مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1872 -تاریخ انتشار : جمعه 20 دی 1392 -ساعت : 08:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اجرای طرح شهردار مدرسه در مدارس بهشهر

مازند شورا: شهردار بهشهر گفت: طرح شهردار مدرسه در مدارس بهشهر عملياتی شود تا دانش آموزان با مشاركت در امور شهری و انجام آن برای آينده نگهداری شهر خود برنامه ريزی بهتری داشته باشند.

مازند شورا: حميد آزموده شامگاه چهارشنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش بهشهر در سالن شهرداري بهشهر افزود: اين طرح با  توجه به اداره آموزش شهروندی با مشارکت اداره آموزش و پرورش در مدارس اجرا شود تا مديريت شهري زا كودكي در بين فرزندان ما نهادينه شود.

وي اظهار  داشت: تقويت روحيه همكاري و وفاق، تقويت مديريت شهري، تقسيم كار جمعي از جمله اهداف اين طرح است تا شهرسازي و كار سازماني و فرهنگي از دوران مدرسه در بين د انش آموزان نهادينه شود.

آزموده، با بيان اينكه از طرح هاي مخحتلف گرافيكي، زيبا سازي  و مسائل مرتبط با امور شهري و شهروندي استقبال مي كنيم ادامه داد: متاسفانه عدم همكاري شهروندان در نگهداري امكانات شهري و استفاده صحيح از پارك و امكانات و تجهيزات شهري از معضلات امروز ما است.

وي گفت: متاسفانه مخاطبين شهرداري در حال حاضر قبل از اينكه حقوق شهروندي خود را بدانند از شهرداري مطالبات خود را طلب مي كنند و وظايف شهروندي فراموش شده است.

شهردار بهشهر افزود: آموزش و پرورش بايد با كمك دبيران و دانش آموزان در مدارس، آيين شهروندي و شهرداري را به شهروندان آموزش دهد تا در افزايش فرهنگ شهروندي در جامعه گام هاي مثبت و بلندتري برداشته شود و به نوعي بايد فرهنگ توسعه شهري در دستور كار قرار گيرد.

آزموده در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به  برگزاري دوره آموزشی آشنایی با فنون آتش نشاني در مدارس از ديگر طرح هاي پيشنهادي است كه اميدواريم با استقبال مدير آموزش و پرورش شهرستان در دستور كار قرار گرفته و دانش آموزان با چگونگي اطفاء حريق در موارد حساس آشنا شوند.

وي ادامه داد: اين آتش نشانان مي تواند رابط بين مدارس و آتش نشاني باشند تا در صورت بروز خطر و اتفاق ناگوار در مدارس قبل از رسيدن گروه آتش نشان شهري، اين افراد اقدامات اوليه اطفاي حريق را انجام داده باشند.

آزموده گفت: بسياري از ناگواري هاي اتفاق افتاده ناشي از ناآگاهي است كه مهمترين دستاوردهای این طرح آتش نشان در مدارس افزايش ضريب ايمني و کاهش خطرات ناشی از اتش سوزی است تا بدين ترتيب در جهت افزايش فرهنگ شهروندي تلاش بيشتري انجام دهيم./ مهر

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهشهر - شهرداری - شهردار مدرسه - حمید آزموده - -

نظر شما در مورد : اجرای طرح شهردار مدرسه در مدارس بهشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها