مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1852 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 دی 1392 -ساعت : 17:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازدید از 10 پروژه شهری ساری/ هزینه های میلیاردی طرح های عمرانی + عکس

بازدید از 10 پروژه شهری ساری/ هزینه های میلیاردی طرح های عمرانی + عکس

مازند شورا: جمعی از خبرنگاران و مسئولان شهری از 10 پروژه عمرانی در دست ساخت شهر ساری بازدید کردند./ پل ذغالچال یک پل بتنی با طول 350 متر بر روی ریل قطار احداث شده و فاز اول این پل در 22 بهمن به بهره برداری می رسد.

مازند شورا: مهدی عبوری شهردار ساری ظهر دوشنبه در حاشیه این بازدید گفت: پروژه هایی که استارت آن در سالهای قبل زده شده و با پیگیریهای انجام شده پیشرفت قابل توجهی نیز داشته است تا دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود:این پروژه ها که برای رفع معظل ترافیک ساری و ایجاد فضای  سبز محله ای در نظر گرفته شده است تماما برای رفاه حال ساکنین ساری است.

شهردار ساری گفت: آزاد سازی مناطق تصرفی برای این پروژه ها با همکاری مردم خوب ساری صورت گرفته است.

عبوری با اشاره به هزینه های میلیاردی این پروژه ها افزود: هزینه های تمام شده و قطعی پس از اتمام پروژه ها اعلام می گردد.

در این بازدید از 10 پروژه در دست ساخت سطح شهر ساری بازدید و از پیشرفت و ساخت این پروژه ها اطلاعاتی در اختیار رسانه ها گذاشته شد.

پل نفت ساری فجر امسال بهره برداری می شود

مهدی عبوری بعد از ظهر دوشنبه در بازدید از پروژه های شهری و پروژه تقاطع  غیر همسطح منطقه ذغالچال  اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه در دی ماه 91 شروع شده که با همکاری پیمانکار پروژه و معاونت فنی شهرداری ساری در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به معضل تردد در عبور ذغالچال گفت: طبق مصوبه دولت مقرر گردید هزینه ساخت این پروژه برعهده دولت و مقداری از آن نیز باوزارت نفت باشد.

عبوری افزود: با وجود مشکلات مالی پیش آمده برای دولت بسیاری از پروژه های مصوب سفرهای دولت قبل اجرایی نشد و فشار زیادی را بر شهرداری وارد کرد و بخش اعظم هزینه این پروژه را مردم ساری پرداخت کرده اند.

شهردار ساری با اشاره به نزدیک شدن بهره برداری از این پروژه گفت: پل ذغالچال یک پل بتنی با طول 350 متر بر روی ریل قطار احداث شده و فاز اول این پل در 22 بهمن به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به ضوابط جدیداجرایی وزارت راه و راه آهن افزود: ارتفاع پل جدید بر روی ریل از 5.5 به 7.5  افزایش پیدا کرد.

مهدی عبوری تاکید کرد: پس ار اتمام این پل ، پلی که در حال حاضر در آن تردد صورت می گیرد تخریب  شده و پس از رسیدن به ارتفاع 7.5 از ریل راه آهن بهره برداری می گردد.

وی با اشاره به پایلون پل داراب تصریح کرد: 1200 متر از پل داراب تا پل ذغالچال  در جوار ریل راه آهن باید تملک زمینها انجام گیرد.

شهردار ساری با اشاره به اهمیت  این کنار گذر گفت: اولویتهای اصلی شهرداری ساری در سال 93 بازگشایی کنار گذر داراب 26 متری داراب حد فاصل پل داراب به ذغالچال است.

وی افزود: این کنار گذر علاوه بر رفع مشکل ترافیک 21 کیلومتر مسیردسترسی به جاده سمنان را نزدیکتر و مصرف سوخت را نیز کمتر می کند.

مهدی عبوری هزینه فاز اولیه این پروژه را قریب به 10 میلیارد تومان برشمرد و گفت: با همت پیمانکار ساری سازه شاهد افتتاح این پل در دهه فجر خواهیم بود./ مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پل داراب - پل ذغال چال - پل نفت - ساری - عبوری - شهرداری - -

نظر شما در مورد : بازدید از 10 پروژه شهری ساری/ هزینه های میلیاردی طرح های عمرانی + عکس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها