مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1865 -تاریخ انتشار : شنبه 21 دی 1392 -ساعت : 01:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اطلاع رسانی وظیفه مسئولین و دانستن حق مردم است/ خطر استبداد رای با نداشتن دیالوگ با مردم

اعظم السادات حسینی در گفتگو با مازند شورا؛

اطلاع رسانی وظیفه مسئولین و دانستن حق مردم است/ خطر استبداد رای با نداشتن دیالوگ با مردم

اختصاصی مازند شورا: یکی از بارزترین حقوق شهروندی آگاهی است. آگاهی بر عملکر وکلای مردم در پارلمان شهری از سوی موکلین ضروری‌ترین حقوق شهروندی است. عدم اطلاع رسانی شفاف، نداشتن دیالوگ با مردم خطر استبداد رای و فاصله گرفتن از دیدگاه های مردم و نیز تخلفات اداری را بیشتر می‌سازد.

اختصاصی مازند شورا: روز گذشته خبری در رسانه ها منتشر گردید که از تصمیم رئیس شورای شهر بهشهر مبنی بر عزل اعظم السادات حسینی سخنگوی این شوا به دلیل عضویت ایشان در شبکه اجتماعی فیسبوک خبر می داد در این رابطه با خانم حسینی در گفتگو با مازند شورا اظهار داشت:

اقدام رئیس شورا و وجاهت قانونی آن!

بنده تا ساعت 10 صبح در جلسه چهار شنبه مورخه 18 دی ماه شورای شهر بهشهر حضور داشتم اما تا آن زمان احدی از اعضا بحثی در این مورد مطرح نکردند و به محض خروج بنده این تصمیم غیرقانونی و غیراخلاقی اتخاذ شد. تاکید بنده بر غیر قانونی بودن آن به این دلیل است که بند 9 ماده 6 وظایف شورا مندرج در آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراها صراحتا عنوان می‌ دارد رئیس شورا سخنگوی شوراست مگر اینکه شورا عضو دیگری را تعیین کند که بنده چندی قبل در انتخاباتی رقابتی از سوی اعضا به عنوان سخنگو شورای شهر انتخاب شده ام. لذا عزل شدن اینجانب نیز باید از سوی اکثریت اعضا صورت گیرد و صرفا رای ریاست شورا موضوعیت ندارد علاوه  بر آن اینکه جلسه شورا برای بررسی مسئله سخنگویی بنده بدون حضور اینجانب تشکیل شده و بدون اخذ رای گیری مخفی و مکتوب و بدون ثبت نتیجه آن در صورت جلسه اتفاق افتاده است و پس از آنکه عزل شدن خود از سخنگویی شورای شهر بهشهر را از طریق صفحه فیسبوک یکی از شهروندان که خبرنگار نیز می‌باشد مطلع شده‌ام تنها از سوی رئیس شورای شهر به شکل شفاهی به بنده اطلاع رسانی شده بود.

استفاده صحیح از شبکه‌های اجتماعی منع قانونی ندارد

عضو چهارمین دوره شورای شهر بهشهر اظهار داشت: درحالی که مراجع قانونی بارها اعلام نموده‌اند که استفاده صحیح از شبکه‌های اجتماعی جرم محسوب نشده و منع قانونی ندارد و بسیاری از مسئولین عالی رتبه نظام نیز در آن عضو می‌باشند انگیزه عزل اینجانب از سخنگویی شورای شهر بهشهر حاصل تنگ نظری‌ها و نگاه‌های امنیتی و مسائل شخصی است.

لذا واکنش سریع شورا پس از درج خبر کذایی در آن رسانه محلی  دور از ذهن نمی باشد که این وقایع پروژه ای طراحی شده از قبل بوده باشد. با این همه عضویت در شبکه اجتماعی فیسبوک نمی تواند دلیل قانع کننده برای عزل از سخنگویی باشد ضمن اینکه روند آن نیز طبل آنچه که گفته شد بی اشکال نمی باشد.

دانستن حق مردم و اطلاع رسانی وظیفه ماست

حسینی ادامه داد: یکی از بارزترین حقوق شهروندی آگاهی است. آگاهی بر عملکر وکلای مردم در پارلمان شهری از سوی موکلین ضروری‌ترین حقوق شهروندی است. عدم اطلاع رسانی شفاف، نداشتن دیالوگ با مردم خطر استبداد رای و فاصله گرفتن از دیدگاه های مردم و نیز تخلفات اداری را بیشتر می‌سازد.

لذا بنده موظف به اطلاع رسانی و مشورت با شهروندان می‌باشم. چراکه در شعارهای تبلیغاتی خود بارها بر ارتباط دوسویه با مردم تاکید داشته‌ام و به آن متعهد شده‌ام لذا تنها به تعهدات خود عمل نموده‌ام و اگر از سمت سخنگویی شورای شهر بهشهر عزل شده باشم سعی خواهم نمود به قدر توان و آن میزان که وکلایم اجازه می‌دهند سخنگوی مسائل و نیازهای آنان باشم و این حق با هیچ هجمه رسانه‌ای پایمال نخواهد شد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اعظم السادات حسینی - مازند شورا - شورای شهر - سخنگوی شورای شهر به - فیس بوک - فیسبوک - عزل - -

نظر شما در مورد : اطلاع رسانی وظیفه مسئولین و دانستن حق مردم است/ خطر استبداد رای با نداشتن دیالوگ با مردم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها