشت سال دفاع مقدس در این است كه او نمی‌تواند در برابر حق كشی‌ها، نامهربانی‌ها، ظلم و بی عدالتی خاموش باشد و هیچگاه برقراری عدالت را قربانی مصلحت نخواهد كرد. آنهائیكه مدعی هستند كه طی یك سال گذشته بنابردلایلی كه عنوان شد سید محمد آقامیری تنها سكوت اختیار كرده است نیك است عزیزان به نطق‌های ایشان در دوره چهارم شورای شهر ساری توجه كنند كه وی همواره از منتقدین و نقدكنندگان اعضای شورای شهر و شهرداری بوده و می‌باشد.

در انتخابات داخلی شورای شهر و در تقسیم كمیسیون‌ها و هیئت رئیسه شورای شهر به هیچ عنوان به دنبال ایجاد هیاهو و جنجال نبوده و به آرای همكاران خود در این نهاد احترام گذاشت.

نگارنده برای جمع بندی انچه مطرح شد خطاب به شما خوانندگان گرانمایه این گزارش و عزیزانی كه مباحثی را در انتقاد از ایشان مطرح نمودند، خاطر نشان می سازد كارنامه سید محمد آقامیری هم در دوران دفاع از خاك و ناموس و وطن و هم در دوران سازندگی و عصری كه ایران اسلامی به داشتن غیور مردانی چون آقامیری احتیاج مبرم احساس می كند، واضح و روشن است لذا پس از 4 دوره حضور برجسته در شورای اسلامی شهر ساری، مطرح ساختن اینگونه مباحث و ارتباط دادن آن به سید محمد آقامیری كه خود از جنس ارزشی‌ها و ولایی‌هاست، به هیچ عنوان در افكار عمومی پذیرفتنی نیست و عدالت حكم می‌كند با دیدگاهی منطقی تر به اظهارات و عملكرد وی نگریست.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محمد آقا میری - انتقاد - هجمه - فرهنگ و ارشاد - شورای شهر - ساری - سید محمد آقا میری - آقا میری - -

مطالب مرتبط با : چرا این همه كم لطفی در حق سید محمد آقامیری؟! + متن صحبت های صریح آقا میری و عکس
نظر شما در مورد : چرا این همه كم لطفی در حق سید محمد آقامیری؟! + متن صحبت های صریح آقا میری و عکس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها