مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 189 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 مهر 1394 -ساعت : 19:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

لزوم توجه هیئت‌دولت به جاده‌های نامناسب سیمرغ در سفر به مازندران

مازند شورا: نایب رئیس شورای اسلامی شهر کیاکلا خواستار توجه و رسیدگی هیئت‌دولت به وضعیت نامناسب جاده‌های کیاکلای سیمرغ شد.

مازند شورا: مسعود آب‌آذری٬ امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سیمرغ، با اشاره به سفر هفته آینده هیئت‌دولت به مازندران از مشکلات این شهرستان که نیاز به عنایت ویژه دولت به سیمرغ دارد، از شهر کیاکلا به عنوان شهری قدیمی با قدمت نیم‌قرن یاد کرد و گفت: با توجه به قدمت تاریخی٬ کیاکلا هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده و همواره از محرومیت‌ها رنج می‌برد.

وی با بیان اینکه کیاکلا به لحاظ موقعیت مکانی و جغرافیایی نسبت به چند شهر بزرگ مازندران٬ مرکزیت دارد٬ خاطرنشان کرد: فاصله زمانی کیاکلا تا شهرهای قائم‌شهر٬ ساری٬ بابل و بابلسر تقریباً 15 دقیقه است.

نایب‌ رئیس شورای اسلامی شهر کیاکلا افزود: کیاکلا ظرفیت خوبی برای دسترسی آسان‌تر مسافران و گردشگران جاده فیروزکوه به قائم‌شهر از دریای خزر در سواحل بهنمیر و بابلسر است.

آب‌آذری تصریح کرد: همچنین ادامه مسیر به غرب استان مازندران که با تعریض جاده سیمرغ به بهنمیر اتفاق می‌افتد از بار ترافیکی قائم‌شهر و بابل کاسته می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به وضعیت جاده‌های سیمرغ، بیان کرد: جاده‌های این شهرستان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

نایب‌ رئیس شورای اسلامی شهر کیاکلا گفت: جاده سیمرغ به بهنمیر و جویبار با توجه به دارا بودن کد ملی هنوز چشم‌به‌راه مرحله اجرای پروژه است که با اجرایی شدن آن علاوه بر توسعه شهرستان سیمرغ٬ از سوانح وحشتناک جاده‌ای کاسته می‌شود.

سخنگوی شورای شهر کیاکلا اضافه کرد: امید است جاده سیمرغ به بابل هم به پروژه ملی ساری٬ جویبار٬ سیمرغ ملحق شود.

وی به پل تاریخی تلار با قدمت 100 سال که پل ارتباطی سیمرغ به بابل محسوب می‌شود، اشاره کرد و گفت: عرض کم و قدمت بالای این پل که باعث خطر و ترافیک در این مسیر شده می‌طلبد که پل جدیدی در کنار پل تلار احداث شود.

نایب‌ رئیس شورای اسلامی شهر کیاکلا تعریض و نوسازی بافت فرسوده خیابان امام کیاکلا را که فضای اصلی داخل شهر را شامل می‌شود از دیگر خواسته‌های شهرداری و شورای شهر کیاکلا عنوان کرد و افزود: به‌علت کمبود اعتبارات مالی شهرداری٬ اجرای این طرح نیازمند اعتبارات دولتی و ملی است.

آب‌آذری به عدم استقرار ادارات در سیمرغ اشاره کرد و افزود: سه سال از شهرستان شدن سیمرغ می‌گذرد و استقرار ادارات در این شهرستان به کندی پیش می‌رود.

وی ورود اداره راه و شهرسازی برای واگذاری زمین‌های دولتی برای احداث ادارات را ضروری دانست.

نایب‌ رئیس شورای اسلامی کیاکلا خاطرنشان کرد: سیمرغ٬ سرزمین سیمرغ خونین‌بال ایران اسلامی٬ «خلبان شهید احمد کشوری» است٬ همان شهید گران‌قدری که فرماندهی تیم آتش هوانیروز در استان ایلام را برعهده داشت و در دفاع از خاک و نظام و ولایت و مردم میهن نگذاشت ذره‌ای از خاک پاک کشور به دست بیگانگان بیفتد.

آب‌آذری در پایان گفت: عقاب تیزپرواز هوانیروز٬ فرزند همین خطه مظلوم است و آوازه این شهید بزرگ همه‌ سیمرغ را بس که امید به توجه ویژه دولت به این شهرستان داشته باشیم.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سیمرغ - مسعود آب‌آذری - -

نظر شما در مورد : لزوم توجه هیئت‌دولت به جاده‌های نامناسب سیمرغ در سفر به مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها