مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1879 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 دی 1392 -ساعت : 14:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حمایت روحانی از استاندار مازندران

مازند شورا: امام جمعه بابل با اشاره به اینکه گزینش افراد شایسته در سکان‌های اجرایی نقش مهمی در توسعه مازندران دارد از استاندار مازندران خواست بدون توجه به جناح‌ها و حاشیه‌های موجود از افراد توانمند در مدیریت اجرایی استان استفاده کند.


مازند شورا: حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: از جمله اموری که نقش بسزایی در ارائه خدمات شایسته به جامعه دارد، عامل انسانی است.

وی افزود: با وجود همه امکانات و تجهیزاتی که در جامعه وجود دارد اگر عامل انسانی شایسته‌ای برای بهره‌گیری امکانات وجود نداشته باشد سرمایه‌های جامعه به درستی استفاده نمی‌شود.

روحانی با بیان اینکه مسئله گزینش در انتخاب افراد شایسته و توانمند بسیار موثر است، اذعان داشت: باید از آن دسته افرادی که دارای صلاحیت‌های شخصی و اجتماعی بوده و هیچ‌گاه منافع شخصی را بر منافع عمومی ترجیح نمی‌دهند به عنوان مدیر دستگاه‌های اجرایی استفاده شود.

امام جمعه بابل با ابراز تاسف از اینکه در گذشته، شایسته سالاری در گزینش مدیران لحاظ نشده است، تصریح کرد: جای بسی تاسف است برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی با اعمال نفوذ افراد انتخاب شدند در حالی که شایسته اداره دستگاه مربوطه نبوده و سبب افزایش مشکلات موجود در جامعه شدند.

روحانی تصریح کرد: یکی از اموری که در جامعه ما به عنوان یک عادت و رسم به تدریج رواج یافته مسئله حاشیه‌سازی برای اعمال قدرت و نفوذ در مدیران است.

وی اذعان داشت: آن دسته از افرادی که دارای مطامع سیاسی و خواسته‌های نفسانی بوده زمانی که به مطامع سیاسی خود دست نیافتند با حاشیه‌سازی درصدد تزلزل جایگاه مدیران ارشد و یا زمزمه رفتن مدیران را سر می‌دهند که این امر نهایت بی‌انصافی است.

روحانی خطاب به استاندار مازندران اظهار داشت: تاثیر افرادی که از طریق رسانه‌ها، تربیون‌های رسمی، حاشیه‌سازی می‌کنند قرار نگرفته چراکه این افراد درصدد هستند مدیریت ارشد استان را تحت فشار مطامع سیاسی خود قرار داده و اعمال نفوذ کنند حال آن که باید شایسته سالاری ملاک گزینش افراد باشد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ربیع فلاح - روحانی - استاندار مازندران - -

نظر شما در مورد : حمایت روحانی از استاندار مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها