مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1819 -تاریخ انتشار : جمعه 27 دی 1392 -ساعت : 08:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قوانین فنی ساخت و ساز در شهرهای مازندران رعایت نمی شود

مازند شورا: معاون امور عمرانی استانداری مازندران از رعایت نشدن قوانین فنی ساخت و ساز در شهرهای استان انتقاد کرد و گفت: رعایت این مقررات ضامن سلامت و امنیت جامعه است.

مازند شورا:  ˈعلی نبییان ˈ روز پنجشنبه در آیین معارفه شهردار ˈ کیاکلا ˈ، افزود: هم اکنون ساخت و سازهایی در شهرهای مازندران انجام می شود که نکات فنی مورد نظر در آیین نامه ها و مقررات ملی اعمال نمی شود.

وی اعمال نکردن مقررات فنی در ساخت و سازها را خطرآفرین و به زیان امنیت شهروندان بویژه در مواقع بروز حوادث طبیعی دانست و ادامه داد : مدیران شهری استان باید برای جلوگیری از این گونه ساخت و سازهای غیرمجاز تلاش کنند.

معاون امور عمرانی استاندار مازندران خواستار برخورد شدید با متخلفان در این زمینه شد و گفت: شدت عمل در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز چون برای حفظ سلامت مردم و کاهش ضرر و زیان مادی و معنوی در آینده است، مثمر ثمر خواهد بود.

وی از تصمیم استاندار مازندران برای تعیین سه معاون معین خبر داد و افزود: با توجه به حجم زیاد کارها، استاندار مازندران استان را به سه قسمت شرقی ، غربی و مرکزی تقسیم کرد و هر یک از معاونان خود را به عنوان معاون معین در یک قسمت تعیین کرد تا مسائل و مشکلات استان بدرستی مورد رسیدگی قرار گیرد.

فرماندار سیمرغ نیز در این نشست گفت: یک سال پیش بخش کیاکلا به شهرستان سیمرغ ارتقا یاقت و تاکنون با تلاش های صورت گرفته 17 اداره در این شهرستان راه اندازی شد و 9 اداره دیگر در دهه فجر امسال راه اندازی می شود.

ˈ علی اصغر میرزایی ˈ توسعه هر منطقه را منوط به مشارکت و عزم همگانی بدون پرداختن به مسائل حاشیه ای دانست و افزود: مسوولان شهرستان تازه تاسیس سیمرغ نیز دراین زمینه گام برداشته اند تا محرومیت چندین ساله را ازاین شهرستان محو کنند.

امام جمعه سیمرغ هم به سابقه 70ساله شهر شدن کیاکلا اشاره کرد و گفت: با گذشت سالها، این شهر همگام با دیگر شهرهای استان پیشرفت نکرده است.

حجت الاسلام ˈ محمدباقر یوسفیˈ نگاه و توجه بیشتر مدیران ارشد مازندران را بویژه در زمینه تخصیص اعتبار به شهرستان سیمرغ خواستار شد.

در این مراسم از تلاش های ˈ جعفر چراغعلی ˈ شهردار سابق کیاکلا قدردانی و ˈ رامین فرشید فرˈ به عنوان شهردار جدید معرفی شد/ ایرنالینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهردار کیاکلا - نبییان - کیاکلا - سیمرغ - عمران شهرسازی - -

نظر شما در مورد : قوانین فنی ساخت و ساز در شهرهای مازندران رعایت نمی شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها