مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 18866 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 فروردین 1396 -ساعت : 12:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشریح نحوه انتشار لیست اصلاح طلبان در گفت‌وگو با دهقان دبير شورای  هماهنگي جبهه اصلاح طلبان ساری

در گفت‌وگو با مازندشورا مطرح شد:

تشریح نحوه انتشار لیست اصلاح طلبان در گفت‌وگو با دهقان دبير شورای هماهنگي جبهه اصلاح طلبان ساری

اختصاصی مازندشورا: تصميم بر این است که در خود شورای عالی استان تصمیم گیری شود که در مورد ساری اجازه بدهند تا شورای هماهنگی جبهه‌ی اصلاحات و نمادهای شهر ساری هم مثل ساير شهرهاي استان تصمیم در خصوص ارائه ليست ٩ نفره را نهايي كنند

اختصاصی مازندشورا: دوستعلی دهقان دبير شورای  شوراي هماهنگي جبهه اصلاح طلبان شهرستان ساری در گفت‌وگو با مازندشورا پیرامون لیست اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو گفت: در این باره هنوز تصمیمی گرفته نشده است. شورای عالی استان‌ها به رابطيني كه انتخاب كرد ماموریت داد که با حضور در تمام شهرهای استان  نسبت به تشكيل شوراي سياستگذاري شهرستان ها اقدام نمايند، در واقع  دبيران شورای هماهنگی جبهه‌ی  اصلاحات هر شهرستان به همراه نمادهایش (افراد حقیقی) تشکیل می‌شود و ضمن بررسي و رصد کاندیداها ي اصلاح طلب  و بر اساس شاخص‌ها ي تعيين شده نسبت به ارائه ليست نهايي اقدام مي نمايد.

دهقان پیرامون لیست اصلاح طلبان در شهرستان ساری گفت: اگرچه  در آئین نامه پیش بینی شده است که شورای عالی استان درباره‌ی  ليست نهايي مرکز استان تصمیم بگیرد اما دوستان  حاضر در شوراي استان تدبیري نمودند  و درباره ساری یک استثنا هم قائل شدند چرا که ساری را در آئین نامه‌ی اصلی شبيه کلان شهرهايي چون اصفهان ، شيراز، تهران، تبريز، ... فرض نمودند كه اكثر نمايندگان احزاب و گروه هاي اصلاح طلب و افراد حقيقي استان از اين شهرهاست اما در مازندران اين نگاه و تراكم در مركز استان وجود ندارد و اعضاي شوراي سياست گذاري از سراسر استان ها عضو هستند.

تصميم بر این است که در خود شورای عالی استان تصمیم گیری شود که در مورد ساری اجازه بدهند تا شورای هماهنگی جبهه‌ی اصلاحات و نمادهای شهر ساری هم مثل ساير شهرهاي استان تصمیم  در خصوص ارائه ليست ٩ نفره را نهايي كنند.

لذا در آخرین جلسه اي كه نمايندگان شهرستاني شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات  و رابطين استاني حضور داشتند قرار بر این شد که شورای عالی استان هریک از نمایندگان احزاب  استان  كه ساروی هستند در جلسه تصميم گيري حضورداشته باشد اما اگر حزبی یا گروهی یا یک تشکلی نماینده‌ی استانی آن غیر ساروی هست در جلسه‌ی شورای اصلاح طلبان ساری نماینده‌ی ساروی خود را در آن جلسه اعزام بکند و رای بدهند. طبیعی هم هست زیرا برای شهر ساری اگر یک نماینده‌ی استانی بر فرض مثال از رامسر باشد شناختی بر روی شهر ساری و کاندیداهای آن ندارد.

وی پیرامون  انتخاب ١٠ نفر از نمادها نیز توضیح داد: در مورد نمادها هم تعدادی از ساروی‌ها هستند که در شورای عالی استان‌ها به عنوان نماد هستند  و طبيعتا وقتي در استان به عنوان نماد اصلاحات انتخاب شدند در شهرستان خودشان هم هستند و ثابتند. (نمادها یعنی اشخاص حقیقی که حق رای دارند)   كه تعدادشان ٦ نفر مي باشد 4 نفر باقیمانده را طی یک رای گیری  از نمايندگان شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات شهرستان ساري انتخاب کردند و به همراه  یکی از نماینده‌ها که آقای دکتر یوسف نژاد باشد به شورای عالی استان  در خصوص تصميم نهايي معرفي نمودند. تا درباره‌ی لیست  نهايي تصمیم گیری شود. انشاء الله بعد از تشكيل جلسه ، يك گروه ٣٠ نفره متشكل از نمايندگان احزاب و گروه هاي اصلاح طلب و نمادهاي اصلاحات با تشكيل كارگروهي نسبت به شناسايي افراد و بررسي شاخص هايي كه از مركز تعيين شده است و بعضي از شاخص هايي كه خود اين شورا تعيين كرده است با اخذا امضا ي ميثاق نامه اي كه تنظيم شد در نهایت لیست 9 نفره را اعلام نمايند.

دهقان پیرامون لیست‌هایی که در فضای مجازی پخش می‌شود نیز گفت: لیست‌هایی که در فضای مجازی منتشر می‌شود سندیت ندارد  و بيشتر گمانه زني هايي است كه گروه هاي مجازي منتشر ميكنند چون هنوز اتفاقی نیفتاده است.

سخنگوی شورای اصلاح طلبان ساری درباره زمان احتمالی انتشار لیست نهایی اصلاح طلبان گفت: تلاش می‌شود هرچه سریعتر جلسه‌ی 30 نفر ه تشکیل بشود و بتوانند این لیست را ارائه بدهند چرا كه مديريت زمان در اين خصوص بسيار مهم هست تا افراد بتوانند زودتر تصميمات لازم را بگيرند، پیشبینی من این هست که  دوستان در شوراي استان  بتوانند جمع بندي هاي لازم را انجام دهند و اوایل اردیبهشت این لیست تکمیل شود و به تهران جهت اعلام  نهايي ارسال گردد.

دهقان در انتها افزود: به امید اینکه همه‌ی افراد چه کسانی که در این لیست 9 نفره انتخاب می‌شوند و چه کسانی که انتخاب نمیشوند همگی همان دغدغه‌ی اصلاح طلبی و نگاه اخلاق مدارانه‌ خود را  مثل هميشه حفظ کنند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دوستعلی دهقان - شورای هماهنگي جبهه - شورای هماهنگی - اصلاح طلبان ساری - لیست اصلاح طلبان -

نظر شما در مورد : تشریح نحوه انتشار لیست اصلاح طلبان در گفت‌وگو با دهقان دبير شورای هماهنگي جبهه اصلاح طلبان ساری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*