مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 18704 -تاریخ انتشار : سه شنبه 08 فروردین 1396 -ساعت : 13:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتخابات ضد دموکراسی

انتخابات ضد دموکراسی

اختصاصی مازندشورا: زمانی که وضعیت انسان مورد بررسی قرار می‌گیرد، رقت انگیزترین و محنت بارترین لحظات زمانی است که بشر در حال بردگی باشد. اسلام در چنین زمانی منادی آزادی شد تا انسان به ریسمان کشیده شده در زندان جهل را برهاند و او را به کمال انسانیش برساند

اختصاصی مازندشورا: زمانی که وضعیت انسان مورد بررسی قرار می‌گیرد، رقت انگیزترین و محنت بارترین لحظات زمانی است که بشر در حال بردگی باشد. اسلام در چنین زمانی منادی آزادی شد تا انسان به ریسمان کشیده شده در زندان جهل را برهاند و او را به کمال انسانیش برساند. باید اعتراف کرد به غل زنجیرکشیدن انسان‌ها ابعاد گوناگونی دارد. دیگر زمان بردگی جسمانی بشر منسوخ شده است و اکنون آغاز دوره‌ی جدیدی از بردگی است که مقصدش جایی به نام ذهن است، تا با رضایت و رغبت انسان‌ها، از منابع انسانی و مادی به نفع خود سود برند.

باید دانست هر انسانی ذاتا آزاد آفریده شده است. در این عصر، نسلی از مردان و زنان درمیان ما هستند که عقیده‌شان چیز دیگری است و در یک سطح وسیع در حال هدایت اذهان مردم جامعه به نقطه‌ای خاص هستند. اما موضوع مهم این است که به کجا؟

کسانی که در این میدان قدم می‌گذارند لزوما کسانی هستند که مدیریت ذهن را آموخته‌اند و از سلایق ذهن بشر امروز جهت بردگی بیشتر مطلع هستند. در تمامی جوامع چند فرم حکومت وجود دارد که ژرف ترین آن حکومت‌های صاحبین مناسبات اقتصادی و سیاسی بر اذهان عمومی است و آن غالبا قابل رویت نیست و مندرجاتش با واقعیت مقصود یکی نیست. در این اوضاع مصلحت اندیشی منفعت فرد مجری ارجح بر منفعت جمع خواهد شد. البته آرام آرام و نامحسوس و بدون تجویز و توجه به قانون. البته گاهی به رنگ قانون نیز درخواهد آمد.

هر انسانی به طور طبیعی آزاد است که باید از آزادیش مراقبت شود. لازم است بدانیم که هر انسانی در ایجاد قدرت سیاسی جامعه نه تنها یک سهم دارد و هیچ مستبدی نمی‌تواند این سهم را از انسان بگیرد مگر انسانی که قبل از بردگی ذهنی و مرغوب اربابش شده باشد.

انتظار می رود به ارزش آزادی برای هرنوع انتخاب سیاسی و اجتماعی که تک تک انسان‌ها دارند ارج بنهیم.

بسیاری از حکومت‌ها که به صورت استبدادی اداره می‌شوند این حق را برای انسان قائل نیستند. حکومت‌های جوامع بشری دوام نخواهند داشت مگر اینکه بر مشارکت و رضایت مردم بنا شده باشند. رضایت مردم را نباید سوگیرانه توسط حزبی یا کاندیدای هدایت کرد آن با شعارهای عوام فریبانه یا دروغین که در همان بروشورهای تبلیغاتی یادگار می‌ماند.

حاکمان سیاسی در مقابل آنچه که بدست می‌آورند از این بازار یعنی امتیاز حکمرانی آن هم توسط سهم تک تک مردم مسئول هستند. آنها نباید وارد سیاست سیاه بشوند، سیاستی که از سهم رای مردم در جهت کسب قدرت و منافع بیشتر استفاده شود. سیاست سیاه سیاستی است که منهای تدین است.

این رسالت سنگین برگرده‌ی مردم بیدار است که بدانیم چه کسی را برای حاکمیت بر خودمان برگزینیم.  ارزش این آزادی انتخاب را هرگز ناچیز قلمداد نکنیم. در این عرصه، جامعه‌ی بی تفاوت و سرد هرگز نمی‌تواند بی‌تردید انتخابی درست داشته باشد و دموکراسی تولید همین پیش دستی و دوراندیشی است. برای جلوگیری از انتخاب‌های منحرف از معیار آزادی و منافع جامعه و اخلاقیات است.

خطر بزرگی که دموکراسی را تهدید می‌کند خطر سطح نازل و اندک از آگاهی در کاندیداتورهای سیاسی است. خطری که جایگذاری کاندیدی که در جای مناسبش نباشد و برکرسی تکیه زند که برایش ساخته نشده باشد. باید توجه داشت که زور و فشار تبلیغاتی و منافع طبقه‌ی مسلط نباید اذهان مردم را وادار به انتخاب فرد یا افراد مورد نظر آن‌ها کند و یا اینکه کسانی که به این منصب راه پیدا خواهندکرد نباید کسانی باشند که صرف نظر از عدم آگاهی شان تنها به دلیل نفوذ در جامعه و تبعیت از آن‌ها راه را برای خود هموار کرده‌اند که عدم رعایت این امر برابر با همان مسئله بردگی این عضو را در همان کرسی بدست آورده به همراه خواهد داشت.

من براین باورم که درفضایی فارغ از غلو و شعارهای پوچ و تخیلی همراه با شناخت واقعی از توانایی‌ها و طرح‌ها و برنامه‌های هر یک از کاندیداها می‌توان تصمیم درستی گرفت. تا تنها کسانی بر این کشتی سوار شوند که در حقیقت و در معنای واقعی قصدشان اصلاح امور است و این امر تنها با بالا بردن آگاهی و دانستن ارزش سهم هر یک از مردم در انتخابات میسر خواهد شد.

لیلا حاجیان - کارشناس ارشد روانشناسی بالینی


انتخابات ضد دموکراسی

نویسنده :
منبع : موثق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لیلا حاجیان - دموکراسی - آزادی -

نظر شما در مورد : انتخابات ضد دموکراسی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*