مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1899 -تاریخ انتشار : دوشنبه 16 دی 1392 -ساعت : 19:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیگیری تاسیس سازمان پسماند مازندران از طریق وزرات کشور

مازند شورا: معاون عمرانی استاندار مازندران از پیگیری تاسیس سازمان پسماند در استان از طریق وزارت کشور خبر داد و گفت: با ایجاد این سازمان مسائل پسماند پیگیری می‌شود

مازند شورا: علی نبیان صبح امروز در نشست مشترک مسئولان استانی و شهرستانی که به منظور بررسی مشکلات شهری و شهرستانی در محل دفتر شهردار نور برگزار شد اظهار داشت: این نشست برای گام برداشتن برای مردمی است که هر لحظه نیاز بود در همه عرصه‌ها حاضر شدند و ما به آنها تعهد داریم.

وی افزود: ما باید این تعهد را عملی کنیم و امید را با رفتار و کردار، نه در کلام در جامعه ساری و جاری کنیم تا مردم این بارقه امید را ببینند و لمس کنند.

معاون عمرانی استاندار مازندران تصریح کرد: باید با مشکلات مبارزه کرد، کسی منکر کمبود اعتبار و کاستی‌ها نیست، ولی همیشه پول حلال مشکلات نیست، بلکه مدیریت حلال مشکلات است و با مدیریت می‌توان بخشی از این نیاز را بدون پول و اعتبار حل کرد.

نبیان به مشکلات ارائه شده از سوی مسئولان شهرستان اشاره کرد و گفت: مشکل زمین زباله و شیرابه‌های آن، مسکن مهر و هر مشکل دیگر را باید مورد به مورد پیگیری، بررسی و حل کنیم، اگر بشود در بحث زباله و مشکلات مثل آن به‌صورت مشترک با شهرستان‌های همجوار انجام داد، بهتر است مشترک انجام شود که هم هزینه کمتری دارد و هم نتیجه‌بخش‌تر است.

*برنامه‌ریزی برای دریا از هم‌اکنون

این مسئول از برگزاری جلسه برنامه‌ریزی درباره دریا و طرح سالم‌سازی دریا در استانداری مازندران خبر داد و افزود: از هم‌اکنون برای دریا برنامه‌ریزی می‌کنیم که در فروردین و خرداد نگوییم چه باید بکنیم، البته متولی هر شهر فرماندار و مسئولان همان شهر هستند که باید نسخه‌ای بپیچند تا اجرایی شود و نمی‌توان یک نسخه یکسان برای همه شهرها داشت.

معاون استاندار مازندران درباره مشکلات محور نور ـ چمستان ـ آمل گفت: با توجه به اعتبار محدود باید این محور خاص و ویژه دیده شود و تا پایان سال بخشی از مشکلات منطقه و محور برطرف شود.

وی بر ضرورت خدمت‌رسانی به مناطق کمتر توسعه‌یافته اشاره کرد و افزود: مردم ما در برخی مناطق مانند بلده، خرتابرودبار شهرستان نور با حداقل امکانات زندگی می‌کنند و رضایت‌مند هستند بنابراین باید به این مردم توجه جدی داشت تا لبخند بر لبانشان نقش ببندد.

نبیان با قول پیگیری اختصاص امکانات و اعتبارات لازم به شهرستان عنوان کرد: علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد، شهرداری مسیر لایروبی رودخانه‌ها و سیلاب‌ها را شناسایی کند و برآورد ریالی بدهد تا از محل حوادثی تامین اعتبار شود و بعد نگوییم سیل آمد و چه شد.

معاون عمرانی استاندار مازندران از پیگیری تاسیس سازمان پسماند در استان از طریق وزارت کشور خبر داد و گفت: با ایجاد این سازمان مسایل پسماند پیگیری می‌شود.

راه و شهرسازی بحث کمربندی نور را در دستور کار قرار دهد

وی به نبود کمربندی در شهرستان اشاره داشت و افزود: شهر نور کمربندی ندارد و با تنها کنارگذر که یک خیابان شهری محسوب می‌شود به همه مردم  سرویس می‌دهد، این شهر فقط به شهروندان نوری و مازندرانی تعلق ندارد بلکه به‌عنوان آزادراه تردد همه مردم ایران به ملت خدمات می‌دهد، بنابراین راه و شهرسازی باید بحث کمربندی را در دستور کار خود قرار بدهد و هزینه‌های حاشیه‌ها را به این شهر هدایت و سوق دهد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نبیان - نور - کمربندی - چمستان - مدیریت پسماند - -

نظر شما در مورد : پیگیری تاسیس سازمان پسماند مازندران از طریق وزرات کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها