مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1855 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 دی 1392 -ساعت : 20:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداری رستمکلا نیازمند منابع جدید درآمدی

مازند شورا: شهرداری رستمکلا برای پایان طرح های عمرانی در حال اجرا و تغییر سیمای شهر به تعریف منابع جدید درآمدی نیاز دارد.

مازند شورا: ˈسیدعلی برهانی ˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از کارهایی که اجرای آن مورد توجه و تاکید شهرداری و شورای شهر است، ترمیم بافت فرسوده است.

وی ادامه داد: رستمکلا از شهرهای دارای قدمت مازندران به شمار می رود و بخش زیادی از محدوده این شهر، شامل تعاریف بافت فرسوده می شود.

شهردار رستمکلا گفت: بر اساس آمار موجود، این شهر 229 هکتار مساحت دارد که از این وسعت 71 کیلومتر آن جزو بخش های فرسوده است.

وی افزود: یکی از مشکلات شهرداری در حال حاضر واقع شدن بافت های فرسوده و منازل قدیمی در داخل طرح های عمرانی است که اگر بخواهیم طرح های جدید را با تخریب خانه های قدیمی اجرا کنیم، به بودجه ای فراوان احتیاج داریم که تامین آن از عهده شهرداری خارج است.

او ادامه داد: معتقدیم به ثمر نشستن این فعالیت ها برای برخورداری از شهری زیبا ، ضروری است و به همین دلیل تلاش می کنیم بودجه های مربوط به اجرای طرح های عمرانی را از منابع استانی تامین کنیم.

شهردار رستمکلا گفت: یکی از طرح هایی که به دنبال اجرای آن هستیم، بازگشایی خیایان امام (ره)، به عنوان اصلی ترین خیابان و مرکز تردد مردم این شهر است که اجرای آن نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است.

وی افزود: یکی از مهم ترین مزایای اجرای این طرح ، حل مشکلات مربوط به ترافیک خودروها است.

برهانی گفت: شاید در نگاه اول این گونه به نظر برسد که رستمکلا ، شهری کوچک است و به همین دلیل دارای هیچ مشکلی از لحاظ ترافیک خودرو نیست اما تردد فراوان وسایل نقلیه از یک طرف و نداشتن محل های مناسب و کافی برای پارک خودروها از طرف دیگر ، مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است که تعریض کامل خیابان امام می تواند این مشکل را برطرف کند.

وی افزود: بخش هایی از شهر رستمکلا که در بافت جدید واقع شده، مشکل تعریض ندارد و همه منازلی که در این بخش ساخته شدند، دارای پارکینگ هستند اما در منازل قدیمی با مشکل نداشتن محل پارک مواجه هستیم که سبب می شود خودروها ساکنان در حاشیه خیابان پارک شده و جایی برای پارک خودروهای گذری و عبوری وجود نداشته باشد.

برهانی گفت: یکی از نیازهایی که در رستمکلا وجود دارد، احداث پارکینگ عمومی است که شهرداری به دنبال زمین مناسب برای اجرای این طرح است.

وی افزود: قیمت بالای زمین در رستمکلا و توان اندک شهرداری موجب شده نتوانیم زمین مناسب را برای احداث پارکینگ تهیه کنیم، اما امیدوارم بتوانیم از توان بخش خصوصی در این بخش استفاده کنیم.

او به دیگر طرح های عمرانی این شهر اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مهم ترین وظایف شهرداری، توجه به زیبا سازی و احداث مبلمان شهری است.

شهردار رستمکلا گفت: قدمت بالای شهر رستمکلا و بی توجهی به شهرسازی اصولی و علمی در گذشته، این شهر را با مشکلاتی از لحاظ شهرسازی نوین مواجه کرد که برطرف کردن این نواقص در دستور کار شهرداری و شورای شهر قرار دارد.

وی افزود : یکی دیگر از مشکلات رستمکلا، بالا بودن آب های سطحی است که همواره موجب وارد شدن خسارت به شهروندان در زمان بارش های شدید می شود که با اجرای طرح فاضلاب شهری و احداث جوی های بزرگ، این مشکل تا حدود زیادی برطرف شد.

او ادامه داد: یکی دیگر از طرح های شهرداری ، اجرای بیشتر برنامه های فرهنگی است و نداشتن محل مناسب برای اجرای این گونه برنامه ها ، موجب شد در این شهر شاهد اجرای بسیار اندک برنامه های فرهنگی باشیم.

شهردا رستمکلا اظهار داشت: در گام اول راه اندازی دفتر نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در رستمکلا را در دستور کار قرار داده ایم که با هماهنگی های به عمل آمده با مسوولان، این دفتر بزودی فعالیت خود را آغاز می کند و از آن پس امیدواریم شاهد رونق بیش از پیش برنامه های فرهنگی در این شهر باشیم.

رستمکلا که از توابع بخش مرکزی شهرستان بهشهر به شمار می رود، در 10 کیلومتری جاده نکا به بهشهر واقع است.

این شهر از شرق به روستای ˈ گرجی محله ˈ، غرب به روستای ˈ کلت ˈ، شمال به روستای ˈ قره تپه ˈ و از جنوب به کوه های البرز محدود می شودلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رستمکلا - شهرداری - درامد - برهانی - گرجی محله - -

نظر شما در مورد : شهرداری رستمکلا نیازمند منابع جدید درآمدی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها