مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1824 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 دی 1392 -ساعت : 13:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دریاخواری در مازندران به رقابت جنگل خواری آمد

مازند شورا: دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران بر پیگیری مجدانه در خصوص تغییر کاربری اراضی کشاورزی مازندران و نیز مرور بر پیشنهاد مجمع نمایندگان استان به دولت درباره قرار دادن برنج کشاورزان استان در سبد کالای دولت به اقشار ضعیف و کم درآمد تاکید کرد.

مازند شورا: قاسم احمدی لاشکی عصر چهارشنبه در نشست مجمع نمایندگان استان در خصوص تغییر کاربری اراضی در مازندران اظهار داشت: بنابر گزارشی که از رئیس جهاد کشاورزی استان ارائه شد  برخی از تغییر کاربری ها قانونی و برخی دیگر غیرقانونی بود.

وی افزود: تجمیع این دو یعنی آسیب بر کشاورزی مازندران.

دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: تغییر کاربری در حدود چند صد متر در صورتی که فضا مورد نظر برای کشاورزی آماده نباشد طبق تبصره یک ماده یک قابل اجرا می شود نه اینکه تغییر کاربری در حد هکتارها باشد.

احمدی لاشکی با یادآوری اینکه 953 قطعه زمین 10هکتاری  درغرب استان مازندران وجود دارد بطوریکه بیشتر  آنها ویلاسازی شد اظهار کرد:اگر سرمایه گذاری بیاید و 10درصد این اراضی را بخواهد تاسیسات گردشگری، فرهنگی و صنعتی ایجاد کند با مقاومت و عدم صدورمجوز روبرو می شود و این در صورتی است که 200 قطعه از این 953قطعه  غیر از آن چیزی است که به درد مازندران برسد.

دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران بر پیگیری مجدانه،جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی مازندران تاکید کرد.

احمدی لاشکی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشکر و قدردانی از دولت تدبیر و امید در بحث تخصیص سبد کالا به اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان مازندران درخواست قرار گرفتن برنج مازندران در سبد کالای دولت ارائه نمود به طوریکه این پیشنهاد از سوی دولت محترم به اطلاع وزیر صنعت و، معدن و تجارت و نیز وزیر کشاورزی رسید .

وی افزود: اگر در سبد کالا از برنج مازندران استفاده شود با رقم بالغ بر چند ده میلیون تومان با ضرب در عدد 10کیلو، مازندران، در بحث تعیین تکلیف برنج و اینکه واردات آسیب به کشاورزی می زند یا نه؟ نجات می یابد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در ادامه  با بیان اینکه ما از کشاورزان خود حمایت می کنیم، تصریح کرد: امیدواریم دولت تدبیر و امید چاره ای بیندیشد و فقط مساله را اقتصادی نبیند چراکه یارانه واقعی به کشاورزان از سوی دولت  همین  است.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه شیوه هدفمندی یارانه ها غلط بود ولی اصل موضوع درست ابراز داشت: دهک یک و دهک ده در سیستم هدفمندی یارانه ها 40برابر اختلاف درآمد و زندگی دارند.

وی افزود: وضعیت بدترتبعیض نیز در میزان درآمد پزشکان است بطوریکه در بین  پزشکان با پزشکان دیگر هزار برابر اختلاف درآمد و زندگی وجود دارد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای این شیوه پرداخت یارانه ها سبب می شود درآمدهای حوزه تولید را درشکم یارانه ها بریزیم گفت: امسال بالغ بر 40هزار میلیارد تومان به یارانه ها اختصاص یافت.

احمدی لاشکی یادآور شد : دولت می خواست بودجه یارانه ها را مجزا ببیند که مجلس موافقت نکرد و این در جائی است که این میزان بودجه نمی تواند از بحث حاملان انرژی تامین شود و بایستی از جاهای دیگر هزینه گردد.

دریا خواری در مازندران به رقابت جنگل خواری آمد

 وی در ادامه این کار دولت را دو وجهی دانست و گفت: عده ای ازمردم به این یارانه ها نیاز دارند و حتی  مبلغ این یارانه ضمانت بانکی ، کرایه منزل و یا دیگر خرج های آنهاست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  اظهار نمود: از دیروز  در مازندران جنگل خواری وجود داشت و امروز دریاخواری در مازندران شروع شد و هیچکس حواسش نیست.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه در برخی سواحل استان  شاهد ساخت و ساز غیرمجاز دولتی هستیم و نیز اشاره به ساخت ساختمان ریاست جمهوری در مسیرآبرسانی از چالوس  بر رعایت حریم 60متری از سواحل و  کارشناسی و نظارت درست بر ساخت و ساز  تاکید کرد تا شاهد هدررفت خرج های میلیاردی در ساخت و سازهای غیرکارشناسی نباشیم.    

وی با بیان اینکه مازندران در بحث گردشگری فقیر است و با تاکید بر جذب سرمایه گذار خارجی گفت: سرمایه گذار خارجی نعمت است و با وجود تحریم ها از این طریق می توان ارز وارد کشور نمود و در حقیقت سرمایه گذار خارجی یک مهمان خوانده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس به دیدار مجمع نمایندگان استان مازندران با ریاست جمهوری اشاره کرد و اظهار نمود: هدف ما از این دیدار شناساندن مسائل و مشکلات استان مازندران به دکتر روحانی بود چراکه اگر درد گفته نشود درمان نیز میسر نخواهد بود.

احمدی لاشکی در خصوص عدم حضور رئیس جمهور در مراسم اجلاسیه 10هزار و 400شهید مازندران ابراز داشت: به زودی سفرهای استانی رئیس جمهوری  شروع خواهد شد که به مازندران نیز می آیند.

وی یادآور شد: اگر ریاست جمهوری به مازندران بیایند اطلاعاتی که در دیدار مطرح شد کمک زیادی در حل مشکلات استان خواهد کرد.

لزوم اصلاح در روند سفرهای استانی

نماینده مردم نوشهر و چالوس با مثبت ارزیابی کردن سفرهای استانی ابراز داشت: مخالف کشاندن مردم به خیابانها هستم و اعتقاد دارم مدیریت پرگاری جهت نظارت بر همه جای کشور توسط مدیریت ارشد لازم است.

احمدی لاشکی بر اصلاح و تغییر در روند سفرهای استانی تاکید نمود.  

وی با بیان اینکه تنها 5درصد از آب مازندران جمع آوری می شود و 95درصد هدر می رود افزود: اگر در مازندران مشکل راه ، گردشگری و مشکل ذخیره آب  و...وجود دارد بایستی در سفرهای استانی وزارتخانه متبوع با تمام مسوولین مرتبط در این سفر حضور یابند تا مصوبات عاقلانه و نه احساسی ایجاد شود.

این مسئول  ایجاد توقع در مردم در سفرهای استانی را سبب ایجاد بدبینی در مردم نسبت به نظام دانست وخاطر نشان کرد: تنها 16.5درصد از مصوبات سفرهای استانی دولت قبلی در مازندران اجرائی شده است./ مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قاسم احمدی لاشکی - مازندران - محیط زیست - تغییر کاربری - نوشهر - دریا خواری - جنگل خواری - -

مطالب مرتبط با : دریاخواری در مازندران به رقابت جنگل خواری آمد
نظر شما در مورد : دریاخواری در مازندران به رقابت جنگل خواری آمد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها