مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1825 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 دی 1392 -ساعت : 09:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شورای شهر پل ورود به مجلس نیست/ احداث تله کابین و شهربازی در بهشهر

اختصاصی/ در گفتگو با عضو شورای شهر بهشهر مطرح شد

شورای شهر پل ورود به مجلس نیست/ احداث تله کابین و شهربازی در بهشهر

اختصاصی مازند شورا: برخی از مسائل شهری، زباله و محیط زیست، احداث تله کابین خروج شهرداری از باغ شاه, و عملکرد چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر بهشهر از جمله مسائلی بوده است که در گفتگو با اعظم السادات حسینی عضو شورای شهر بهشهر بررسی نموده ایم

اختصاصی مازند شورا: برخی از مسائل شهری، زباله و محیط زیست، احداث تله کابین، خروج شهرداری از باغ شاه و عملکرد چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر بهشهر از جمله مسائلی بوده است که در گفتگو با اعظم السادات حسینی عضو شورای شهر بهشهر بررسی نموده ایم

شورای شهر پل ورود به مجلس نیست

عضو شورای شهر بهشهر بیان داشت: متاسفانه چیزی که اخیرا درمیان برخی از اعضای شورای شهر باب شده است و شاید با این نیت برای انتخابات شورای شهر نیز کاندیدا شده اند حضور در مجلس شورای اسلامی باشد.

برخی با کاندیداتوری در انتخابات پارمان شهری جایگاه و شانس خود را برای ورود به پارلمان کشور محک می‌زنند که این مسئله تنها به تضعیع حقوق شهروندی و لوث شدن جایگاه شورای شهر منجر می‌شود. لذا جایگاه شورای شهر پلی برای رسیدن به مناصب دیگر نیست.

زخم کهنه زباله التیام خواهد یافت

عضو شورای شهر بهشهر  گفت: معظل زباله شهرستان بهشهر قدمتی چندین ساله دارد که احداث کارخانه کمپوست می‌تواند این درد کهنه را تسکین بخشد اما یکی از دلیل اینکه معضل زباله تاکنون رفع نشده است عدم خرید دستگاه «ویندرو» برای این کارخانه می‌باشد مهمترین جزء کارخانه کمپوست بهشهر باوجود آنکه بودجه آن تامین شده بود در شورای سوم خریداری نشد و به دلیل افزایش قیمت ارز اینک با کمبود اعتبار مواجه‌ایم و دولت نیز اعلام می‌دارد مبلغ مصوب را پرداخت نموده است و علت عدم خرید این دستگاه سهل انگاری شورای قبل بوده است اما با کمک سازمان همیاری شهرداری‌های کشور بخشی از اعتبارات آن تهیه خواهد شد و این دستگاه اتریشی که بیش از یک میلیارد تومان قیمت دارد به زودی برای کارخانه کمپوست بهشهر خریداری خواهد شد.

از آنجا که بخش‌هایی همچون اداری، پارکینگ و راه دسترسی به آن کارخانه کاری صورت نگرفته است. لذا شاید تکمیل کامل همه بخش‌های این کارخانه تا کمتر از یک سال دیگر صورت گیرد. یکی دیگر از معضلات کارخانه کمپوست پسماند همین کارخانه هاست.

بهره مندی از ظرفیت گردشگری میانکاله با حفظ طبیعت بکر آن

این مدرس دانشگاه اظهار داشت: شورای شهر بهشهر مخالف تخریب محیط زیست میانکاله می‌باشد اما سعی دارد از حداکثر ظرفیت‌های گردشگری آن با حفظ طبیعت بکر این منطقه بهره ببرد. لذا در دو طرف مسیر جاده دریای بهشهر حدفاصل دانشگاه علم و فناوری تا دریا پیست دوچرخه سورای احداث خواهد شد و نیز سایر امکانات مورد نیاز همچون کمپ‌های اقامتی، سالن‌های غذا خوری، باغ پرندگان و ... نیز دراین منطقه افزوده خواهد شد. اما همه این موارد با حفظ استانداردهای محیط زیستی خواهد بود حتی در صورت احداث پل دسترسی به میانکاله این پل سازگار با محیط زیست و چوبی خواهد بود اما اولویت اول شورا ساماندهی امکانات موجود در ساحل دریای چهار فصل بهشهر می‌باشد.

احداث تله کابین و شهربازی در بهشهر

عضو کمسیون توسعه و گردشگری شورای شهر بهشهر اظهار داشت: احداث شهربازی در منطقه هوتو و یا در ابتدای جاده عباس آباد در محل احداث تله کابین بهشهر از دیگر برنامه‌های آینده شهر بهشهر خواهد بود. اما در حال حاضر محل احداث تله کابین بهشهر مکان یابی و احداث آن به زودی اغاز خواهد شد و پس از آن نیز مراحل مطالعاتی احداث شهربازی بهشهر آغاز خواهد گردید.

اتفاق نظر شورا بر خروج شهرداری از باغ شاه

عضو کمسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر بهشهر ادامه داد: تمامی اعضای شورای شهر بهشهر بر خروج شهرداری از باغ شاه اتفاق نظر دارند. لذا در پروسه‌ای میان مدت شاید بتوان ساختمان شهرداری را به فرهنگ سرا، موزه، سفره خانه سنتی قاجاری و یا هر کاربری فرهنگی دیگر تبدیل نمود. اما لازمه آن تهیه ساختمان جایگزین برای شهرداری می‌باشد که با خرید یا اجاره ساختمان جدید و یا مرمت ساختمان اداری کارخانه چیت سازی این امکان محقق خواهد شد.

افتتاح پارک بانوان در روز ولادت حضرت فاطمه (س)

مسئول کمیته بانوان شورای شهر بهشهر اظهار داشت: پارک دانشجوی بهشهر که پس از پل جانبازان واقع است به دلیل آینکه در اطراف آن آپارتمان‌های مشرف وجود ندارد و از یک سو به خیابان و از سوی دیگر به مدرسه متصل است به پارک بانوان تغییر کاربری خواهد داد. و بعد از آنکه برای رفاه حال بانوان بهشهری دیواره‌های پارک مرتفع گردید در روز ولادت حضرت فاطمه (س) افتتاح خواهد شد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای شهر - بهشهر - اعظم السادات حسینی - تله کابین - مجلس - شهربازی - پارک بانوان - -

نظر شما در مورد : شورای شهر پل ورود به مجلس نیست/ احداث تله کابین و شهربازی در بهشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها