مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1827 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 دی 1392 -ساعت : 09:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیریت میانکاله به مازندران واگذار شد

مازند شورا: نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت : با مصوبه جدید هیات دولت ، مدیریت پناهگاه حیات وحش میانکاله که بخشی از آن در استان گلستان واقع شده است ، به طور کامل به مازندران واگذار شد .

مازند شورا: احمدعلی مقیمی ˈ روز چهارشنبه در نشست با دوستداران محیط زیست و فعالان گردشگری بهشهر اظهار کرد: مهم ترین دغدغه مسوولین بهشهری برای حراست و نگهداری از این منطقه امن پرندگان، حفظ محیط زیست و کوتاه کردن دست سوء استفاده گران از این منطقه ارزشمند است.

وی بیان کرد: در کنار توجه و نگهداری از این منطقه که از مناطق امن برای پرندگان نادر و کمیاب به شمار می رود، استفاده بهینه و مطلوب از آن برای جذب هر چه بیشتر طبیعت گردان و گردشگران به بهشهر را نیز مورد نظر داریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر میانکاله، بهشهر آثار تاریخی و طبیعی فراوانی دارد که در صورت توجه و معرفی بیشتر آن ها، زمینه برای ورود هر چه بیشتر گردشگران فراهم خواهد شد.

مقیمی ادامه داد: بهشهر به رغم برخورداری از ظرفیت های فراوان گردشگری و فرهنگی، همچنان شهری ناشناخته در کشور است که با استفاده صحیح از این توانمندی ها، می توان بهشهر را به شهر شناخته شده در کشور تبدیل کرد و راه ورود سرمایه گذاران از این طریق هموارتر می شود.

وی با اشاره به اینکه داشته ها و میراث گذشته، راه مسیر آینده را روشن می کند، افزود: در بسیاری از بخش ها، اصول بهره برداری بهینه از منابع ،نادیده گرفته شد و در این شرایط نمی توان با نوآوری، رهبری توسعه اقتصادی را بر عهده گرفت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: ایجاد ظرفیت های مناسب در حوزه گردشگری با توجه به زیرساخت های لازم در بهشهر می تواند مشکلات اقتصادی مردم را کاهش دهد.

مقیمی به لزوم برخورداری بهشهر از موزه تاریخ اشاره کرد و گفت: راه اندازی موزه و جمع آوری آثار متلعق به دوران تاریخی گوناگون این شهر می تواند یکی از جاذبه های جدید و پرطرفدار بهشهر باشد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی بر لزوم راه اندازی تورهای یک روزه بهشهر تاکید کرد و گفت: تا زمانی که مکان اقامتی مناسبی در بهشهر احداث نشود، راه اندازی این گونه تورها علاوه بر زنده نگه داشتن گردشگری و توریسم منطقه، موجب شناخته شدن بیشتر ظرفیت ها و قابلیت های منطقه به سرمایه گذاران است.

یکی از فعالان گردشگری بهشهر نیز در این جلسه بر ضرورت توجه به حفظ ابنیه تاریخی و جلوگیری از نابودی آن ها تاکید کرد.

ˈمحمد وطن خواه ˈ اظهار کرد: به عنوان نمونه، رشد درختچه های گوناگون بر روی کاخ داخل استخر عباس آباد و کاخ پلنگان جزیره میانکاله، موجب نفوذ ریشه های این درختچه ها در این بناهای تاریخی شده و در صورت نیافتن راه چاره مناسب، خرابی این ساختمان ها را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: آثار تاریخی و طبیعی بهشهر، دارای نمونه اندکی در کشور است که لازم است با معرفی هر چه بهتر و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای جذب گردشگری، از این امکانات مناسب استفاده بهینه کرد./ ایرنالینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محیط زیست - بهشهر - میانکاله - مقیمی - -

نظر شما در مورد : مدیریت میانکاله به مازندران واگذار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها