مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1812 -تاریخ انتشار : شنبه 28 دی 1392 -ساعت : 12:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حرکت عجیب عابران پیاده بعد از افتتاح زیرگذر + تصاویر

مازند شورا: بهانه این افراد برای عبورنکردن از زیرگذر این است که بعد از خروج از پله های مترو چهار راه ولیعصر راهی برای سوار شدن تاکسی وجود ندارد و باید برای ورود به خیابان و سوار شدن به تاکسی مسیری را تا انتهای نرده ها طی کرده و سپس به مسیر خود ادامه دهند.

مازند شورا: الف نوشت - در چند روز اخیر عکس هایی از نحوه رفتار برخی از شهروندان تهرانی در رد شدن از لابه لای نرده هایی که قرار بود مانع تردد افراد برای ورود به خیابان بود در اینترنت منتشر شده که تصاویر خود گویای بسیاری از حقایق هستند.

بهانه این افراد برای عبورنکردن از زیرگذر این است که بعد از خروج از پله های مترو چهار راه ولیعصر راهی برای سوار شدن تاکسی وجود ندارد و باید برای ورود به خیابان و سوار شدن به تاکسی مسیری را تا انتهای نرده ها طی کرده و سپس به مسیر خود ادامه دهند.

درست است که از همان ابتدای ورود به زیرگذر متوجه کمبود تابلوی های راهنمایی خواهیم شد و اینکه خروجی‌های سمت‌های غرب و شرق به خوبی مشخص نشده‌اند. اما اینها مطمئنا حتی به زعم خود افرادی که چنین حرکتی از سوی ایشان بروز می کند دلیل موجهی برای بروز این رفتارها نیست.

ردشدن از بالا و لابه‌لای نرده‌ها فارغ از اینکه به تقابل میان مردم با این طرح بر می گردد به طور حتم این مساله ناشی از بی نظمی ما ایرانی هاست. چرا که تمام این بهانه ها با ۳۰ تا ۴۰ قدم برای تمام شدن نرده ها و ورود به خیابان برطرف می شود.

واقعا ما ایرانی ها به چه چیز راضی خواهیم شد؟ به اصرار برای احداث مسیر زیرگذر در یک چهارراه پرتردد در منطقه مرکزی تهران که اگر توسط شهرداری صورت نمی گرفت مثال های شهرهای خارج از ایران را هر روز برای آن علم می کردیم.

یا الان هم که ماشین‌ها روان می‌روند و می‌آیند و دیگر خبری از ترافیک و چراغ قرمز اعصاب‌خردکن و انبوه عابران در انتظار قرمزشدن چراغ راهنما و رانندگان عصبی و بوق‌زن کلافه از عبور و مرور مردم در میانه سبزشدن چراغ نیست اینگونه رفتار می کنیم!

زندگی انبوهی از افراد در کنار هم اجبارهای خاصی را بوجود می آورد تا هر فردی کنترل های بیشتری بر روی رفتار و اعمال خود داشته باشد.

عادی شدن کم توجهی به قوانین و مقررات شهری، علیرغم صرف هزینه های بسیار جهت تبلیغ در خصوص آموزش همگانی از سوی شهرداری، نیروهای انتظامی و رسانه های همگانی در کنار عدم شکل گیری فرهنگ و نحوه رفتار ما با کالاها و خدمات جدید اجتماعی باعث شده تا هر روز از این قبیل رفتارها از همه ی ما سر بزند.

دیگر باید قبول کنیم ما فقط ادعای تمدن و فرهنگ ۲۵۰۰ ساله داریم. با خودمان صادق باشیم. بروز این نوع رفتارها فقط منحصر به زیرگذر چهار راه ولیعصر نیست. این رفتار هر روز ما است. از برخورد زننده با مسی محجوب و با اخلاق که صرفا چون قرار است در جام جهانی رو بروی ما بازی کند تا جاده خاکی زدن در ترافیک جاده چالوس برای سبقت از چند ماشین.

درباره زیرگذر چهار راه ولیعصر و تلاش برای متقاعد کردن برخی شهروندان از استفاده از این خدمت شهرداری، آیا باید به نرده ها برق وصل کنند؟ آیا باید دور تا دور آن را مین گیذاری کنند؟ آیا ارتفاع نرده ها را باید بیشتر بکنند؟ چه کنند تا شاهد این گونه رفتارها نباشیم؟ دورتا دور آن را سیم خاردار بکشند؟

همه تقصیر ها را گردن دولت و شهرداری و ..نهادهای مسئوول نمی توان انداخت. گرچه که افراد مسئول در آنها هم از جنس خودمان هستند.

پس باید از خودمان شروع کنیم.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زیر گذر - تهران - ایران و جهان - چهار راه ولیعصر - عابر پیاده - -

نظر شما در مورد : حرکت عجیب عابران پیاده بعد از افتتاح زیرگذر + تصاویر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها