مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1883 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 دی 1392 -ساعت : 09:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح های گردشگری بابل حمایت می‌شود

مازند شورا: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آمادگی این سازمان برای حمایت از طرح های گردشگری بابل خبر داد.

به گزارش مازند شورا به نقل از شهرداری بابل، محمد علی نجفی در دیدار مسئولان پارلمانی و شهری بابل اظهار کرد: مازندران  از استان های برجسته گردشگری بوده که باید توجه ویژه ای به آن شود.

وی افزود: شهرستان بابل با وجود داشتن جنگل، استعداد های مناسبی برای گردشگری دارد و این آمادگی را سازمان در حمایت از طرح های گردشگری را دارد.

رجب ملایی رئیسی، معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل با اشاره به ظرفیت های شهرستان بابل در بحث گردشگری، به طرح گردشگری حاشیه بابل رود بابل اشاره کرد و گفت: این طرح  درسال 1348 درطرح جامع شهرداری بابل به تصویب رسید که متاسفا نه در آن سالها اقدامی نشده تا  اینکه در دوره سوم شورای اسلامی شهر بابلچند کیلومتر از حریم  بابل رود آزاد شد.

وی بر ضرورت  توجه به  منطقه گردشگری جنگلی بزچفت بابل و حفظ  و نگهداری پل قدیمی محمد حسن خان  قاجار تاکید کرد.

محمد علی عباسی، رئیس شورای اسلامی اسلامی شهر بابل نیز گفت: پارک جنگلی طبیعت بابلکنار با بیش از 700 هکتار در اختیار شهرداری بابل بوده که بخشی از آن برای استفاده مجاوران و مسافران آماده بهره برداری شده است.

مرمر فیروز پور، سخنگوی شورای اسلامی  شهر بابل افزود: اگر حمایت و سرمایه گذاری مناسبی در صنعتی شدن آن  صورت بگیرد، علاوه بر آنکه  سبب رفع بیکاری در استان می شود، سبب جذب  توریست می شود.

فرهاد عسکری، شهرداربابل نیز به وضعیت پل تاریخی محمد حسن خان بابل اشاره کرد و گفت: برای اینکه ترافیک از پل  محمد حسن خان بابل  عبور پیدا نکند، نیاز به تملک زمین، احداث پل بوده که بر اساس  توافق قبلی مقرر شده بود که  یک سوم اعتبارات مورد نیاز را سازمان میراث فرهنگی، یک سوم استانداری مازندران و یک سوم دیگر را شهرداری بابل پرداخت که متاسفانه با گذشت چندماه از مراسم کلنگ زنی این پروژه  هنوز تعهدات انجام شده عملی نشده است.

در پایان این نشست، مقرر شد تا سازمان میراث فرهنگی، نسبت به بررسی موضوعات احداث پل جدید در کنار پل محمد حسن خان، سرمایه گذاری مناسب در پارک جنگلی طبیعت بابلکنار و طرح گردشگری حاشیه بابلرود اقدام کند.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بابل - گردشگری - شورای شهر - شهرداری - محمد علی نجفی - میراث فرهنگی - -

نظر شما در مورد : طرح های گردشگری بابل حمایت می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها