مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1850 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 دی 1392 -ساعت : 20:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خبر منتشر شده صرفا یک هشدار امنیتی بود نه فرصت سازی برای اعمال حب و بغض های حزبی

توضیح سایت بلاغ پیرامون انتشار یک خبر

خبر منتشر شده صرفا یک هشدار امنیتی بود نه فرصت سازی برای اعمال حب و بغض های حزبی

مازند شورا: انتشار خبر مربوط به عضویت و فعالیت فیسبوکی خانم اعظم السادات حسینی به عنوان حقوقی" سخنگوی شورای شهر بهشهر" هیچگونه سبقه و هدف سیاسی نداشته و صرفا در جهت هشدار به مسئولین برای حساس نمودن فعالیت سازمانی و ایجاد یک نگاه نقدآمیز به ابزارهای جاسوسی دشمن بود نه فرصت سازی برای اعمال حب و بغض های حزبی.

مازند شورا: اتفاقات روزهای اخیر و حواشی بوجود آمده در فعالیت سخنگوی شورای شهربهشهر در فیسبوک که در نهایت منجر به واکنش های متفاوتی از سوی مخاطبین بلاغ و کاربران شبکه های اجتماعی شد،ما را بر آن داشت تا برای روشن شده افکار عمومی در این باره توضیحات بیشتری ارائه دهیم

هرچند بر این باوریم که بخشی از اظهار نظرها ؛پا را از بررسی کارشناسانه موضوع فراتر گذاشته و به سمت و سوی تسویه حساب های سیاسی کشانده است؛اما به نظر میرسد پرداختن به موضوع "فرصت یا تهدید بودن" رسانه های اجتماعی سوالی است که این روزها در فضای رسانه ای کشور مورد توجه قرار گرفته و در عین حال هیچگاه پاسخ جامع و قانع کننده ای برای آن یافت نشده است.

عده ای بر این باورند که باید چشم و گوش بسته و برای عقب نماندن از قافله پیشرفت تکنولوژی از این ابزارهای نوین بهره گیری کرد و در نقطه مقابل گروهی با این توجیه که مدیران و گردانندگان شبکه های اجتماعی مطرح،وابستگی آشکار به صهیونیست ها دارند قائل به دوری جستن از این محیط ها هستند.

حقیقت این است که برای تعیین خط مشی استفاده از این فضاهای نوپدید باید نگاهی"فرصت محور و تهدید نگر" داشته باشیم.به بیان دیگر باید از فرصت های نهفته در این محیط ها و پتانسیل عظیمی که در خود نهفته دارند استفاده کنیم به شرط اینکه تهدیدات موجود در انتشار و اشتراک گذاری محتوا را به درستی شناخته باشیم.

تردیدی نیست که شبکه فیس بوک بدلیل دارا بودن بیش از یک میلیارد و دویست میلیون کاربر،فضای بی نظیری از یک اجتماع آنلاین پدید آورده که میتوان از آن به یک تریبون آزاد بزرگ تعبیر کرد.

این محیط که نمونه آن را در فضای حقیقی نمیتوان سراغ گرفت برای کاربران حاوی فرصت هائی است که میتوان از آن برای ارتباط با افکار عمومی جهان بهره جست.

اما بهره گیری از فرصت های شبکه های اجتماعی هیچگاه نباید منجر به انتشار بی محابای اطلاعات شخصی و سازمانی گردد و اتفاقا احتیاط های لازم در این زمینه برای  مدیران و مسئولین ، اهمیتی دوچندان می یابد.به دیگر سخن حضور چهره های دولتی در شبکه های اجتماعی بخصوص فیس بوک همواره باید با این نگاه صورت گیرد که موسسان این شبکه اجتماعی بدنبال جمع آوری اطلاعات از جوامع مختلف بوده و افشای اطلاعات سازمانی درحقیقت اقدامی در جهت تامین خواسته های سیاست گذاران این شبکه ها محسوب میشود.

با ملاحظه همین رویکرد فیس بوک در جمع آوری اطلاعات است که  جولیان آسانژ مدیر سایت ویکی لیکس چندی پیش در مصاحبه با شبکه "راشا تودی" روسیه اظهار داشته :" فیس بوک برای نهادهای اطلاعاتی آمریکا فعالیت می کند و هر کسی که عضو این وب سایت اجتماعی است به طور غیرمستقیم با عوامل اطلاعاتی آمریکا همکاری دارد".ناگفته پیداست که فعالیت در چنین شبکه ای  دارای الزامات خاصی است که باید توسط این کاربران مورد توجه قرار گیرد که در نگاه اول از صفحه فیس بوک خانم اعظم السادات حسینی آنهم با نام حقوقی سخنگوی شورای شهر بسیاری از الزامات اولیه یک شخص با مسئولیت حقوقی در آن رعایت نشده است و این خود جای تعجب دارد!

از این رو بر این باوریم  کاربران شبکه های اجتماعی و بخصوص مسئولین بخش های مختلف ،به موازات  بهره گیری از فرصت های رسانه های مجازی و استفاده از قابلیت های آن همچون برقراری ارتباط بسیار سریع ؛ارزان و دوجانبه با مخاطبین ،همواره باید ماهیت جاسوسی این شبکه ها را در نظر داشته و حفظ منافع و مصالح عمومی کشور را در انتشار محتوا  مد نظر قرار دهند.

انتشار خبر مربوط به عضویت و فعالیت فیسبوکی خانم اعظم السادات حسینی به عنوان حقوقی" سخنگوی شورای شهر بهشهر" هیچگونه سبقه و هدف سیاسی نداشته و صرفا در جهت هشدار به مسئولین برای حساس نمودن فعالیت سازمانی و ایجاد یک نگاه نقدآمیز به ابزارهای جاسوسی دشمن بود نه فرصت سازی برای اعمال حب و بغض های حزبی.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فیسبوک سخنگو شورای ش - بهشهر - اعظم السادات حسینی - -

مطالب مرتبط با : خبر منتشر شده صرفا یک هشدار امنیتی بود نه فرصت سازی برای اعمال حب و بغض های حزبی
نظر شما در مورد : خبر منتشر شده صرفا یک هشدار امنیتی بود نه فرصت سازی برای اعمال حب و بغض های حزبی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها