مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1851 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 دی 1392 -ساعت : 17:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جزئیات ازدواج مثبت برای جوانان مازندران تشریح شد + پوستر

در گفتگو با مدیر عامل بنیاد اجتماعی فردای بهتر مازندران:

جزئیات ازدواج مثبت برای جوانان مازندران تشریح شد + پوستر

مازند شورا: بنیاد سلامت اجتماعی فردای بهتر مازندران که در شهرها و روستاهای این استان اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی رایگان در زمینه مسائل اجتماعی می‌نماید پس از نیاز سنجی در جامعه هدف پیرامون معضل بالارفتن سن ازدواج، افزایش زندگی مجردی، و آمار بالای طلاق زودرس به این نتیجه رسیده است که

مازند شورا: مازندران تنها دارنده آمار بالای طلاق در کشور نمی‌باشد بلکه در تعداد ازدواج‌های صورت گرفته و مدت زمان عمر این ازدواج‌ها نیز در جایگاه نامناسی قرار دارد. براساس آخرین آمار ثبت احوال، بیشترین مردان و زنانی که زندگی‌‌هایشان منجر به جدایی می‌‌شود در رده سنی 25 تا 29 سال قرار دارند. همچنین شهرنشینان بسیار بیشتر از مردم روستا پیوند زندگی‌هایشان از هم گسسته می‌شود.

در این زمینه مدیر عامل بنیاد اجتماعی فردای بهتر مازندران اظهار داشت: با نگاهی به دلایل طلاق و آمارهای اداره ثبت احوال این حقیقت روشن می‌شود که عوامل فرهنگی دلیل اصلی 83 درصد طلاق‌ها در مازندران است. 46 درصد طلاق‌های ثبت شده در کمتر از چهار سال بعد از زندگی مشترک زوجین است و 9.30 درصد طلاق‌ها از چهار تا 10 سال زندگی مشترک ثبت شده است و بیشترین طلاق ثبت شده مربوط به زوجین همسن بوده است. با وجود افزایش طلاق، سهم ازدواج نیز در مازندران پایین می‌باشد.

احسان قاسمی افزود: براساس اعلام رسمی بالاترین آمار طلاق مربوط به شهر ساری است و این شهر با کاهش ازدواج و افزایش طلاق مواجه است. از این منظر بنیاد فردای بهتر مازندران در دو شهر ساری و بهشهر اقدام به برگزاری همایش کاربردی ازدواج مثبت می‌نماید.

مدیر عامل بنیاد فردای بهتر مازندران ادامه داد: بنیاد سلامت اجتماعی فردای بهتر مازندران که در شهرها و روستاهای این استان اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی رایگان در زمینه مسائل اجتماعی می‌نماید پس از نیاز سنجی در جامعه هدف پیرامون معضل بالارفتن سن ازدواج، افزایش زندگی مجردی، و آمار بالای طلاق زودرس به این نتیجه رسیده است که یکی از مهمترین دلایل معضلات فوق سردرگمی و عدم درک صحیح جوانان از جنس مخالف و تعین معیارها و ملاک‌های صحیح در انتخاب همسر می‌باشد.

مهندس قاسمی ادامه داد: لذا این بنیاد اجتماعی تصمیم گرفته است همایش ازدواج مثبت را در دو شهر ساری و بهشهر برگزار نماید این همایش‌ها در روز چهارشنبه 9 بهمن سال جاری در ساعت 14:30 در سالن بصیرت بهشهر و در ساعت 18 همان روز در سالن هلال احمر ساری برگزار می‌گردد.

مدیرعامل بنیاد فردای بهتر مازندران اظهار داشت: محتوی این همایش آموزشی شامل موارد زیر می‌باشد: روابط عاطفی موثر جوانان، ملاک‌های انتخاب همسر، از انتخاب تا ازدواج، بررسی خانواده خواستگار،

قاسمی افزود: سخنران این همایش کاربردی دکتر علیرضا شیری چهره نام آشنا در حوزه روانشناسی و از کارشناسان شبکه جهانی جام جم و شبکه دو و سه صدا و سیما است. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر شماره تلفن 2239970 (0151) و 09117733023 به شهروندان معرفی می‌گردد.

ساری

 

بهشهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بنیاد فردای بهتر - مازندران - ازدواج مثبت - همایش ازدواج - بنیاد اجتماعی فردای - احسان قاسمی - ساری - بهشهر - -

نظر شما در مورد : جزئیات ازدواج مثبت برای جوانان مازندران تشریح شد + پوستر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها