مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1809 -تاریخ انتشار : شنبه 28 دی 1392 -ساعت : 17:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای طرح ساحل سبز در همه شهرهای ساحلی مازندران

استاندار خواستار شد؛

اجرای طرح ساحل سبز در همه شهرهای ساحلی مازندران

مازند شورا: استاندار مازندران با اعلام اینکه پروژه ساحل سبز بابلسر به عنوان پروژه پایلوت در مازندران است گفت: تمام شهرهای ساحلی باید با الگو از این پروژه اقدام به ساحل سبز کنند

مازند شورا: ربیع فلاح جلودار پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح ساحل سبز بابلسر با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچم‌دار عدالت و وحدت در دنیا مطرح است اظهار داشت: دولت تدبیر و امید اعتقادش به مردم و رویکردش رویکرد مردمی است.

وی درباره بازدید از پروژه‌های شهرستان بابلسر بیان داشت: پروژه‌های این شهرستان نسبت به شهرستان‌های دیگر از پویایی و حرکت خوبی برخوردار بوده و این پروژه‌ها با سرعت بیشتری دنبال شود.

فلاح با اعلام اینکه پروژه ساحل سبز بابلسر به عنوان پروژه پایلوت در مازندران است عنوان کرد: تمام شهرهای ساحلی باید با الگو از این پروژه اقدام به ساحل سبز کنند.

نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید به اینکه بحث مبلمان شهری باید با برنامه‌ریزی دقیق انجام شود افزود: مردم و مسئولان به زیباسازی فضای سبز توجه بیشتری داشته باشند.

وی به طرح پرورش ماهی در قفس اشاره کرد و افزود: تاکنون برای این طرح حدود یک‌میلیارد تومان هزینه شده و زیرساخت لازم نیز فراهم شده است.

فلاح با بیان اینکه ما می‌توانیم با این طرح در مدت چهار سال آینده بیش از یک‌هزار قفس دریایی در منطقه ایجاد کنیم عنوان کرد: با استفاده از طرح برای افراد زیادی اشتغال‌زایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید از استعدادها، توانمندی‌ها و امکانات موجود در کشور برای رشد و توسعه استفاده کنیم گفت: با همکاری و تعامل می‌توانیم در کوتاه مدت چهره استان را تغییر داده و با فعالیت‌های اقتصادی که انجام می‌شود، در دو سال آینده شاهد رفع برخی از مشکلات روز و به طبع از بین رفتن  مشکلات تولید باشیم.

فلاح با بیان اینکه نگاه ما نگاه اقتصادی باشد تصریح کرد: در سطح استان مشکلاتی بود که مانع از حرکت و توسعه استان می‌شد که این موانع کم رنگ و به‌زودی از بین می‌رود.

 اجرای طرح برای حدود 1.5 کیلومتر از نوار ساحلی بابلسر

سید کریم سجادی ظهر امروز در مراسم افتتاح ساحل سبز بابلسر با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات شهرهای ساحلی مدیریت سواحل است، اظهار داشت: در استان مازندران برای سواحل زیرساخت مناسبی تعریف نشده که به طبع این مشکل مدیریت بر سواحل را با مشکل مواجه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ استفاده از سواحل برای شهروندان و مسافران به درستی تعریف نشده است، گفت: این امر حاصل نمی‌شود مگر اینکه بخشی از مشکلات سواحل را حل کنیم.

سجادی با بیان اینکه حدود 14 نهاد فعالیت در سطح سواحل انجام می‌دادند، که این مسئله مدیریت بر سواحل را با مشکل مواجه می‌کرد، بیان داشت: با افتتاح این پروژه می‌توانیم بخشی از مشکلات  سواحل مدیریت کرده و فرهنگ استفاده از آن نیز فراهم می‌شود.

وی تجاوز به حریم 60 متری را یکی از مهم‌ترین مشکلات سواحل دانست و گفت: این پروژه می‌تواند محافظ خوبی برای حفاظت از تجاوز حریم 60 متری باشد.

فرماندار بابلسر طول نوار ساحلی شهرستان بابلسر را چهار کیلومتر عنوان کرد و اذعان داشت: در حال حاضر این طرح برای حدود 1.5 کیلومتر از نوار ساحلی اجرا شده است.

سجادی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم با مدیریت همه مسئولان بتوانیم این طرح را گسترش داده تا ساحلی امن برای مسافران و گردشگران فراهم کنیم./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نوار ساحلی - مازندران - ساحل سبز - ربیع فلاح - بابلسر - فضای سبز - محیط زیست - -

نظر شما در مورد : اجرای طرح ساحل سبز در همه شهرهای ساحلی مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها